שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה: הרופאים ניקבו את שריר הלב והחולה נזקקה להחייאה
  אישה בשנות ה-50 לחייה שסבלה מדלקת חריפה בקרום הלב עברה בבית החולים פוריה ניקור לניקוז נוזלים בלבה. במהלך הניקור נפגע הלב והיא נדרשה לעבור החייאה וניתוח חירום שכלל את פתיחת החזה. כעת היא תובעת את בית החולים ואת קופ"ח כללית בטענה שרופאיה התעכבו באבחון הדלקת
  תושבת הצפון בשנות ה-50 לחייה הגישה לאחרונה לבית משפט השלום בראשון לציון תביעה נגד בית החולים פוריה בטבריה. זאת לאחר שרופאי בית החולים פגעו בשריר הלב שלה במהלך ניקור. בשל הפגיעה נזקקה האישה להחייאה  ולניתוח חירום שכלל את פתיחת בית החזה שלה. בנוסף, דורשת האישה פיצויים מקופת חולים כללית בטענה כי רופא המשפחה של הקופה התרשל באבחון דלקת קרום הלב ממנה היא סבלה.

   

  על פי הנטען בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי הדין ריטה שולמן ואליאור רוזנווסר, בספטמבר 2014 פנתה האישה לרופא המשפחה שלה בקופת החולים כללית בשל כאבים שחשה בידיה וברגליה. בדיקת דם שבוצעה לה גילתה כי היא סובלת מדלקת, אך החולה לא עודכנה בדבר תוצאות הבדיקה.

   

  חמישה ימים לאחר מכן חזרה האישה לרופא המשפחה כשהיא סובלת משיעול ומחולשה כללית והיא הופנתה לביצוע צילום חזה, שבוצע יום למחרת. יום לאחר הצילום ולפני שזה פוענח, הגיעה האישה בשלישית אל רופא המשפחה של כללית, אשר רשם לה תרופה נגד הפרשות חומציות בקיבה.

   

  ניתוח לב פתוח (צילום: shutterstock)
  הפגיעה בשריר הלב הצריכה החייאה וניתוח חירום(צילום: shutterstock)

   

  "עיכוב באבחנת דלקת קרום הלב גרם לנזק חמור"

  שבעה ימים לאחר צילום החזה יצר קשר רופא המשפחה עם התובעת וביקש ממנה להגיע בהקדם האפשרי למרפאה, משום שהבדיקה שבוצעה לה הראתה כי צל הלב שלה מוגדל. בשל תוצאות הבדיקה הופנתה התובעת בדחיפות לחדר המיון של בית החולים פוריה.

   

  רופאי בית החולים אבחנו כי האישה סובלת מהצטברות נוזלים רבה מסביב ללב והוחלט על ביצוע ניקור לצורך שאיבת הנוזל. במהלך הניקור נפגע שריר הלב של החולה ומצבה החל להידרדר במהירות. מדו"ח התיעוד הרפואי עולה כי הפגיעה בחדר הימני של האיבר גרמה לחולה לדום לב והיא נזקקה להחייאה.

   

  לאחר שרופאי פוריה ביצעו בה החייאה ומצבה התייצב, היא הועברה לבית החולים כרמל להמשך טיפול. בבית החולים כרמל עברה החולה ניתוח חירום שכלל פתיחת חזה ותפירת מקום הפגיעה.

   

  בחוות דעת מומחה לקרדיולוגיה אשר צורפה לתביעה מתואר כי עיכוב באבחנת דלקת קרום הלב ממנה סבלה התובעת גרם לה לנזק חמור. לפי חוות הדעת, מתן טיפול רפואי בשלב מוקדם של המחלה היה מונע את סיבוכיה ואת הצורך בדיקור הלב.

   

  בנוסף קובע המומחה כי רופאי פוריה התעכבו בביצוע הניקור וכן כי אלו התרשלו בביצוע ההליך, דבר אשר הצריך את ביצוע ההחייאה ואת ניתוח החירום. "מאז הניתוח החולה סובלת מכאבים בחזה ומכאבים רבים בגוף", כותב המומחה ומוסיף כי התובעת סובלת גם מעייפות, קושי במאמץ וחרדות. את נכותה העריך המומחה בשיעור של 50 אחוזים.

   

  מקופת חולים כללית נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבל ולכשיגיע , תימסר תגובה על כך במסגרת ההליך המשפטי". 

   

  מבית החולים פוריה נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבל במרכז הרפואי, ולכשיתקבל נתייחס אליו במסגרת ההליך המשפטי".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ניתוח לב פתוח
  צילום: shutterstock
  צילום: יח"צ
  עו"ד ריטה שולמן
  צילום: יח"צ
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים