שתף קטע נבחר

גנץ הציג את נתניהו וערפאת: "לא בושה לחתור לשלום"

הרמטכ"ל לשעבר התייחס לראשונה לעמדותיו המדיניות ואמר: "זו לא בושה שתהיה כמיהה לשלום". שלושה מתוך ארבעת הסרטונים שהופצו הציגו את פעולותיו כרמטכ"ל: חיסול אחמד ג'עברי ומבצע צוק איתן

 

 

סרטונים חדשים של מפלגת "חוסן לישראל", בראשות הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, מציגים היום (א') קו צבאי ניצי לצד קו מדיני מתון. בין הוצגה בסרטונים תמונת ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר עראפת, כשלצידה האמירה "זו לא בושה שתהיה חתירה לשלום".

קטעים מתוך הסרטונים שהעלה בני גנץ לפייסבוק כחלק מהתנעת קמפיין הבחירות של מפלגת
(מתוך עמוד הפייסבוק של בני גנץ)

בסרטון שכותרתו "לא מוכן שיחיה כאן דור ללא תקווה" נשמע קולו של גנץ מתייחס לראשונה לנושאים המדיניים. "זו לא בושה שתהיה כמיהה לשלום. זו לא בושה שתהיה חתירה לשלום". ברקע האמירות מופיעות תמונותיהם של ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין עם נשיא מצרים אנואר סאדאת וכן תמונה משותפת של נתניהו וערפאת.

 

גנץ הוסיף בסרטון: "אנחנו רוצים לשלוח את הילדים שלנו להילחם בעוד 25 שנה?, לא. אבל אולי נצטרך לעשות את זה? כנראה שכן. בעוד חמישים שנה? כנראה שכן. מה נגיד להם? שלא עשינו כלום? שלא ניסינו? שלא חתרנו? שלא בדקנו? אני לא מוכן שיחיה כאן דור שלהם ללא תקווה שיכול להיות פה אחרת".

קטעים מתוך הסרטונים שהעלה בני גנץ לפייסבוק כחלק מהתנעת קמפיין הבחירות של מפלגת
(מתוך עמוד הפייסבוק של בני גנץ)

 

 

הסרטונים הנוספים שפורסמו מציגים את פעילותו הצבאית של גנץ במסגרת תפקידו כרמטכ"ל. באחד הסרטונים הוא מתגאה בחיסולו של רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי, שבין היתר החזיק בגלעד שליט. מבצע החיסול של ג'עברי הוביל לפתיחת מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה.

 

סרטון אחר הציג את ההריסות ברצועת עזה לאחר מבצע "צוק איתן" בקיץ 2014 עם הכיתוב "חמאס סופג מכה אחר מכה" ומציין את תוצאות המבצע בצד הפלסטיני: "6,231 מטרות שהושמדו, 1,346 מחבלים הרוגים, שלוש שנים וחצי של שקט". הסרטון נושא את הכותרת "חלקים מעזה חזרו לתקופת האבן". סרטון נוסף שמתייחס גם הוא למבצע צוק איתן מציג לווייה שנערכה ברצועת עזה עם מספרים רצים שסופרים 1,364 מחבלים הרוגים.

 

 

 

בשבוע שעבר השיקה מפלגתו של גנץ את הפעילות ברשתות החברתיות וחשפה את סיסמת הבחירות: "ישראל לפני הכול". "בשבילי ישראל לפני הכול, הצטרפו אליי ונצא לדרך חדשה כי צריך אחרת ונעשה אחרת", אמר הרמטכ"ל לשעבר בסרטון שהופץ בפייסבוק, וצחק: "נראה לי שדיברתי יותר מדי".

 

ההתבטאות היחידה של גנץ בנושא הקשור לעמדותיו הייתה ביום שני שעבר בסוגיית חוק הלאום. "אפעל לתיקון חוק הלאום", אמר בפתח ביתו בראש העין לקבוצה של פעילי המטה לתיקון החוק. "יש לנו ברית דמים, אבל לא פחות מכך יש לנו ברית חיים.

 אנחנו צריכים לוודא שביחד אנחנו בונים את השותפות הזו ואת הברית הזו בצורה משותפת כברית חיים, כמו שראוי שיהיה. אעשה כל שביכולתי לפעול למען תיקון החקיקה, שיביא לידי ביטוי את הקשר הזה, את הקשר העמוק והבלתי ניתן לניתוק לא רק בקרב, אלא גם בחיים. לא רק בקושי, אלא גם בטוב. נעשה את זה ביחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך עמוד הפייסבוק של בני גנץ
נתניהו וערפאת בקמפיין של גנץ
מתוך עמוד הפייסבוק של בני גנץ
מומלצים