שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  היסטוריה: החלה בניית בית החולים השיקומי הראשון בדרום

  בניית בית החולים השיקומי הראשון בדרום, בכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן", שבמועצה האזורית מרחבים תתבצע בהשקעה של 200 מיליון ש"ח. ההחלטה על הקמתו אושרה בהחלטת ממשלה לאחר מבצע צוק איתן. ההערכה היא שהבנייה תסתיים בסוף 2021

  סוף סוף בית חולים שיקומי: לאחר שנים רבות בהן למעלה מ-800 אלף תושבי הדרום סובלים ממחסור חמור ביותר במיטות לאשפוז שיקומי, ונאלצים לנסוע עד למרכזי שיקום כמו תל השומר או בית לוינשטיין במרכז הארץ, החלה בניית בית החולים השיקומי הראשון בדרום - בכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן" בהשקעה של 200 מיליון ש"ח.

   

  הכפר השיקומי, אשר הוקם על ידי עמותת 'עלה' והאלוף במיל' דורון אלמוג, נקרא על שם בנו ערן שהיה ילד עם מוגבלות שכלית. הכפר, יעניק טיפולים שיקומיים לכלל תושבי הנגב הזקוקים לשיקום לאחר פגיעות קשות, תאונות, התקף לב, שבץ מוחין ועתיד גם לקלוט חיילים.

   

  ההחלטה על הקמתו אושרה בהחלטת ממשלה לאחר מבצע צוק איתן. ההערכה היא שהבנייה תסתיים בסוף 2021.

   

  דרום ( )
  הכפר השיקומי הוקם על ידי עמותת 'עלה' והאלוף במיל' דורון אלמוג, נקרא על שם בנו ערן שהיה ילד עם מוגבלות שכלית

  "הקמת בית החולים השיקומי - אור בקצה המנהרה"

  ראש המועצה האזורית מרחבים ויו"ר מרכז המועצות האזוריות שי חג׳ג׳ אמר: "זה מאורע היסטורי. תושבי הדרום לא ייאלצו לקבל טיפולים בתל- השומר או בבית לוינשטיין וזה יקל על המעמסה הרגשית שגם ככה קשה, על המשפחות. הקמתו של בית החולים השיקומי בעלה נגב – נחלת ערן הוא אור בקצה המנהרה עבו אלפי תושבי הדרום אשר אינם מקבלים שיקום כמו שצריך ותיתן תקווה להם ולבני משפחתם.

   

  "מטרת השיקום היא להחזיר את האדם לעצמאות, לשלב אותו חזרה בקהילה, להעניק לו הזדמנות שווה בחברה, לחזור לחיק משפחתו, את כל האלמנטים הללו נוכל להגשים באמצעות בית החולים השיקומי".

   

  עוד הוסיף חג׳ג ואמר: "בימים אלה משרד השיכון מתכנן את התב״ע לתכנון היישוב דניאל, שיהיה באוריינטציה מלאה לכפר".

    

  יו"ר הכפר השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן" אלוף (מיל') דורון אלמוג הוסיף ואמר: "בית החולים השיקומי הראשון בדרום נותן מענה לתושבי הנגב אשר מתקשים כיום לקבל שירותי שיקום באשפוז עקב המחסור החמור. בחמש השנים הקרובות אנו נכפיל את מספר העובדים בכפר כדי לתת מענה שיקומי מיטבי.

   

  "אנחנו זקוקים לרופאים, אחיות וסגל ממקצועות השיקום. נקים כאן יישוב קהילתי 'דניאל', שמיועד ל-600 משפחות. שאנחנו משוכנעים שיהוו חלק מכוח האדם של הכפר. זהו חזון תיקון עולם - להכפיל את מספר המתנדבים בישראל ולהפוך את החברה לחברה צודקת יותר, מתחשבת יותר ורגישה יותר לשונה בחברה".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עולים על הקרקע. בית החולים השיקומי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים