שתף קטע נבחר

ועד עובדי קואופ מזהיר: יש לרכוש את החברה יחד עם ההסכם הקיבוצי

900 העובדים, המאוגדים בהסכם קיבוצי, כתבו לנאמני הרשת כי על כל מציע לעמוד למבחן של תנאי רכישה: חתימה על הסכם קיבוצי וקנייה במקשה אחת

הקשיים במכירת רשת קואופ נמשכים: ועד העובדים בראשות אורי צורף, המייצג כ-900 עובדים המאוגדים בהסכם קיבוצי, הזהיר אתמול במכתב ששלח אל נאמני הרשת כי העובדים לא יסכימו לרכישה שלא תשמור על זכויותיהם. המשמעות: על הרוכש לרכוש את החברה יחד עם ההסכם הקיבוצי של העובדים והוועד.

 

מכירת רשת קואופ מתעכבת; הנאמנים: לא נוכל להמשיך להפעילה

מכירת הקואופ: הצעת רמי לוי הגבוהה מכולן

הקרב על קואופ ישראל מגיע לקו הסיום: רמי לוי מול ויקטורי

 

העובדים, באמצעות עו"ד גלילה בורנשטיין, מזהירים את הנאמנים, עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, כי פגיעה בהם "עלולה לסכל את המכירה ולגרום לנזק בלתי הפיך, שלא נעבור עליו בשתיקה". צורף אמר אתמול למערכת כי בוועד "לא יאפשרו לעובדים לעבוד" באם הרכישה תתבצע על ידי רוכש שלא יקבל את דרישותיהם.

ידיעות ()

לדברי צורף, אבי יוחנן, בעלי רשת זול ובגדול, אמר לוועד בפגישה איתו שהוא מוכן לקבל את כל התנאים או 95% מהם. כמו כן, רמי לוי, נטען, אמר לוועד שהוא מסכים להסכם קיבוצי, "אבל יש לשבת ולהגיע להסכמות לגבי פרטיו, ונצטרך לראות מה הדרישות שלו", וגם בעלי מחסני השוק, האחים נעמן, הביעו נכונות כללית.

 

העובדים: עומדים על כך שכל רוכש פוטנציאלי יעמוד למבחן "תנאי רכישה"

במכתבם, העובדים מתרעמים על העובדה שהנאמנים העבירו לממונה על ההגבלים העסקיים את הצעתו של רמי לוי כהצעה הגבוהה ביותר, וכתבו: "אנו עומדים על כך שכל רוכש פוטנציאלי שהציע הצעה יעמוד למבחן 'תנאי רכישה' – קרי חתימה על הסכם קיבוצי ורכישה במקשה אחת".

 

העובדים מתייחסים בפסקה האחרונה במכתבם לאפשרות שהממונה תאפשר לרכוש מחצית או חלקים מהרשת בשלב א', עד שיינתנו המלצותיה. צורף טוען שההתחייבות שהרשת תימכר עם ההסכם הקיבוצי לעובדיה נאמרה בפגישה של העובדים עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ועם הנאמנים.

 

העובדים חוששים שמשום שמדובר בהסכם ותיק, עליו חתמה האגודה השיתופית הצרכנית שהייתה בעלת הרשת, ותנאיו טובים מהממוצע – במיוחד של כ-100 עובדי דור א' – הרוכשים יסרבו להתחייב לו מסיבות כלכליות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים