שתף קטע נבחר

הקרב על קואופ ישראל מגיע לקו הסיום: רמי לוי מול ויקטורי

מסתמן כי שתי הרשתות הגדולות יגישו את ההצעות הגבוהות ביותר על רשת המזון הירושלמית, כשגם רשת מחסני השוק ו"זול ובגדול" רכשו את מסמכי המכרז שיינעל ביום ראשון. מטרת הנאמנים: הכרעה מהירה, ללא התמחרות

רמי לוי נגד ויקטורי בקרב על קואופ ישראל: ביום ראשון ייסגר המכרז למכירת רשת המזון שנקלעה לקשיים. המתחרות הוותיקות ויקטורי ורשת רמי לוי שיווק השקמה צפויות להגיש את ההצעות הגבוהות ביותר. עוד גורמים שרכשו את מסמכי המכרז הם רשת מחסני השוק ורשת זול ובגדול.

 

מכירת קואופ יוצאת לדרך: הנאמנים מבקשים למכור את הרשת עד פסח הקרוב

"בונוסים נדיבים" וחובות של 200 מיליון שקל: הקשיים של רשת קואופ

רשת מזון נוספת בדרך לקריסה: קואופ ישראל בהקפאת הליכים

 

המתעניינים כבר נפגשו עם ראשי ועד העובדים מאחר של־900 עובדי הרשת, המיוצגים על ידי עורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין, יהיה משקל רב בהחלטה למי היא תימכר.

ידיעות ()

ההצעות יוגשו לנאמני קו־אופ, ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, עד יום ראשון ב־4 אחה"צ. ספק רב אם תהיה התמחרות, מאחר שהמטרה היא להשיג הכרעה מהירה ולמכור את הרשת בתוך ימים ספורים מרגע הגשת ההצעות.

 

לא למכור בחלקים

במקרה שיוגשו הצעות דומות, תינתן עדיפות כאמור למי שיספק פתרון טוב יותר לעובדים שמיוצגים על ידי ההסתדרות. כן תהיה העדפה לרכישת כל הרשת ולא בחלקים. לרשת קואופ יש נכסי נדל"ן רבים, וכן 43 סניפים ו־127 צרכניות. קואופ ישראל היא למעשה הרשת הוותיקה ביותר בירושלים ויש לה כ־14 סניפים בעיר.

 

לוויקטורי אין סניפים בירושלים, וכניסה של הרשת לעיר תאפשר לה להשלים פריסה ארצית בכל אחת מ־4 הערים הגדולות: ירושלים, תל־אביב, חיפה ובאר־שבע.

אייל רביד, הבעלים של רשת ויקטורי (צילום: קובי קואנקס) (צילום: קובי קואנקס)
אייל רביד, הבעלים של רשת ויקטורי(צילום: קובי קואנקס)
 

אייל רביד, בעלי ויקטורי, אישר כי יגיש הצעה ביום ראשון. לאחר שייפתחו המעטפות, ביום שלישי הן יעברו לממונה על ההגבלים לבחינת המתמודדים. רמי לוי מעוניין ברכישת קואופ ישראל מאחר שסניפי הרשת יעניקו לו אחיזה טובה יותר בתוך שכונות ירושלים כמו בית הכרם ורחביה.

 

בנוסף, השתלטות על הרשת תאפשר לו להאיץ את התרחבות תת־הרשת העירונית רמי לוי בשכונה, שמפעילה היום סניף אחד ברמות בירושלים, ותפתח את הסניף השני החודש בהרצליה. לגבי הסניף בהרצליה, שיהיה בגודל של 400 מ"ר, אמר לוי כי "זה סניף פיילוט שבו נבחן את התוכניות החדשות שלנו, ואחריו ייפתחו ברצף לפחות ארבעה סניפים חדשים".

רמי לוי ()
רמי לוי
 

לדברי לוי, "רכשנו ב־10,000 שקל את הזכות להיכנס לאתר כונס הנכסים של קואופ ישראל ולבחון את העסקה. עסקת קואופ ישראל מבחינתנו איננה עסקה גדולה. אנחנו מקבלים גישה למרכזי הערים, במיוחד בירושלים, בין השאר בשכונות ותיקות, עם קהל לקוחות קשישים וסטודנטים שמייחלים לבואנו. למעט סניף מודיעין אין חפיפה בין הסניפים שלנו ושל קואופ ישראל, וגם במודיעין הם במרכז העיר ואנחנו באזור התעשייה. הכל שאלה של מחיר". לוי מבטיח שאם ירכוש את הרשת, יקלוט את עובדיה "שבלעדיהם אין עסק".

 

רמי לוי הוסיף שהוא בוחן גם את כדאיות ההסכם עם קואופ בכפר, מיזם ההפצה של קואופ ישראל ששיווק מוצרים לכ־160 חנויות, בעיקר מינימרקטים במושבים ובקיבוצים. "כבר היום אנחנו מספקים סחורה לכ־800 מכולות ומינימרקטים ברחבי הארץ. הגיעו אליי שמונה נציגים של קואופ שופ בכפר, קיימנו שתי פגישות ועכשיו שני הצדדים בוחנים את העסקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים