שתף קטע נבחר

שמולי נגד אמסלם: "נתניהו החליט למוטט את גורמי אכיפת החוק"

חברי הכנסת מהליכוד והעבודה התעמתו באולפן ynet סביב הביקורת האחרונה שהטיח רה"מ במנדלבליט. "מנסים להדיח ראש ממשלה מכהן", טען אמסלם. שמולי השיב: "כמה אפשר לדבר על תפירת תיקים?"

 

 

ברקע ההתקפות האחרונות של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, נמשכות ההתכתשויות בין המחנות. הוויכוח בנושא ניצת גם היום (ב') באולפן ynet בין ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) לח"כ איציק שמולי (עבודה). "אתם כל הזמן מייצרים סוג של הסלמה, מלחמה וכו'. אנחנו מגיבים על מה שקורה לראש הממשלה בשלוש השנים האחרונות, ואני מבין שמבחינתכם לימין אסור לדבר אך אנו לא נעשה זאת", אמר אמסלם והוסיף: " תראו את האלימות והאיומים בהפגנות של השמאל, אנחנו פועלים באופן לגיטימי, מותר לדבר על זה ולהעביר ביקורת".

 

חבר הכנסת שמולי השיב לטענותיו של אמסלם וטען כי ישנה הסלמה בביקורת סביב היועמ"ש מאז שנודע כי קיימת סבירות שיגיש כתב אישום בתיק 4000. "נתניהו החליט למוטט את גורמי אכיפת החוק בדרכו החוצה. זה דבר מסוכן מאוד, המטרה של ההתקפה היא כפולה – לקעקע את מוסד היועמ"ש ולזהם מראש את השיקול המקצועי בשיקול פוליטי. כל זה נעשה בניסיון להימלט מאימת הדין. אני אומר לדודי אמסלם ולכל חברי הליכוד. הניחו את ידיכם מהמוסד של היועמ" ש, תנו לו לעבוד".

שמולי ואמסלם באולפן (צילום: ליהי קרופניק)
שמולי ואמסלם באולפן ynet(צילום: ליהי קרופניק)

אמסלם טען כי אין זה ראוי שהיועמ"ש יפרסם החלטה בעיצומה של מערכת בחירות, חרף העובדה שראש הממשלה עצמו הוא זה שבחר להקדימה. "בעת הזו אסור לו להתערב במערכת הבחירות ולקבל החלטה כלשהי לכאן או לכאן. המערכת המשפטית והמשטרה לא מתערבות במערכת הבחירות, לא יקרה כלום אם כרגע היועמ"ש יעבוד על דברים אחרים", אמר.

 

אמסלם מתח בנוסף ביקורת העל הכתבה ששודרה בחדשות 12 ובה התראיין היועמ"ש: "מי שראה את הכתבה הצטמרר בלי קשר לשמאל או לימין. אנחנו מדיחים ראש ממשלה שנבחר ע"י הציבור. אני חושב שאף אזרח לא חושב לחלום להצביע לראש ממשלה שהוא מושחת, ואני מאמין באמונה שלמה שיש פה תפירת תיקים. דנה וייס סדרה לי את המחשבות. במשטר דמוקרטי, אבן הראשה, קודש הקודשים, הדבר היחיד שנבחר ע"י הציבור, והכי ממלכתי הוא ראש הממשלה. הוא מבוזה אבל להעביר ביקרות על היעומ"ש זה אסור. את רה"מ מותר להכפיש ולבזות ולתפור לו תיקים".

 

שמולי טען כי הפאניקה בליכוד מתעוררת בשל הראיות שהולכות ומצטברות לדבריו נגד נתניהו. "בסוף הגיעו מתנות לבית ראש הממשלה, נתניהו קיבל סיקור בתמורה להטבות רגולטריות לבזק, כמה אפשר לדבר על תפירת תיקים?".

 

שמולי תקף את ההאשמות בימין נגד מנדלבליט ואמר שנועדו לקעקע את שיקול הדעת שלו. "לומר שהיועמ"ש במשימת חיסול בשירות השמאל זו לא ביקורת לגיטימית וזה לא דיון משפטי. נתניהו החליט 'לשרוף את המועדון' וזה מאוד מסוכן", הצהיר.

 

אמסלם סיכם וטען כי הציבור לא יצביע לראש ממשלה מושחת ואם הליכוד בראשות נתניהו יזכה בבחירות הקרובות ל-30-35 מנדטים, כנראה שאכן אין אמת בחשדות ובמתקפה שהשמאל מנהל נגדו.

 

שמולי מנגד ציין כי היה והיועמ"ש יחליט להגיש כתב אישום נגד נתניהו בכפוף לשימוע, על האחרון להכיל על עצמו את אותו סטנדרט שהציב לאהוד אולמרט בעת כיהן האחרון כראש ממשלה. אמסלם השיב לו כי בהקשר זה נתניהו הסביר לא אחת כי הדברים נאמרו בהיבט אחר סביב סוגיית ההתנתקות.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהי קרופניק
דוד אמסלם ואיציק שמולי
צילום: ליהי קרופניק
מומלצים