שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זוהר: "היועמ"ש מפחד מהשמאל האלים והמסוכן"; יניב: "איש לא מאמין לך"
  ח"כ מיקי זוהר ועו"ד אלדד יניב התעמתו באולפן ynet על רקע הבקשה לדחיית החלטתו של היועץ המשפטי לכתב אישום נגד ראש הממשלה לאחר הבחירות. זוהר: "לא אתפלא אם אנשים כמו אלדד יניב יפגעו פיזית ביועמ"ש". יניב: "היחידים שהשתמשו באלימות נגד הדמוקרטיה באו מהצד שלך"

   

   

  לאחר שאתמול נפגשו פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כדי לנסות לשכנעו שלא להודיע על שימוע לראש הממשלה לפני מועד הבחירות לכנסת, טען היום (ג') ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) באולפן ynet כי "היועץ המשפטי חושש ממה שיעשו לו אנשים כמו אלדד יניב אם לא יגיש כתב אישום נגד נתניהו. אני לא אתפלא אם הם יפגעו בו פיזית". יניב אמר בתגובה: "אתה מפחד לשבת לידי? הציבור לא מאמין לך".  

   

  זוהר טען כי הודעה על שימוע לפני הבחירות תהיה "התערבות בהליך הדמוקרטי", כדבריו: "הציבור יודע היטב את כל הנתונים. אם היועץ המשפטי יכריע בנוגע לכתב האישום לפני הבחירות יכול להיות שזה יהיה לטובת הליכוד ויכול להיות שזה יהיה נגד הליכוד, אבל בטוח שזה יהיה גורם זר שמתערב בהליך דמוקרטי של בחירות כלליות במדינת ישראל. לכן חשוב ונכון לדחות את ההחלטה רק לאחר הבחירות".  

    

  מיקי זוהר ו אלדד יניב (צילום: אלי סגל)
  מיקי זוהר ואלדד יניב באולפן ynet(צילום: אלי סגל)
   

  הוא האשים את עו"ד אלדד יניב שישב לידו כי ההפגנות בהן השתתף מול ביתו של היועמ"ש "חצו את הגבול ועברו את השלב האלים", והוסיף : "אתם פוגעים בדמוקרטיה הישראלית, ואחר כך באים אלינו לימין ומאשימים אותנו שאנחנו המסיתים ואנחנו המפלגים".

   

  יניב טען כי ההפגנות שנערכו מול בית היועמ"ש הן דבר מקובל לחלוטין: "במדינה דמוקרטית הריבון הוא העם. נשיאת בית המשפט העליון, שמול הבית שלה יש גם הפגנות, קבעה שאופוזיציה רשאית וחייבת להפגין להביע את דעתה. לא רדפו אחרי אף אחד, ואף אחד לא מאיים עליו. מותר לאזרחים למחות ולתבוע שתהיה חקירה של ראש הממשלה. את כתב האישום הזה היה צריך להגיש כבר לפני שנה". יניב פנה לזוהר: "איפה ירו? איפה פתחו באש מול ראש ממשלה? ההיסטוריה שלכם מדברת בעד עצמה". 

   

   

  בנימין נתניהו:
  היועץ המשפטי וראש הממשלה(צילום: גיל יוחנן)

   

  זוהר הגיב ואמר כי "מה שעשה יגאל עמיר, אין חמור מזה, אבל הדרך שאתם הולכים בה מדרדרת את זה לאלימות. אם היועץ המשפטי לממשלה לא יגיש כתב אישום נגד ביבי, אנשים כמו אלדד יניב יפגעו בו. אני לא אתפלא אם הם יפגעו בו פיזית. הם אנשים אלימים ואנשים מסיתים, ולכן גם אנשים מסוכנים. אתם אנשים שמסוכנים לדמוקרטיה הישראלית".

   

  אתה אומר שאם הוא יגיש כתב אישום לפני הבחירות זה כי הוא מפחד שיפגעו בו פיזית?

  "בהחלט כן. הוא חושש מאוד ממה שהם עושים לו".

   

  יניב הגיב לדברי זוהר בגיחוך: "אתה לא מפחד לשבת לידי? אל תאבד עשתונות. אף אחד לא מאמין לך. אתה יושב לידי באולפן, מספר שאנחנו מתנהגים באלימות, היחידים שפגעו בדמוקרטיה ושהשתמשו בנשק ובאלימות באו מהצד שלך. אנחנו רחוקים משם מזרח למערב. אני למדתי מנתניהו מה זו אופוזיציה זקופת קומה כשהוא אמר לאולמרט לך הביתה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי סגל
  עו"ד אלדד יניב וח"כ מיקי זוהר
  צילום: אלי סגל
  מומלצים