שתף קטע נבחר

"כמו מדע בדיוני": תיעוד שיגור חץ 3 מפלמחים

"אנחנו יודעים להגן מהמון דברים רעים", אמר יו"ר התעשייה האווירית על הניסוי המוצלח בפלמחים. נתניהו ניצל את ההזדמנות כדי לאיים על איראן: "יידעו אויבינו המבקשים להשמיד אותנו - אגרוף המחץ של ישראל יגיע לכל מבקשי רעתנו ונבוא איתם חשבון". צפו בתיעוד הניסוי

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לאיים על איראן, הפעם לאחר ניסוי מוצלח של שיגור חץ 3 מפלמחים, שהסתיים ביירוט המטרה. "לישראל יש יכולות הגנה והתקפה חזקות מאוד, מהמתקדמות בעולם. יידעו אויבנו המבקשים להשמיד אותנו - אגרוף המחץ של ישראל יגיע לכל מבקשי רעתנו ונבוא איתם חשבון". צפו בתיעוד השיגור.

ניסוי טיל חץ (צילום: מנהלת חומה במפא
שיגור חץ 3(צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משרד הביטחון)

ניסוי טיל חץ (צילום: מנהלת חומה במפא
המיירט בדרכו למטרה(צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משרד הביטחון)

ניסוי טיל חץ (צילום: מנהלת חומה במפא
ניסוי החץ(צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משרד הביטחון)
 

בביקור במפעל מל"מ של התעשייה האווירית בבאר יעקב, התייחס נתניהו גם לשיתוף הפעולה בניסוי בין משרד הביטחון והסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA) ואמר: "אתם רואים כאן את הדגל האמריקני ולא בכדי. בין ישראל לארה"ב מתקיים שיתוף פעולה הדוק ביותר, שכולל שיתוף פעולה בליווי ובניסוי פיתוח מערכות ההגנה שלנו ובתוך כזה גם טיל החץ".

 

 

 

לפני נתניהו דיבר הראל לוקר, יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, ואמר: "הסתיים בהצלחה ניסוי חץ 3. מדע בדיוני ממש. המערכת מיירטת טילים מחוץ לאטמוספירה. אנחנו גם יודעים להגן מהמון דברים רעים שאויבינו ישגרו לעבר מדינת ישראל, חושבים על המוצרים הבאים פורצי הגבולות, הדרך והאטמוספירה, לטובת הגנת עם ישראל".

 

השיגור מפלמחים אירע הבוקר בשעה 6:44. משרד הביטחון מסר כי "מנהלת 'חומה' במפא''ת (המינהל למחקר, פיתוח אמל''ח ותשתית טכנולוגית) יחד עם ה-MDA היום בשעה 06:44 ניסוי מוצלח במערכת הנשק 'חץ 3', המיועדת ליירוט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה".

 

לפי ההודעה, "לאחר שיגור המטרה גילה אותה מערך המכ''מים של מערכת ה'חץ' והעביר את נתוניה אל מרכז ניהול הירי, אשר ניתח אותה וביצע תכנון מלא ליירטה. עם השלמת התכנון, שוגר לעבר המטרה מיירט 'חץ 3', אשר השלים את משימתו בהצלחה מלאה". עוד אמרו במשרד הביטחון כי "הצלחת הניסוי מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה נגד איומים קיימים ועתידיים בזירה. יודגש כי מדובר בניסוי נוסף ומתוכנן בתהליך הפיתוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משרד הביטחון
שיגור החץ
צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משרד הביטחון
מומלצים