שתף קטע נבחר

מחשש לטרור: קסדה לכל מתפלל בבית כנסת בטורקיה

הכירו את בית הכנסת היחיד בעולם שבו מתחת לכל כיסא - תלויה קסדה, מחשש לפיגועי טרור. מתפללים שהגיעו לבית הכנסת "בית ישראל" שמעו מחברי הקהילה על הפחד מתגבר, מאז פיגוע הטרור שהכה בהם בשנת 2003: "בתי הכנסת באיסטנבול נראים כמו יעד צבאי מבוצר"

 

מחשש לפיגועי טרור הקצה בית הכנסת "בית ישראל" בשכונת שישלי שבאיסטנבול, קסדות לכל המתפללים - והן תלויות מתחת לכסאותיהם בבית הכנסת. למעשה, מדובר בבית הכנסת היחיד בעולם שבו יש קסדה לכל מתפלל כהגנה מפני פיגועים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

בבית כנסת בשכונת שישלי באיסטנבול מוקצות קסדות לכל המתפללים מחשש לטרור  ()
בבית כנסת בשכונת שישלי באיסטנבול מוקצות קסדות לכל המתפללים מחשש לטרור

 

קבוצה של מתפללים חרדים מישראל שהגיעו לטורקיה לטובת ההילולה השנתית לזכר הרב חיים פאלג'י, בעיר איזמיר, קיבלו אישור להתפלל בבית הכנסת לאחר שנרשמו מראש ועברו בדיקה ביטחונית קפדנית. כאשר נכנסו לבית הכנסת נדהמו לראות את הקסדות מתחת לכל מושב.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

המתפללים הסבירו להם שהקסדות נועדו להגן עליהם במקרה שתהיה במקום מתקפת טרור. הם סיפרו על תחושות של פחד בקרב בני הקהילה, שלא מעזים להסתובב מחוץ לבית הכנסת עם כיפות מחשש שיזוהו כיהודים. "בתי הכנסת באיסטנבול נראים כמו יעד צבאי מבוצר", סיפר אחד המבקרים.

 

בבית כנסת בשכונת שישלי באיסטנבול מוקצות קסדות לכל המתפללים מחשש לטרור  ()
"בתי הכנסת נראים כמו יעד צבאי מבוצר". קסדות מתחת לכסאות המתפללים

 

אווירה אנטישמית ופחד

מתפלל בן הקהילה היהודית של "בית ישראל" הסביר כי הקסדות הוצבו בבית הכנסת כלקח מפיגועי הטרור שהיכו בקהילה היהודית באיסטנבול בשנת 2003. אז התפוצצו שתי מכוניות תופת בסמוך לשני בתי כנסת באיסטנבול: "נווה שלום", הגדול והמרכזי בטורקיה - ו"בית ישראל" שבשכונת שישלי, מרחק חמישה קילומטרים משם.

 

בבית כנסת בשכונת שישלי באיסטנבול מוקצות קסדות לכל המתפללים מחשש לטרור  ()
מדובר בבית כנסת שספג פיגוע טרור קשה בשנת 2003

 

בפיגוע בבית הכנסת "בית ישראל" נרצחו תשעה יהודים וכן שוטר מוסלמי שעמד בפתח המקום. בשני הפיגועים נרצחו 23 בני אדם, 303 נפצעו - מתוכם 100 יהודים.

 

האווירה האנטישמית בטורקיה הולכת ומחמירה. על כרזה שנתלתה על לוח מודעות בבית ספר עממי באיסטנבול נכתב "יהודי זה אומר שקרן. יהודי זה מי שדוקר אנשים מאחורי הגב. יהודי זה איש פחדן שהורג אנשים חלשים".

 

כרזות אנטישמיות בטורקיה ()
"יהודי זה אומר שקרן". כרזה בבית ספר יסודי בטורקיה

 

הכרזה צולמה על ידי יהודי שהגיע ביום הבחירות, ביולי 2018, לאחת הקלפיות שממוקמת בבית ספר בעיר. הוא נדהם מהכרזות וצילם אותן. על כרזה אחרת שצולמה בבית הספר הופיעה הקריאה להגיע לירושלים ולשחרר אותה.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים