שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רווקים, כך תדעו אם אתם בררנים

  זו הסטיגמה הכי נפוצה בספר לגבי רווקות מאוחרת, ונוהגים להדביק אותה לכל רווק או רווקה שמתקשים למצוא אהבה. אבל מה באמת עומד מאחוריה ומתי היא שיקוף של המציאות?

  אבל למה את לא נותנת צ'אנסים? (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  אבל למה את לא נותנת צ'אנסים?(צילום: Shutterstock)

  סביבתנו הנחמדה הדביקה סטיגמה לרווקים ולרווקות שהם בררנים. נו, אתם יודעים, מסוג המשפטים שעוברים מדור לדור מבלי שאף אחד יעצור לרגע ויחשוב אם זה נכון או לא (לא נורא, גם אחרי שתתמסדו תמשיכו לשמוע משפטים מסוג זה, כמו "לא מגדלים ילדים בתל אביב"). יתרה מכך, אנשים רבים חושבים שזאת חוצפה מצד הרווקים והרווקות שיהיו להם בכלל דרישות, שהרי אם הם הגיעו לגיל כל כך מתקדם ללא זוגיות, אזי הם צריכים להגיד תודה לכל מי שמוכן להתחתן איתם, גם אם הוא בכלל לא מתאים להם.

   

  אז מה זה בכלל בררן או בררנית?

  ובכן, כשאנו מחפשים זוגיות יש לנו דרישות מבן/בת הזוג וזה לגיטימי ביותר. השאלה היא כמה דרישות חובה יש לנו (או, במילים אחרות - הגבלות), ועד כמה הן ישימות בחברתנו. נתחיל עם הכמה - היתה לי פעם חברה שחיפשה בן זוג ודרישותיה היו כדלקמן: בחור אקדמאי (תואר שני לפחות), גבוה מאוד (1.85 ומעלה) ובעל ממון (לפחות דירה אחת בבעלותו, רצוי יותר). בנוסף, חברתי דרשה שהבחור יהיה בהיר שיער ותכול עיניים, שאפתן וכריזמטי, ספורטאי וחטוב. כלומר, יש לנו כאן תשע דרישות חובה, וזאת מבלי שהזכרנו תכונות אופי כמו חכם, נדיב וחרוץ. אין לי מושג מהו הסטטוס המשפחתי העדכני של אותה בחורה, אבל אני חייבת לציין שבחמש עשרה שנות היכרותי איתה, היה לה קשר רומנטי אחד שנמשך שבועיים בלבד.

   

  הנוסחה היא פשוטה - ככל שנגדיל את היקף הדרישות, כך נקטין את מאגר הבחורים/ות הפוטנציאלים להיכרות. חד וחלק. לכן, מומלץ לבחון שוב את הדרישות ולהשאיר רק את אלה שהן חובה מבחינתכם. זכרו, רק אתם קובעים את הדרישות ולא אף אחד אחר, כי רק אתם יודעים מה טוב בשבילכם. בנוסף, מומלץ לבדוק עד כמה הדרישות שלכם ניתנות ליישום: אם נחפש בחור שגובהו מעל שני מטר ולא יהיו לנו דרישות נוספות, אז מצד אחד זה יפה מאוד שיש לנו רק דרישה אחת בודדה, אבל מצד שני, במדינת ישראל כמות הבחורים העונים על הפרמטר הנ"ל היא מאוד קטנה. בכל זאת, לא בהולנד עסקינן. מכאן שלא מספיק להפחית את היקף הדרישות, חשוב גם לשים לב שהן ריאליות.

   

   

  אם ניקח את הדוגמה של חברתי, בתקופה שבה מחירי הדירות מרקיעי שחקים, הסיכוי למצוא בחור/ה שמחזיקים ברשותם דירה הוא די נמוך, ועל אחת כמה וכמה בעלי יותר מדירה אחת. לכן, עברו על כל אחת מהדרישות שקבעתם ושאלו את עצמכם האם דרישה זו הכרחית למציאת זוגיות, ומדוע היא בכלל קריטית עבורנו. יתכן מאוד שכאשר תבחנו כל דרישה ודרישה לעומק, תגלו שחלק מהדרישות הן דרישות היסטוריות שהיו חשובות לכם בעבר וכעת הן בכלל לא רלוונטיות. יתכן גם שכאשר תשאלו את עצמכם למה דרישה מסוימת חשובה לכם, תגלו שמעולם לא היתה סיבה מוצדקת לכך. הדרישה עברה משנה לשנה, בדיוק כמו אתם משפטים שעוברים מדור לדור.

  אישה גולשת באתר היכרויות (צילום: Shutterstock)
  בדקו האם הדרישות שלכם ריאליות(צילום: Shutterstock)
   

  חובה שתהיינה דרישות כי אנחנו לא רוצים ואף לא מסוגלים, לצאת עם כל אחד. זה מאוד מעייף, מי כמוני יודעת. מיותר להשקיע משאבים בחיפוש שאינו תואם לנו. גם חשוב שתהיה משיכה פיזית ולכן אני לא מקלה ראש במאפיינים החיצונים שאתם דורשים. הם חשובים לא פחות. רק שימו לב שההגבלות שקבעתם לא יהיו כה קשיחות עד שכמעט לא יישארו לכם מועמדים פוטנציאלים.

   

  כולנו רוצים בן זוג מושלם שיענה על כל הפנטזיות שלנו. השאלה היא מה המחיר שאנחנו משלמים על כך במסגרת התהליך למציאת זוגיות, ואף יותר מזה: האם בן זוג מושלם הוא הנוסחה לזוגיות מאושרת? רווקים ורווקות יקרים ויקרות, בחנו שוב את כל דרישותיכם ואם לדעתכם אין לכם דרישות רבות והדרישות הן ישימות, אז בפעם הבאה שיאמרו לכם שאתם בררנים, פשוט תגחכו ותמשיכו הלאה.

   

  אורלי אופלטקה היא מנחה סדנאות לרווקים, רווקות וגם להוריהם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  לכולנו יש דרישות מבני הזוג הפוטנציאלים, וזה לגיטימי ונורמלי
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים