שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אוטונומיה בשמיים: מטוס נוסעים ללא טייס
  יצרנית המטוסים בואינג השלימה בהצלחה ניסוי במטוס ללא טייס. הניסוי אומנם נערך במטוס שאינו גדול בהרבה ממכונית אך אין ספק שהוא קירב את החברה בצעד ענק אל עבר העתיד בו מטוסי נוסעים יטוסו בצורה אוטונומית. כך זה נראה

   

   

  לא רק מכוניות אוטונומיות: יצרנית המטוסים בואינג השלימה אתמול בהצלחה טיסת ניסוי ראשונה בעולם של מטוס ללא טייס. הניסוי בוצע בשמי וירג'יניה כאשר המטוס המריא, ריחף ונחת כשהוא אוטונומי לחלוטין. המטוס טס למרחק של כ-81 קילומטרים.

   

  במהלך הטיסה נבדקו כל המערכות של האב-טיפוס. המטוס טס באמצעות מערכת הנעה חשמלית. הניסוי עצמו נערך במטוס שאינו גדול בהרבה ממכונית ובשלב הבא יבוצע בדגמים גדולים יותר. בבואינג אומרים כי מדובר במהפכה של ממש שתוביל לניידות אווירית שקטה, נקיה ובטוחה.

  מטוס הנוסעים ללא טייס של בואינג (צילום: בואינג)
  מטוס הנוסעים ללא טייס של בואינג(צילום: בואינג)
   

  לא מכבר השלימה בואינג טיסת ניסוי פנימית בכלי טיס לא מאוייש המיועד למטענים ומסוגל להעביר מטען במשקל של עד כ-200 קילוגרם. השנה החברה מתכוונת להמשיך בניסוי.

  בניסוי הקודם של החברה: רחפן חשמלי להעברת כבודה (צילום: בואינג) (צילום: בואינג)
  בניסוי הקודם של החברה: רחפן חשמלי להעברת כבודה(צילום: בואינג)

   (צילום: בואינג) (צילום: בואינג)
  (צילום: בואינג)
   

   

   

  "בשנה אחת, התקדמנו מעיצוב קונספטואלי לאב-טיפוס מעופף", אמר גרג היסלופ, מנהל חטיבת הטכנולוגיה של בואינג. "המומחיות והחדשנות של בואינג היו קריטיות בפיתוח התעופה כאמצעי התחבורה הבטוח והיעיל ביותר בעולם, ואנחנו נמשיך להוביל בגישה בטוחה, חדשנית ואחראית לפתרונות ניידות חדשים".

   

  בואינג היא חברת החלל הגדולה בעולם ויצרנית מובילה של מטוסים מסחריים ומערכות הגנה, חלל וביטחון.

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בואינג
  מטוס הנוסעים הראשון ללא טייס
  צילום: בואינג
  מומלצים