שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "טרמפ" מאלמוני ובימוי קטטה: כך נעצר אחד מחשודי הטרור היהודי

  אחד הנערים שנעצרו ושוחררו בחשד למעורבות בהריגתה של הפלסטינית עאישה ראבי באוקטובר האחרון הובא לחקירה לאחר פעולה יצירתית של החוקרים. הוא הצטרף ל"טרמפ" שהציע חוקר ש"נקלע" עמו לקטטה עם פלסטינים שהתבררו גם הם כחוקרים

  פרטים חדשים על פרשת הטרור היהודי שבמסגרתה יוגש כנראה היום (חמישי) כתב אישום על הריגת עאישה ראבי, מספקים הצצה נדירה לדרכי הפעולה של גורמי החקירה.

   

  א', נער המתגורר בעיר בצפון ולומד בישיבת "פרי הארץ" ברחלים, היה אחד הנערים שנעצרו בחשד למעורבות במעשה, אך שוחרר לאחר שמעורבותו לא הוכחה. סיפור מעצרו כולל נסיעה בטרמפ סמוי, בימוי של היתקלות עם מיידי אבנים, עימות עם שחקנים שהתחזו לפלסטינים ושיחות חולין לכאורה בתוך הרכב על טרור יהודי.  

  רכבה של האישה הפלסטינית שנהרגה ()
  עאישה ראבי ורכבה לאחר יידוי האבנים

   

  הנער נהג לנסוע מדי שבוע מהיישוב שבו הוא מתגורר בצפון לישיבת פרי הארץ ברחלים. על מנת להגיע לישיבה, הוא הצטרף לקבוצת וואטסאפ המרכזת טרמפים מהצפון לאזור השומרון. הוא סיפר כי כמה שבועות לפני המעצר הצטרף אלמוני לקבוצה, ומעת לעת הציע טרמפים מהצפון לאזור שבו שוכנת הישיבה בשומרון. ביום המעצר הציע אותו אלמוני טרמפ לאזור רחלים.

   

  הנער נענה להצעה ועלה על הטרמפ בעיר מגוריו. ברכב ישבו מלבד הנער עוד שני בוגרים וכנראה נער נוסף. לטענתו, במהלך השיחה התפתחה שיחת חולין לכאורה, שבה שבו ועלו שאלות מצד יושבי הרכב על עניינים הקשורים לטרור יהודי, ובמיוחד לגבי יידוי אבנים על ערבים.

   

  כאשר הגיעו לכביש הבקעה, עקף אותם רכב עם לוחית זיהוי פלסטינית. במהלך העקיפה יידו יושבי הרכב אבנים על הרכב שבו נסע הנער. הרכב ובו הנער נעצר וחסם על הכביש את הרכב עם לוחית הרישוי הפלסטינית שממנו נזרקו האבנים. הנוסעים מהרכב שבו היה הקטין יצאו ממנו כשהם אוחזים בגרזנים והחלו להתעמת עם יושבי הרכב השני.

   

  במקביל הגיעה למקום אישה נוספת ברכבה, שעליו סממנים המציגים אותה כאשת שמאל הפעילה בשטחים. האישה הוציאה מצלמה והחלה לצלם את המתרחש. בשלב מסוים ברחו מהמקום הנוסעים ברכב הפלסטיני ויושבי הרכב ובו הנער נכנסו ונסעו מהמקום גם הם.

   

  כשהגיעה החבורה למחסום הבקעה, חיכתה להם ניידת משטרה והם נעצרו בחשד למעורבות בקטטה לכאורה. גם הנער נעצר איתם. במשך שעות היה משוכנע שהוא עצור בגין מעורבות בקטטה. רק לאחר יממה הוטח בפניו שהוא נעצר בשל חשד למעורבות בידויי האבנים לעבר רכבה של עאישה ראבי.  

  איתמר בן גביר (צילום: מוטי קמחי)
  איתמר בן גביר(צילום: מוטי קמחי)

  עורך דינו של הנער, איתמר בן גביר, אמר כי "מתברר שמה שהיה הוא שיהיה. לקחת קטין ולתת לו תחושה שהחיים שלו בסכנה, ולתת לו להבין שיש כאן ערבים שרוצים לחסל אותו ואיתו יהודים שיוצאים עם גרזנים - זה לא תרגיל יצירתי, זה תרגיל פסול. זאת התעללות נפשית ולחץ פיזי שנמשכו גם בתא המעצר.

   

  "הם לא מחפשים את חקר האמת אלא הפללה. מחפשים שיודו בדברים שלא עשו. יש להצטער שכל האמצעים הללו נעשים בהקשר לקטין. מרשי שמר על זכות השתיקה ומסר אליבי לאחר שפגש אותי. חבל שעושים תרגילים שמותירים צלקת נפשית בקטינים".

   

  ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "החקירה עודנה מתנהלת בימים אלו ומטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיה. יחד עם זאת נציין כי משטרת ישראל מנהלת חקירות במקצועיות וביסודיות, תוך הקפדה יתרה על זכויותיהם של חשודים לצד השגת תכלית החקירה - הגעה לחקר האמת. כל פעולת חקירה מתבצעת כדין, בכפוף לסמכות המוקנית לנו בחוק ובאישור גורם מוסמך ככל שנדרש".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים