שתף קטע נבחר

הקטארים יעבירו מזומנים למשפחות הנזקקות בעזה

אחרי שהודיע על העברת 20 מיליון דולר לאו"ם שיפעיל פרויקטים הומניטריים בעזה, השליח אל-עמאדי הודיע כי 9.4 מיליון דולר נוספים יעברו במזומן למשפחות נזקקות בארבעת החודשים הקרובים

 

מוחמד אל עמאדי קטאר כסף סיוע הומניטרי ( צילום: AFP )
השליח אל-עמאדי והכסף הקטארי( צילום: AFP )

אחרי שהודיע על העברת הכסף לאו"ם שיפעיל פרויקטים הומניטריים ברצועת עזה, השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי אמר הבוקר (שבת) כי ארצו תעביר מענק נוסף של 9.4 מיליון דולר למשפחות נזקקות.

 

לפי אל-עמאדי, הכסף יעבור כבר היום ל-44 אלף משפחות - ומחר ל-50 אלף המשפחות הנותרות, כך מדי חודש ולמשך ארבעה חודשים. כל משפחה צפויה לקבל סיוע בגובה 100 דולר. הסיבה לשינוי המדיניות עדיין לא ידוע.

 

אתמול טען השליח כי קטאר תעביר 20 מיליון דולר לאו"ם שיפעיל פרויקט הומניטרי שבו יועסקו עובדים מהרצועה במשך 6-4 חודשים. "מדובר בסיוע הומניטרי דחוף לתושבי עזה בשל מצבם הקשה", אמר אתמול השגריר. "חלק הצדדים ניצלו זאת למשוואה של שקט בתמורה לדולרים, וצדדים אחרים היו מעוניינים לנצל את הכסף הזה לשם תעמולת בחירות או הישגים פוליטיים". אל-עמאדי אף קרא לתושבי הרצועה שיצאו להפגין כמדי שישי להביע את מחאתם ללא תקריות אלימות מאחר שהכסף יעבור בכל מקרה.

 

כעשרת אלפים פלסטינים התפרעו אתמול על הגדר, ומנהיג חמאס איסמאעיל הנייה אף הצטרף להפגנות עם סגנו חליל אל-חיה שאמר כי"סירבנו לקבל את המענק הקטארי בשל המדיניות של ישראל והניסיון לסחוט את ההתנגדות.

התפקיד הקטארי ברצועת עזה נמשך במטרה להקל את סבלו של העם. נתניהו עיכב את הגעת המענק כדי לגרוף יותר מנדטים בבחירות". אל-חיה פנה לנתניהו ואמר: "עוד נראה אם המדיניות הזאת תביא לך מנדטים נוספים או שתפיל אותך בבחירות".

 

נתניהו הורה השבוע להקפיא את הפעימה האחרונה במענק הקטארי בעקבות שורת תקריות בגבול רצועת עזה, שבמהלכן נפגע קצין צה"ל מכדור וניצל בזכות קסדת הראש. אחרי שקיבל את המלצת מערכת הביטחון להעביר את המענק האחרון - חמאס סירב לקבל אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים