שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברקת: "אם נתניהו חש עוול - לגיטימי שיתקוף בחזרה"
  ראש העיר ירושלים לשעבר שמתמודד בפריימריז בליכוד, גיבה בראיון לאולפן ynet את המתקפה על היועץ המשפטי לממשלה: "בלתי מתקבל על הדעת שחקירות רה"מ מתנהלות בתקשורת". על גנץ סיפר כי הוא "ראוי" על אף שעמדותיו שונות - והוסיף כי הוא מקווה שהקואליציה הבאה תהיה רחבה

   

   

  ניר ברקת, שאחרי עשור כראש העיר ירושלים עבר לזירה הארצית ומתמודד בפריימריז של הליכוד, מתייצב היום (א') מאחורי ראש הממשלה בנימין נתניהו ומגבה בראיון לאולפן ynet את המתקפה שלו נגד התקשורת והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ברקע ההערכות שיוחלט להגיש נגדו כתב אישום לפני הבחירות: "ראש הממשלה מותקף פעם אחר פעם בצורה ברוטלית מאוד. אם הוא מרגיש שנעשה לו עוול הוא תוקף בחזרה. זה לגיטימי לגמרי".

   

  "אני מאמין שצריך לתת ליועץ המשפטי לממשלה לעשות את עבודתו. הפער הגדול הוא שהכל נעשה בתקשורת במקום בחדרי חקירות. הדבר הזה בלתי מתקבל על הדעת. ההתקפה של ראש הממשלה - בצדק. אתה רוצה לחקור, תעשה את החקירות, אתה רוצה למצות את הדין, תמצה את הדין בבית המשפט. כרגע תנו לו לנהל את המדינה, הוא עושה עבודה נפלאה. במדיניות החוץ, בביטחון, בכלכלה, בכל הפרמטרים. ראש הממשלה שלנו עושה עבודה נפלאה. אין סיבה בעולם שהדבר הזה ישפיע על הבחירות שלנו", אמר ברקת.

   

  "ההתקפה של נתניהו - בצדק". ברקת (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  "ההתקפה של נתניהו - בצדק". ברקת(צילום: EPA)

  ניר ברקת ריאיון אולפן ynet (צילום: אלי סגל)
  ברקת באולפן ynet(צילום: אלי סגל)

  ברקע ההתקפות בימין נגד המצטרף החדש למערכת הפוליטית, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, ראש העיר לשעבר דווקא מרעיף עליו שבחים: "אני מכיר אותו, שירתנו ביחד, הוא בהחלט איש ראוי". למרות שציין כי "עמדותיו הן לא עמדותינו", ברקת הוסיף כי הוא מקווה שנתניהו - אם ינצח - ירכיב "קואליציה גדולה": "נקרא לכולם להצטרף. ככל שהמעגלים יהיו גדולים יותר, מצב מדינת ישראל טוב יותר".

   

  על השאלה האם גנץ הוא "שמאלן מסוכן", כפי שחלק בימין מנסים להציגו, השיב ברקת: "קודם כל שיפתח את פיו ויאמר את דברו, אני לא יודע. אבל ללא ספק הוא והרבה אנשים בשמאל הם אנשים ראויים אבל עם העמדות שלהם אני לא מזדהה. השאלה היא איך פועלים בשיתוף פעולה".

   

  ברקת ציין כי הוא מקווה להתמנות לשר בממשלה הבאה, אך סירב לנקוב בתפקיד ספציפי: "זה לא עובד ככה. יש לנו פריימריז לפנינו ולאחר מכן צריך לשבת עם ראש הממשלה שמייצר קואליציה רחבה בתוך המחנה הלאומי, ובעזרת השם אפילו מעבר לכך, קואליציה גדולה. נשאל אותו איך אני יכול לסייע, במגוון נושאים, ותראו אותי שם לימינו".

  בני גנץ בטקס חילופי הרמטכ
  "אדם ראוי". הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ(צילום: רויטרס)

  ברקת, שבעבר היה חבר במפלגת קדימה ולאחר מכן שב לליכוד, סיפר כי "הייתי במחנה הלאומי והלכתי אחרי המנהיג שלנו אריאל שרון. כשראיתי שהמפלגה ברחה מהתפיסה הלאומית שאני מאמין בה, אני הראשון שעזבתי אותה. אני נאמן לתפיסת עולמי, תראה מה עשיתי בעשור האחרון בירושלים, תשמע את דבריי, פי לבי ומעשיי שווים".

   

  על הליכוד של היום מספר ברקת כי "היא מפלגה מאוד מגוונת והעוצמה שלה היא כזו. יש לנו תפיסת עולם שאינה משתנה. מי שרוצה להצטרף לקו תפיסת העולם הזה, אהלן וסהלן. הדרך צריכה להיות פתוחה בתוך הליכוד וזו העוצמה שלה. היא תנועה לאומית בתוך המחנה הלאומי, ממלכתית, דמוקרטית, ליברלית-כלכלית. מגוון של אנשים מוצאים בליכוד את הדברים שמתאימים להם".

   

  "הפריימריז זו הזדמנות מקסימה, להסתובב בארץ, לפגוש אנשים טובים", הוסיף ברקת. "הליכוד היא המפלגה היחידה שעורכת באמת חיכוך ובעצם יש בה חוכמת המונים של 119 אלף מתפקדי ליכוד. אתה צריך לעבור, להציג את יכולתך, את כוונותיך, זה הליך מרתק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים