שתף קטע נבחר

גל הירש מתמודד לכנסת ויציג את רשימתו

תא"ל במיל' גל הירש יקיים מחר אירוע רשמי שבו יודיע כי הוא יתמודד בבחירות לכנסת בראשות מפלגה בשם "מגן". הירש צפוי להציג את קווי היסוד שלו, אבל עדיין לא ברור אם יתמודד עצמאית

 

הירש, ביום שבו הסיר את מועמדותו מתפקיד המפכ"ל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הירש, ביום שבו הסיר את מועמדותו מתפקיד המפכ"ל(צילום: עידו ארז)

 

אחרי שבועות שבמהלכם שמר על עמימות, יקיים מחר (יום ב') תא"ל גל הירש אירוע רשמי שבו יודיע על התמודדותו בבחירות לכנסת ועל דרכו הפוליטית. הירש רשם לאחרונה את מפלגתו החדשה שתקרא "מגן", אולם לא הרחיב על כוונותיו הפוליטיות ואם יתמודד במסגרת עצמאית עד הסוף או שישאף לאיחוד.

 

באירוע שיקיים מחר בראש העין, צפוי הירש להציג את קווי היסוד של המפלגה שלו, יום אחד בלבד לפני שהרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, יקיים את כנס הבחירות הראשון שלו וישבור שתיקה ארוכה. במפלגתו של הירש אמרו הערב כי הרכב הרשימה יפורסם לקראת הגשת רשימות המועמדים ב-20 בפברואר.

 

הירש השתתף במהלך שירותו הצבאי במבצע "חומת מגן", פיקד על בית הספר לקצינים - בה"ד 1 והוביל בו שירות משותף לנשים ולגברים. הוא פיקד על אוגדת הגליל במלחמת לבנון השנייה, וספג ביקורת על תפקודו בעת חטיפתם של החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב. לאחר שירותו הצבאי פנה ליזמות בשירות הציבורי והפרטי.

 

לפני יותר משלוש שנים היה הירש מועמדם של ראש הממשלה ושל השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, לתפקיד מפכ"ל המשטרה, אולם המינוי נבלם בעקבות פתיחת חקירה משטרתית נגדו. בשל הזמן שנמשך, החליט השר ארדן להסיר את המועמדות של הירש לתפקיד המפכ"ל.

 

לאחר הודעת השר ארדן, אמר הירש: "קבוצות כוח ואינטרסים שלא נבחרו מניעות בפועל את חיינו. רוח רעה חיה בנו ומשפיעה על החוק ושלטון החוק. אני דואג ומוטרד מהרוח הרעה ששוררת בקרבנו. מאוד רציתי לשרת כמפכ"ל המשטרה, אשרת בדרך אחרת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים