שתף קטע נבחר

הליכוד נגד רוני אלשיך: "הצטרף ללחץ של השמאל על היועמ"ש"

תגובה חריפה בליכוד לאמירות של המפכ"ל לשעבר כי הוא "מתקשה לראות מצב שנתניהו לא יואשם בשוחד". בין השאר אמרו כי רוני אלשיך "מאמין בקונספירציה הזויה"

 

 

בליכוד הגיבו הערב (יום א') בחריפות לדברי מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך, שלפיהם חוקרים פרטיים "חיטטו" מסביב לחוקרי המשטרה המעורבים בפרשות בנימין נתניהו. מהליכוד נמסר כי "רוני אלשיך שוב חוזר הערב על הרמיזה השקרית לפיה ראש הממשלה נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד חוקרי המשטרה. כשמפכ"ל המשטרה מאמין בקונספירציה הזויה כזו, איך אפשר לצפות להליך הוגן?. אין פלא שאלשיך מצטרף ללחץ של השמאל על היועץ המשפטי להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו".

 

אלשיך העניק ראיון נרחב ומפורט, לראשונה מאז פשט את מדי המשטרה, בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי. בין השאר אמר שם כי הוא מתקשה לראות אפשרות שלא יגישו אישום על שוחד נגד נתניהו, וכשנשאל אם המשטרה תפרה תיק לראש הממשלה, ענה: "אין לנו יכולת לתפור תיק. גם לא טכנית".

רוני אלשיך המפכ
אלשיך, הערב(צילום: מוטי קמחי)

הוא הרחיב כי "המשטרה אינה מחליטה, היא לא יוצאת ללא החלטה של היועץ המשפטי. אי אפשר פה להחליט שעושים או לא עושים, המשטרה בעניין הזה עצמאותה מצומצת, נכון שרמת המקצועיות יכולה להשפיע על התוצאה. הגיעו אליי גם איומים, אני לא אפרט".

 

על סוגיית ההדלפות אמר: "העיתונאים יודעים שהמשטרה אינה מדליפה. נקודה. אפשר לבדוק מול תא הכתבים. אני אסביר מה עשינו. מי שקצת מכיר חקירות יודע שלנחקרים אסור לדבר אחד עם השני. אתה מוסר את המידע לעו"ד, זה מוציא הודעה וזה מוציא הודעה, וככה אתם מדברים. בניגוד לנחקר שהוא עבריין, לאיש ציבור יש צורך לתחזק את המעמד שלו אז הוא לא שותק.

 

"ההדלפות נועדו להחשיד את המשטרה בהדלפות. הפרמטר החשוב יותר הוא שאנחנו בודקים את כולם. אנו עושים מבדקים לשוטרים על מהימנות אם הדליפו או לא. עשינו כבר 18 אלף בדיקות כאלה מאז תחילת כהונתי, עוד לפני הפוליגרף התעסוקתי. שיבואו מהפרקליטות ויגידו אם הם עושים 10% מזה. ביקשתי שייחקרו הדלפות חמורות והתנדבנו גם להיחקר. אני יודע מהיכן יצאו ההדלפות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך
צילום: מוטי קמחי
מומלצים