שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסגר תיק חקירת מותה של מזל הדדי: "אין ראיות לפלילים"
  כחודשיים אחרי שמנהלת החשבונות בחברת היהלומים של לב לבייב נפלה אל מותה, הודיעה הפרקליטות כי תיק החקירה נסגר: "אין חשד לעבירה פלילית". האלמן קובי אמר בתגובה: "לא קיבלנו תשובות, מה אגיד לילדים?". פרקליט המשפחה: "המשטרה הייתה נעולה מההתחלה על קונספציה"

   

   

  נסגר תיק החקירה בעניין העובדת בחברת LLD של לב לבייב שנפלה אל מותה: הפרקליטות הודיעה בצהריים (יום ב') כי לא נמצאו ראיות לעבירה פלילית בתיק חקירת נסיבות מותה של מזל הדדי, מנהלת החשבונות בחברת היהלומים של איש העסקים לב לבייב. אלמנה של המנוחה, קובי הדדי, ערך בתגובה מסיבת עיתונאים ובה טען כי לא קיבל תשובות מהפרקליטות. פרקליט המשפחה, עו"ד ששי גז, מסר כי בכוונתם לבחון את תיק החקירה ולאחר מכן להחליט האם לערער על סגירתו.

   

  בהודעה הפרקליטות בנושא צוין כי "לאחר בחינה מדוקדקת של נסיבות האירוע והראיות שנאספו בתיק חקירת מותה של מזל הדדי, נמצא כי אין חשד לעבירה פלילית ומשכך תיק החקירה נסגר בהיעדר ראיות למעשה פלילי". עוד נאמר כי "מטעמי צנעת הפרט לא נפרט את כלל ממצאי החקירה. הודעה נמסרה למשפחה".

   

  האישה שהתאבדה במתחם הבורסה ()
  מזל הדדי

   

   
  מפרטי החקירה עלה כי סמוך למותה באירוע שתועד כמעט במלואו, נראתה הדדי יוצאת מהבניין - הולכת לתחנת הרכבת - ואז מסתובבת חזרה למשרד. לפי החקירה, למרות שאין מצלמה בחדר השירותים עלתה המסקנה כי הדדי נכנסה אליהם לבדה ואין אינדיקציות לכניסה של אדם נוסף. בדיקה העלתה כי בעת הליכתה לרכבת ובדרך חזרה למשרד הדדי לא קיבלה שיחת טלפון או מסרון בעל אופי פלילי.
   

  עו"ד ששי גז, שמייצג את המשפחה, מסר בתגובה: "הוזמנו לפרקליטות והודיעו לנו שלא נתגלו ראיות לעבירה. ההסברים והממצאים לא מקובלים עלינו, אני חושב שהמשטרה הייתה נעולה מהתחלה על קונספציה שלא הייתה עבירה. ביקשנו שיחקרו את התיק מחדש. אני מקווה שנוכל לצלם את התיק ונוכל לעבור על ההחלטה. נגיש ערר או בקשה לעיון מחדש על הסגירה".

   

  "מה אגיד לילדים?"

  אלמנה של הדדי, קובי הדדי, ערך כאמור אחר הצהריים מסיבת עיתונאים בתגובה לסגירת התיק, ובה אמר כי לא קיבל תשובות. על הפגישה עם הפרקליטות הבוקר סיפר: "התחושה הייתה שהם באו לא לענות על שאלות. לא הראו לי כלום, אמרו דברים מסוימים אבל לא הציגו ממצאים". עוד אמר כי "הם היו מאוד מנומסים ואני לא חושב שיש להם מניע נסתר, אבל הם לא חקרו את זה מקצועית".

   

  מסיבת העיתונאים של קובי הדדי ועו
  "התחושה הייתה שלא באו לענות על שאלות". קובי הדדי (מימין) ועו"ד ששי גז במסיבת העיתונאים(צילום: צביקה טישלר)

  "קמתי בבוקר בתחושה שאבוא לילדים שלי בצהריים ואגיד להם מה קרה לאמא שלהם. אני עוד מעט חוזר הביתה ואין לי מה להגיד לילדים. אם אני לא יודע מה קרה לאמא שלהם אז מה אגיד להם?", הוסיף.

   

  במסיבת העיתונאים דיבר גם עו"ד גז, שאמר כי הוא "לא קיבל תשובה לאף שאלה קשה" ששאל. לדבריו, "למה שמתאבדת תיכנס, תעבור בדיקה של שומר, ותעלה לקומה עשירית במקום שהכי קשה להתאבד בו". הוא ציין כי החלון שממנו נטען שקפצה קטן מאוד וכי "ממש קשה לקפוץ ממנו בלי שמישהו ידחוף אותך". גז הוסיף כי הוא יעבור על התיק וכי "אם יהיה צורך אגיש ערעור ואאלץ את המשטרה לחקור את התיק הזה כמו שצריך".

   

  האלמן העיד 

  במשטרה קבעו ממש בתחילת החקירה כי הדדי שמה קץ לחייה, אולם בהמשך החקירה התרחבה. קובי, אלמנהּ של המנוחה, זומן למתן עדות במרחב דן של המשטרה, ובמקביל ניסו החוקרים לדעת מה התרחש בשעתיים האחרונות לחייה.
   
  זירת ההתאבדות ()
  זירת נפילתה של הדדי
  בעדותו במשטרה סיפר האלמן על התנהלותה של הדדי לפני מותה. במהלך החקירה התמקדו במשטרה בקשרים של המנוחה עם חברותיה על מנת להתחקות אחר תכתובות והודעות שהעבירה.
   
  החוקרים אף אספו את מצלמות האבטחה ממחנת רכבת מרכז בתל אביב ועד לבניין החברה שבו עבדה, על מנת לגלות סימנים שיסבירו מדוע חזרה באופן מפתיע לבניין שבו עבדה - ומדוע בחרה לקומה העשירית, שממנה, כך מעריכים, קפצה אל מותה.
   
  חוקרי המשטרה אף ניסו לבדוק האם היו רמזים לסיבה שהניעה אותו, לטענתם, לשים קץ לחייה. מלבד הבדיקה הטכנולוגית, במשטרה גם גבו עדות מגורמים טיפוליים בסביבתה של הדדי, על מנת לנסות להגיע לקצה חוט שירמוז על נסיבות האירוע הטרגי.
   
   
  במהלך החקירה סירב האלמן קובי להאמין שאשתו התאבדה. "אין פה בכלל ספק, המשטרה צריכה להתעורר ולקחת את זה כתיק רצח, לא כמשהו אחר", אמר קובי באחד הראיונות בנושא. "היא לא יכלה לעשות את זה לבד, אין סיכוי, זה לא הבן אדם. אין לה שום סיבה - יש לה עולם שלם בבית. היה לה קשה בחקירה, אבל זה לא העניין פה, יש פה משהו מעבר. אני לא יודע מי יכול לרצוח אותה".

   

  זמן קצר לפני מותה, מזל הייתה אמורה להיפגש עם קובי, שחיכה לה בתחנת הרכבת בראשון לציון. "ב-15:23 היא ירדה למטה. חבר שלי היה אצלה, היא העבירה לו מעטפה, הוא נתן לה מעטפה של העבודה שלי והיא יצאה לכיוון הרכבת. שאלתי אותו 'ראית משהו?', והוא אמר 'קובי, אין סיכוי בעולם'.

   

  "אני יודע שברכבת היא דיברה עם מישהי והן צחקו והכול היה בסדר עד שהיא קיבלה עוד טלפון, עוד וואטסאפ או לא יודע מה - משהו שהחזיר אותה לכיוון המשרד בזמן שאני מחכה לה בתחנת הרכבת בראשון לציון. אם היה משהו והיו מבקשים ממנה לחזור, היא הייתה מתקשרת ואומרת לי 'קובי אל תחכה לי, אני באה ברכבת הבאה'".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים