שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובדת בחברה של לבייב נפלה אל מותה בעיצומה של פרשת היהלומים
  מנהלת חשבונות בת 42 בחברת LLD שבבעלות לב לבייב שבכירים בה נחקרו במסגרת פרשת היהלומים נפלה אל מותה ברמת גן. העובדת, אם לשלושה, שמה קץ לחייה כנראה לאחר שיחה שבה זומנה לחקירה נוספת, אך לא ברור אם יש לה חלק בפרשה. החברה: "זכויות נחקרים נרמסו"

   

   

  עובדת בחברת היהלומים LLD שבבעלותו של איש העסקים לב לבייב, שבכירים בה נחקרו במסגרת פרשת הברחת היהלומים לישראל, נפלה אל מותה בצהריים (יום ג') סמוך למתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן. צוותי הצלה שהגיעו למקום קבעו את מותה של האישה, מנהלת חשבונות בחברה, אם לשלושה בת 42. העובדת כנראה זומנה לחקירה במסגרת פרשת "יהלום שחור", שפורסמה לראשונה ב-ynet, אך לא ברור מה חלקה בפרשה. ייתכן ששמה קץ לחייה לאחר שיחת הזימון לחקירה.

   

  בתחילת החודש עצרה המשטרה שישה חשודים, בהם בנו ואחיו של לבייב, בחשד להברחת ענק של יהלומים לישראל בשווי 300 מיליון שקלים ומבלי לדווח על כך לרשויות המס. השוטרים פשטו על בתי החשודים והחרימו מכוניות יוקרה. בכוונת היחידות החוקרות לעצור חשודים נוספים בארץ ובחו"ל. על פי המשטרה גויס עד מדינה בפרשה.

   

  זירת ההתאבדות ()
  זירת ההתאבדות ברמת גן

  מחברת LLD מסרו בעקבות ההתאבדות: "קיבלנו בזעזוע ובצער עמוק את ההודעה על אובדנה הקשה של עובדת החברה. אנו ננקוט בכל הצעדים העומדים לרשותינו על מנת לסייע לחקר מותה ועל מנת לשים קץ לתופעות קשות של רמיסת זכויות נחקרים וגרימת נזקים בלתי הפיכים מתוך רצון לייצר כותרות תקשורתיות".

   

  בשבוע שעבר פורסמו גילויים חדשים בפרשה החושפים דרך פעולה הדומה מאוד לזו של רשת מבריחי סמים. מחקירת היחידה לחקירות בינלאומיות בלהב 433, ומדברי עד המדינה שגייסה המשטרה, עולה כי חלק ניכר מהאבנים היקרות הוברח מהמפעל ברוסיה לישראל על ידי בלדרים. הם ארזו אותם בתוך קונדומים, ולאחר מכן הסליקו אותם בתוך גופם. לאחר מכן הגיעו לנמל התעופה כשהם לבושים היטב, נראים כאנשי עסקים מהוגנים ומכובדים, וכך הצליחו לעבור בשלום את מעברי הגבול ואת הביקורות מבלי לעורר כל חשד.

   

  לב לבייב (צילום: shutterstock, אוראל כהן)
  עובדת בחברתו נחקרה - והתאבדה. לב לבייב(צילום: shutterstock, אוראל כהן)

  הארכת מעצר של חשודים בפרשת
  הארכת מעצר של חשודים בפרשת "יהלום שחור"(צילום: יריב גץ)

  זירת ההתאבדות ()
  זירת ההתאבדות

   

  לאחר הנחיתה, כשהגיעו למקום מבטחים, שלפו המבריחים את היהלומים מתוך גופם. לפי החשד, היהלומים הללו נמכרו לאחר מכן בישראל במסלול שחור, מבלי שאיש שילם מיסים על העסקאות.

   

  כבר בהארכת המעצר השנייה של החשודים שנעצרו בפרשה, רמז נציג המשטרה כי חברת LLD שבעלותו של לבייב פעלה כמו ארגון פשע בכל הקשור להברחת היהלומים. מחקירת המשטרה עולה כי שווי היהלומים שהוברחו במסלול הלא חוקי הזה הוא כ-300 מיליון שקלים.

   

  לפי החשד, מפעל היהלומים ברוסיה הפעיל שני קווי ייצור: מסלול לבן שבמסגרתו יוצאו לישראל יהלומים כחוק, כולל דיווחים לכל הרשויות ותשלום מיסים כנדרש. לצד זה פעל לפי החשד המסלול השחור - דהיינו נתיב ההברחות.

   

  הסיבה להפעלת שתי הזרועות, סבורים במשטרה, נועדה למנוע כל חשד פוטנציאלי וליצור תמונה, שלפיה מדובר במפעל שעובד בקפדנות בצמוד לחוק. זאת בדומה לארגוני פשיעה, שחוץ מעסקי הפשע שלהם מפעילים גם עסקים חוקיים כדי ליצור לעצמם מסווה של אזרחים נורמטיביים, יצרניים ושומרי חוק. מהחקירה עולה כי הברחות היהלומים בוצעו לא רק לישראל, אלא גם למדינות נוספות.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים