שתף קטע נבחר

גל הירש השיק את מפלגתו: "המטרה - המשרד לביטחון הפנים"

מפקד עוצבת הגליל לשעבר דיבר על אכזבתו מפסילת המינוי למפכ"ל וסימן את המטרה הפוליטית שלו לבחירות הקרובות. מבלי להציג את חברי הרשימה, ציין הירש כי במפלגתו יהיו אנשים מכלל המגזרים בחברה, בהם גם ניצול שואה בן 91

 

תא"ל במיל' גל הירש, שהודיע לאחרונה על הקמת מפלגתו החדשה "מגן", סימן הערב (שני) את שאיפתו הפוליטית והשיק את מפלגתו באירוע שקיים בראש העין. ynet העביר את האירוע בשידור חי.

 

הירש פתח את הערב בדברים שאמר עם פסילת מינויו למפכ"ל המשטרה, ואמר שכבר אז הבהיר שבכוונתו לעבוד למען הציבור. "אני תמיד אומר את מה שאני חושב ומתכוון למה שאני אומר. כל מה שרציתי זה לשרת את אזרחי ישראל בכל מקום שהם נמצאים. 

 

"והנה, שלוש שנים וחצי אחרי מה שאמרתי, הנני כאן ואיתי חבורת מנהיגים מכל רחבי הארץ ומכל העם. קומנדו חברתי וחומת מגן ביטחונית חברתית למדינת ישראל. מנהיגות בשטח זה אנחנו", המשיך הירש. "אנחנו לפני אני. נציג ציבור רשימה של לוחמות ולוחמים למען הציבור, חבורת לוחמים שיפעלו מתוך הכנסת ומחוצה לה. מגן תהיה המוקד הטלפוני שלכם בכנסת, המוקד לזכויות הפרט 24/7".

גל הירש מכריז על הקמת מפלגת
מכוון למשרד לביטחון פנים. גל הירש(צילום: שאול גולן)

"תהיה לנו ברשימה מנהיגה חברתית שעוסקת בהעצמת נשים, תהיה לנו ברשימה מנהיגה חברתית, משפטנית שעוסקת בסיוע רצוף למצוקת העולים החדשים וניצול שואה בן 91 שהוא מנהיג חברתי-לאומי. גם ראן פלאח, סגן אלוף במילואים וגיבור חייל. אנחנו נפעל ונדאג באמת למיעוטים בישראל. יהיה לנו ברשימה מנהיג מקומי, יליד מעברה בצפון שצמח והפך לאיש ציבור ויזם רב-מעש.

 

"יהיה לנו מנהיג חברתי, איש עוטף עזה, מנהיג ומחנך למנהיגות בעשייתו היומיומית, מנהיג חברתי-חרדי, יהיה לנו מנהיג כלכלי, מומחה בעל שם במאקרו-כלכלה ולתקציבי המדינה, וכל זה כדי שנוכל לעמוד מאחורי ההבטחות שלנו, לקבוע אותן בספר התקציב ולממש חלומות וחזון".

 

הירש הציג גם את עצמו ואמר: "קודם כל, אני איש משפחה, ביטחוניסט לוחם, מפקד, מנהל, נכה צה"ל, מחנך ויזם. כן, יש לי כל מיני תארים אבל אני אחד העם. באתי מהעם, אני סומך רק עליו ועם כל הניסיון הביטחוני והחברתי אשאף לכהן בממשלה הבאה בתפקיד החשוב של השר לביטחון הפנים, כי זהו תפקיד חברתי מהמעלה הראשונה". הוא הוסיף כי "כשמגן תגיע לכנסת ואהיה השר לביטחון הפנים אדאג לכם משם, כי כוחות ביטחון, הצלה וחירום הם ערובה לכולנו. המשטרה היא גוף שחשוב לכולנו ושמשפיע על חייו של כל אזרח. לצערנו, הגוף הזה הוא ארגון במצוקה, חבול ושפוף".

 

"עברתי ואני עובר עינוי דין כבד. לצערי נגזלה ממני הזכות לשרת אתכם, וזה הכי כואב לי. לא יכולתי לממש את המשימה שהוטלה עליי על ידי ראש הממשלה לפני שלוש שנים וחצי. כשאתמנה לשר ביטחון הפנים בממשלה הבאה, אדאג לכך שתהיה לנו משטרה מצוינת, איכותית, חזקה, גאה, כראוי לה ושלכל גורמי הביטחון ומערכת אכיפת החוק יהיו איזונים ובלמים. מול כל אזרח, כוח וריסון כוח. ולא משנה מהי עדתו, צבעו, מינו, לאומיתו של האזרח. כוח וריסון כוח. השיטור יישאר, אבל המושג 'שיטור יתר' יימחק ויעלם".

 

מבלי להזכיר את שמו במפורש, הירש אמר כי הוא לא מתנגד לנתניהו משום שהוא לא הורשע בעבירות שבהן נחשד. "האם לגיטימי לפסול הקמת קואליציה עם נבחר ציבור או כל אדם קודם שהורשע בדין? האם זו אמירה ערכית? אני לא מוכן להגדיר את עצמי נגד מישהו שלא ייבחר. כל עוד המישהו לא הורשע, הוא לגיטימי וחוקי. עומדת בו חזקת החפות ואתם יודעים שאני יודע על מה אני מדבר כשמדברים על הדלפות ומשפטי שדה בתקשורת וברשת.

 

"לא נהיה צבועים, ולא נרים את עצמנו מעל החוק. אמנם יש מה לשפר במערכת החוק, המשפט והצדק, אבל חשוב לזכור שבלעדיהם אין מדינה ובלעדיהם אין חוק וסדר. אנחנו בוטחים בשופטים וצריכים להמתין להחלטתם. ההפללה של הפוליטיקה, משחקי השדה והרשת בישראל צריכים להיגמר. מאוד קשה לי לשמוע את סגנון השיח בין המנהיגים בכנסת ישראל שמלכלכים זה על זה.

 

"מנהיגים שנותנים דוגמה רעה לאזרחי המדינה, ובמקביל מדברים על השסע שהם בעצמם יוצרים רק כדי להיבחר, אני אומר לכם: אל תצביעו להם", אמר הירש. "יש מי שחושב שזה טוב לשסות את אזרחי ישראל אלה באלה, יש מי שקיטוב, הסתה, ופלגנות משרתים אותו, והצתות היא הדרך שלהם לצבור כוח. רבים מאלה שבחרתם בעבר צריכים לעשות חשבון נפש על מדיניות ההצתות שלהם, אבל בשביל חשבון נפש צריך שתהיה נפש".

 

הירש חזר על הטענות נגד הקמת מפלגה נוספת ואמר: "המערכת הפוליטית בישראל נשברה לחלוטין, מפלגות פורקו ומפלגות קמו. יש בפנינו הרבה מפלגות של פעם, עם מסרים של פעם, ומפלגות מעכשיו שאין להן מסרים. תשאלו את עצמכם למה קמות מפלגות ומה עומד מאחוריהן. מה יש להן להגיד.

התשובה שלנו ברורה ובהירה - אנחנו באים לשרת את העם, ועושים זאת כבר שנים בשטח. לא באנו לעשות 'דילים' כדי לסדר לעצמנו כיסאות בכנסת. מגן אינה חלק מהמשחק שהעם התרגל אליו".

 

הירש, שהיה מועמדם של ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן לתפקיד המפכ"ל, נפסל ברגע האחרון לאחר ביקורת קשה מצד הורי החללים של מלחמת לבנון השנייה ובעקבות טענות לאי-סדרים בעסקיו בגיאורגיה.

 

בחודש שעבר קרא ארדן לשריין להירש מקום ברשימת הליכוד לכנסת, ואמר כי "יש לו את כל הכישורים והערכים לייצג את הליכוד בכנסת הבאה בעזרת השם".

 

מחר יציג גם הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ את מפלגתו החדשה "חוסן לישראל", וידבר לראשונה באופן פומבי על עמדותיו הפוליטיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים