שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כחלון: אינטל הודיעה לנו כי תשקיע 40 מיליארד שקל במפעל חדש בקריית גת
  ל"כלכליסט" נודע כי החברה התחייבה להעסיק 1,000 עובדים נוספים בישראל; תקבל מענק שככל הנראה יהיה נמוך מ-10% מהיקף ההשקעה, וכן הארכה של מסגרת הטבות המס שממנה היא נהנית בשיעור של 5%
  אינטל תבצע השקעה של 40 מיליארד שקל בישראל. כך פרסם הערב (ב') שר האוצר משה כחלון בציוץ בטוויטר. לפי כחלון, "הנהלת אינטל העולמית בישרה לנו הערב על החלטתה - החלטה חסרת תקדים שצפויה להביא אלפי מקומות עבודה לדרום. זו בשורה ענקית לכל מי שאכפת לו ממדינת ישראל, כלכלת ישראל ואזרחי ישראל". ההשקעה המדוברת היא הקמת מפעל חדש בקריית גת.

   

  אינטל ישראל תחלק לאלפי עובדים בונוס של שלוש משכורות

  צרות באינטל: פרסמה תחזית חלשה ל-2019

  אינטל תשקיע 18 מיליארד ש' במפעל בקרית גת תמורת מענק של כ-1.2 מיליארד ש'

   

  ל"כלכליסט" נודע כי החברה תקבל מענק מצד המדינה שככל הנראה יהיה נמוך מ-10% מהיקף ההשקעה (כשבדרך כלל מדובר ב-20%), וכן הארכה של מסגרת הטבות המס שאינטל נהנית ממנה בשיעור של 5% (במקום 23%). בנוסף החברה תתחייב להעסיק 1,000 עובדים בנוסף ל-11 אלף העובדים המועסקים על ידה היום בארץ.

   (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
  (צילום: עפר מאיר)
   

  על פי ההערכות, אינטל העולמית תקים מפעל עם תשתית חדשה לחלוטין אשר תפעל במקביל לייצור השבבים למחשב האישי ובמקביל לפעילות של החברה בקריית גת ולא במקומה.

   

  המשקיעה הרב לאומית הגדולה בישראל

  היקף הייצוא של אינטל מישראל עמד נכון לסוף 2017 על 3.6 מיליארד דולר (עלייה מ-3.3 מיליארד דולר ב-2016) והיא המשקיעה הרב-לאומית הגדולה ביותר בישראל, עם השקעות ורכישות בהיקף של 35 מיליארד דולר. בעשור האחרון אינטל קנתה סחורות ושירותים מספקים ישראלים מקומיים בהיקף של 10 מיליארד דולר.

   

   

  ב־2014 הכריזה אינטל על השקעה של כ־23.5 מיליארד שקל בפיתוח האתר בקריית גת. כנגד אותה השקעה קיבלה אינטל מענק בגובה של 1.7 מיליארד שקל. בזכות אותה השקעה הוכרה החברה על ידי צוות מנכ"לים המורכב מבכירי האוצר, רשות המסים ומשרד הכלכלה כחברה אסטרטגית לפי החוק לעידוד השקעות הון.

   

  ההכרה הזו העניקה לה שיעור מס חברות נמוך במיוחד של 5%, לעומת 23% שמשלמות כל החברות. ב־2018 אינטל הגישה בקשה חדשה להשקעה נוספת בהיקף של 17.5 מיליארד שקל והושג סיכום כי החברה תהיה זכאית למענק של 700 מיליון שקל.

   

  לפני כחודש הכריזה אן קלהאר, מנהלת זרוע הייצור העולמית, סגנית נשיא, וחברת הנהלת אינטל על השקעה משמעותית של החברה בהרחבת תחום הייצור של החברה עם מיקוד בתחומים שאינם בהכרח המחשב האישי. בהצהרתה כללה אן קלהאר את ישראל כאחת המדינות שבהן תשקיע החברה לצד אירלנד ומדינת אורגון בארצות הברית

   

  בחודשים האחרונים עוסקת הנהלת אינטל העולמית רבות בנושא הייצור מתוך הבנה של החברה שכיום הביקוש למערכות שלה נמצא בשיא ויכולתה לספק אותם היא הצורך המיידי של החברה כיום.


  פורסם לראשונה 28/01/2019 21:48

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים