שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אלמנת השוטר שנדרס נגד גזר הדין: "זה מה ששווים חיים של שוטר?"

  אלמנת השוטר נתן יוסיפוב פרצה בצעקות בבית המשפט לאחר שנגזרו חמש שנות מאסר על דורס בעלה: "חיים של בן אדם שווים חמש שנים?". היא הוסיפה: "חבל להעמיד סתם שוטרים שיתפסו נהגים שיכורים, הרי לא עושים להם כלום. מותר להרוג"

   

  האלמנה לאחר גזר הדין: "זה לא צדק"    (צילום: שמיר אלבז)

  האלמנה לאחר גזר הדין: "זה לא צדק"    (צילום: שמיר אלבז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת הבוקר (ג') לגזור חמש שנות מאסר בפועל על ג'ורג' גרייב, שהורשע בהריגת השוטר רס"ב נתן יוסיפוב ז"ל, עוררה את זעמה של המשפחה. "זה לא צדק. חיים של בן אדם שווים חמש שנים?", צעקה האלמנה אבישג לעבר השופט. "אם זה היה יהודי שרוצח ערבי זה לא היה נגמר ככה".

  אבישג וסיון יוסיפוב בהשמעת גזר דינו של ג'ורג' גרייב שדרס את השוטר נתן יוספוב ז
  האלמנה לאחר גזר הדין. "אם זה היה יהודי שרצח ערבי זה לא היה נגמר ככה"(צילום: שמיר אלבז)

  השופט ג'ורג' אזולאי גזר הבוקר את עונשו של גרייב, שהורשע בדריסת יוסיפוב ובהריגתו, זאת לאחר שהשוטר הורה לגרייב לעצור לבדיקה - אך הוא נמלט מהמקום. השופט הקל בעונש הדורס, אף שקבע בעצמו כי מעשיו הם בדרגת חומרה גבוהה, וכי מתחם הענישה צריך להיות בין ארבע לתשע שנים.

   

  לאחר הקראת גזר הדין אמרו אבישג וסיוון, בתו של יוסיפוב, כי העונש אינו עושה צדק עם הנאשם ומבטל את ההרתעה לנהגים בדרכים. "במשך שלוש שנים ניהלנו משפט והיום נוכחנו שאין צדק", אמרה הבת סיוון. "לא במשטרה, לא בבית המשפט ולא במדינה. שלוש שנים הוליכו אותנו בתקווה שאולי יהיה איזה צדק, אבל היום התרסקנו סופית. לא מספיק מה שעברנו עם אבא, שלוש שנים הייתה לנו תקווה שיהיה צדק עם הדורס וגם פה זה לא קרה".

  יוסיפוב ובנו. "היום נוכחנו שאין צדק" ()
  יוסיפוב ובנו. "היום נוכחנו שאין צדק"
   

  אבישג סיפרה: "בעלי נדרס בכביש המוסכים בנצרת והדורס השאיר אותו מופקר. הרג אותו. בבית החולים טיפלו בו שלושה חודשים, אף שמראש אמרו לנו שיש פגיעה מוחית. אני ושני הילדים שלי ישנו שלושה חודשים בבית החולים, נלחמנו על החיים שלו בתקווה שייצא מזה. לא הצלחנו. בעלי נפטר. נשארתי לבד עם שני ילדים הבית שלי נהרס. אבל האמנתי בבית המשפט ובמדינת ישראל", אמרה בגרון חנוק. "אף אחד לא מסתכל עלינו, הפקירו אותנו".

   

  "הנה המסר", הוסיפה אבישג. "מדינת ישראל נלחמת בתאונות הדרכים? תופסת נהגים שיכורים? אז מה. אתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים כי אין ענישה. הפרקליטות חייבת לערער על העונש. הבן אדם לא ישב יום אחד בכלא. לא רק שלא הודה, אפילו לא ביקש סליחה. לא הצטער דקה. זה מוכיח שבמדינת ישראל אין צדק. זה היה צריך להיות תקדים מרתיע. לדעתי צריך לפחות 10-11 שנים".

   

  הזירה שבה נפגע יוסיפוב

  הזירה שבה נפגע יוסיפוב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "חמש שנים? זה מה ששווים חיים של שוטר? גם הפיצוי של 40 אלף שקל. זה חיים של שוטר? אז מותר לכל אחד ללכת לשתות ולדרוס בנאדם? אם על שוטר מקבלים חמש שנים אז מה יהיה על האזרח?", אמרה האלמנה הכואבת.

   

  "אני מנסה לשקם את החיים שלי ונלחמת לבד. אני צריכה לחתן את הבת שלי, איך אעמוד לבד בכניסה לאולם? נשארתי לבד. איפה הצדק? הדורס יישב שלוש שנים שנים ויהיה בחוץ, יירד לו שליש על התנהגות טובה. שלוש שנים על חיים של שוטר. חבל להעמיד סתם שוטרים שיתפסו נהגים שיכורים, הרי לא עושים להם כלום. מותר להרוג", סיכמה.

   

  מלבד חמש שנות מאסר גזר השופט על גרייב 15 שנות פסילת רישיון, קנס של 4,000 שקל ופיצוי למשפחה בסך 40 אלף שקל. בפרקליטות אמרו כי ילמדו את גזר הדין ואז יוחלט אם לערער.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים