שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אמנים בריטים נגד האירוויזיון בישראל

  מעל 50 אנשי תרבות מבריטניה, בהם פיטר גבריאל, ויויאן ווסטווד ומייק לי, חתמו על מכתב בו הם דורשים מה-BBC לא לשדר את האירוויזיון בישראל ולפעול להעברתו למדינה אחרת. "אירוויזיון הוא בידור קליל אך אין הוא פטור משיקולי זכויות אדם"

  מעל 50 דמויות מובילות בתרבות הבריטית, מוזיקאים, אנשי קולנוע וסופרים, בהם ויויאן ווסטווד, פיטר גבריאל, קן לואץ' ומייק לי - חתמו על מכתב שקורא ל-BBC לבטל את שידור תחרות האירוויזיון השנה משום שזו מתקיימת בישראל.

   

  פיטר גבריאל וויויאן ווסטווד (AP Images)
  "כבוד מפוקפק": פיטר גבריאל וויויאן ווסטווד(AP Images)

  המכתב שפורסם בגרדיאן אתמול (ג'), מבקר את ישראל על מדיניותה כלפי הפלסטינים. "אירוויזיון הוא אולי בידור קליל, אך אין הוא פטור משיקולי זכויות אדם - ואנו לא יכולים להתעלם מההפרה השיטתית של ישראל את זכויות האדם של הפלסטינים", נכתב שם. "ה-BBC מחויב באופיו 'להגן על חופש הביטוי', עליו לפעול לפי עקרונותיו ולהתעקש כי האירוויזיון יועבר למדינה שלא מבצעת פשעים נגד חופש זה".

   

  המכתב כלל התייחסות גם לבחירה לקיים את התחרות בתל אביב ולא בירושלים, "איגוד השידור האירופי בחר בתל אביב על פני ירושלים הכבושה - אולם הדבר לא מגן על הפלסטינים מגניבת אדמה, פינוי, ירי, הכאה ועוד מצד כוחות הביטחון הישראלים".

   

  ברקע, בריטניה מתכוננת לבחירת נציגה לתחרות בתוכנית שתשודר ב-8 בפברואר ב-BBC2 ונקראת "אירוויזיון: אתם מחליטים". "עבור אמן בעל מצפון, יהיה זה כבוד מפוקפק", התייחסו במכתב לנציג שייצג את בריטניה, "עיקרון הבחירה אינו חל על הפלסטינים שלא יכולים 'לבחור' להסיר את הכיבוש של הצבא הישראלי ולחיות חופשיים מאפרטהייד".

   

  בין החותמים על המכתב ניתן למצוא גם את רוג'ר ווטרס, דובר מרכזי נגד מדיניות ישראל בשנים האחרונות. כמו כן חתומים על המכתב השחקניות ג'ולי כריסטי ומקסין פיק, להקת וולף אליס, והסופרים קאריל צ'רצ'יל, אל קנדי ויאן מרטל. כמה מן האמנים שחתומים על המכתב כבר יצאו נגד אמנים שהופיעו בארץ בשנים האחרונות כמו ניק קייב ולהקת רדיוהד.

   

  בספטמבר של שנה שעברה, למעלה ממאה אמנים ברחבי העולם קראו למארגני האירוויזיון לבטל את האירוע בישראל ולהעבירו למדינה אחרת. בתוך כך, מוקדם יותר השבוע נפתחו אירועי האירוויזיון רשמית כאשר מפתחות העיר הועברו מסגן ראש העיר ליסבון לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, והתקיימה הגרלה בין המדינות לחצאי הגמר השונים.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  AP Images
  פיטר גבריאל ו-ויויאן ווסטווד
  AP Images
  לאתר ההטבות
  מומלצים