שתף קטע נבחר

"ניסיון להשתיק נשים": פניה של אורלי לוי נתלשו משלטי בחירות

שלטי החוצות של "גשר" בכניסה לירושלים הושחתו. המפלגה: "לא נאפשר להעלים 51% מהציבור"

פניה של אורלי לוי אבקסיס הושחטו בכניסה לירושלים ()
"ניסיון להשתיק נשים". שלטי הבחירות שהושחתו בירושלים

אלמונים השחיתו הלילה (ד') את שלטי הבחירות של יו"ר מפלגת "גשר", אורלי לוי אבקסיס, שנתלו רק השבוע בירושלים. פניה של לוי אבקסיס נתלשו משלטי הענק שהוצבו בכניסה לבירה, אך הכיתוב עם סיסמת הקמפיין נותר כשהיה, מה שמרמז כי ההשחתה נובעת מרקע מגדרי.

פניה של אורלי לוי אבקסיס הושחטו בכניסה לירושלים ()

ח"כ אורלי לוי אבקסיס (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
ח"כ אורלי לוי אבקסיס(צילום: רועי עידן)

בשבוע שעבר החלו חברות כנסת לקדם קמפיין נגד הדרת נשים בשלטי החוצות לאחר שמשלט בגבול בני ברק, שקרא לאיחוד בגוש המרכז שמאל, הוסרה תמונתה של יו"ר התנועה, ציפי לבני. "לא רק את הפנים שלי ביקשה עיריית בני ברק להוריד, אלא את הפנים של כל נשות ישראל", אמרה על כך לבני.

 

ממפלגת "גשר" נמסר בתגובה להשחתת השלט בירושלים: "מדובר במקרה חמור בניסיון להשתיק את קולן של הנשים. 'גשר' חרטה על דגלה את קידומן של נשים בחברה הישראלית. אנו המפלגה היחידה בה יהיה ייצוג של 50% נשים ברשימה ובכל מוסדותיה, והדבר מעוגן בתקנון המפלגה. לא נאפשר להעלים 51% מהציבור".

 

 

עו"ד מיכל גרא מרגליות, מנכ"לית שדולת הנשים בישראל, התייחסה לאירוע: "עוד מקרה מדאיג של השחתת שלטי חוצות של פוליטיקאית, שפוגע לא רק בזכות הבסיסית של נשים לבחור ולהיבחר ובטוהר הבחירות הדמוקרטיות, אלא גם פוגע בנשים כולן. השחתת תמונות נשים במרחב הציבורי היא מעשה אלים שמטרתו להעלים נשים ולבטל את קולן ואת השפעתן.

 

"ההדרה וההסתרה של נשים וניסיון ליצור מרחבים 'סטריליים' מנשים היא משפילה, פוגענית ורוויה בשנאת נשים. מחר תדון ועדת הבחירות המרכזית בעתירה שלנו נגד הדרתן של פוליטיקאיות משלטי חוצות. לנו אין סובלנות למעשים המכוערים האלה והגיע הזמן שמשטרת ישראל תמצה את הדין עם העבריינים".

 

לוי אבקסיס, שפרשה מישראל ביתנו על רקע חילוקי דעות עם היו"ר אביגדור ליברמן, הודיעה במרץ אשתקד על הקמת מפלגתה החדשה. היא בחרה להתמקד בנושאים החברתיים שבהם היא עוסקת מאז החלה את דרכה הפוליטית.

 

קמפיין הבחירות של לוי אבקסיס, המתבסס על נושאים כלכליים וחברתיים, מתנהל ברובו ברשתות החברתיות ובכנסים שאותם היא מקיימת בכל רחבי הארץ כמעט מדי ערב.

 

הקו התקשורתי שאותו היא מובילה מתמקד בסירובה לקחת חלק בשיח הפוליטי המתנהל בתוך המפלגות, ובהקפדתה לדבר על נושאי הליבה שעבורם הקימה את מפלגתה.

 

 

 

 

 

 

 

אמיר אלון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלטי הבחירות שהושחתו בירושלים
מומלצים