שתף קטע נבחר

מחבלת בת 16 ניסתה לדקור חייל ליד ירושלים - וחוסלה

עם תיק בית ספר על הגב: נערה פלסטינית רצה כשסכין בידה לעבר הכוחות במחסום א-זעים שבין ירושלים למעלה אדומים. היא נורתה למוות על ידי מאבטח אזרחי. לא היו נפגעים נוספים באירוע

כוחות הביטחון חיסלו היום (רביעי) פלסטינית בת 16 שניסתה לדקור חייל במחסום א-זעים, בין ירושלים למעלה אדומים. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי המחבלת רצה לעבר המחסום בעודה עם תיק בית ספר, והחזיקה בידה סכין כדי לדקור חייל. היא נורתה על ידי מאבטח אזרחי. לא היו נפגעים בקרב כוחות הביטחון. מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, הגיע לזירה והחל לקיים הערכת מצב.

 

זירת נסיון הפיגוע (צילום: AFP)
זירת נסיון הפיגוע(צילום: AFP)

זירת נסיון הפיגוע (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

זירת נסיון הפיגוע (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

זירת נסיון הפיגוע (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

האירוע מגיע על רקע עלייה ברף האלימות בין פלסטינים למתנחלים בתקופה האחרונה. ביום ראשון הוארך מעצרו של יוסף נחמן מאיר (23) מעמנואל, שנעצר בסוף השבוע האחרון בחשד שתקף בגרזן שני פלסטינים בשטח חקלאי בשליטת הרשות הפלסטינית.

 

תקרית זו מתווספת לאירוע שבמהלכו נורה למוות חמדי נעסאן על ידי מתנחלים מעדי עד ביום שבת בערב. הלילה הושחתו שלושה כלי רכב בכפר לובן א-שרקייה שבין רמאללה לשכם ועל כלי הרכב רוססו כתובות גרפיטי בעברית וסמלי מגן דוד, ובנוסף צמיגיהם נוקבו. אנשי הכפר אומרים שזיהו את מבצעי פשע השנאה בעת ביצועו, והחלו לרדוף אחריהם. לדבריהם, המבצעים נמלטו מהמקום ברגע שהבינו שהם זוהו - ולא נתפסו.

 

בקרב כוחות הביטחון בגדה יש דריכות מפרץ של עימותים ותקריות נוספות.

 

אתמול נעצר נער בן 14 ממחנה הפליטים שועפאט, שניסה להשליך בקבוק תבערה לעבר שכונת פסגת זאב ונפצע קשה מירי של מסתערבי משמר הגבול במהלך פעילות של הכוח ביום חמישי האחרון. בעקבות עלייה בכמות המקרים של זריקת בקבוקי תבערה באזור, יצא כוח מג"ב לפעילות ועצר שלושה נערים נוספים, בני 13 ו-14, בחשד שיידו בקבוק תבערה על שדרות משה דיין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים