שתף קטע נבחר

עפר שלח: "לפיד וגנץ מדברים, יש עתיד צריכה להוביל"

יד ימינו של יאיר לפיד התייחס באולפן ynet לנאום הבכורה של יו"ר "חוסן לישראל": "חלק גדול מהדברים המהותיים נלקחו מהיוזמות שלנו, במובן הזה כמו שנתניהו אמר - זה היה נאום של לפיד"

 

 

את יו"ר מפלגתו יאיר לפיד עוד לא שמענו מגיב למי שמסתמן כיריבו העיקרי על מנדטים במרכז המפה הפוליטית בישראל. אבל אחרי שתיקה יחסית במרכז ובשמאל בעקבות נאומו אתמול של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עפר שלח, אמר היום (רביעי) בריאיון לאולפן ynet כי חלק ניכר מרעיונותיו של יו"ר חוסן לישראל לקוחים מהיוזמות של יש עתיד.

 

הכל על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"הדברים הברורים והקונקרטיים לקוחים ממשנת יש עתיד ובמובן הזה - כמו שאמר ראש הממשלה נתניהו - זה היה נאום של יאיר לפיד. חלקם הגדול של הדברים המהותיים שגנץ אמר אתמול נלקח מדברים שיש עתיד כבר הניחה על השולחן מזמן", טוען שלח. "הוא דיבר על תחבורה ציבורת בשבת, שזו הצעת חוק של יעל גרמן, הוא ציין הגבלת קדנציות, שזו הצעת חוק של יאיר לפיד, וגם הזכיר במשפט שירות אזרחי-ביטחוני, שזו הצעת חוק שלי.

 

בני גנץ חוסן לישראל בחירות 2019 (צילום: מוטי קמחי )
.(צילום: מוטי קמחי )
 

בני גנץ חוסן לישראל בחירות 2019 (צילום: EPA)
"כמו נאום של לפיד". בני גנץ (צילום: EPA)

"בהרבה דברים אחרים גנץ עדיין היה מאוד עמום ולא ברור. החל מאם הוא מתכוון לשבת עם נתניהו אם היועץ המשפטי לממשלה יודיע על כתב אישום בכפוף לשימוע", הוסיף שלח. "בהרבה מאוד דברים הוא אמר אמירות כלליות. כמו לדוגמא הצורך להילחם בשחיתות. בני גנץ הוא איש ישר, אין לי ספק בזה. אבל זה לא מספיק. יש עתיד שמה דברים על השולחן, כמו התכנית למלחמה בשחיתות של יואב סגלוביץ".

 

- גם אתם הייתם די עמומים בהתחלה.

"לפיד התבטא בקולו באופן מאוד ברור. החל מהנושאים המדיניים ועד שאר הנושאים. על כל הדברים האלה, גנץ יצטרך לענות בסופו של דבר כמו שכל פוליטיקאי עונה", השיב שלח.

 

- מיכאל ביטון אמר שיש להם תכניות בכל התחומים במפורט.

"את כל הדברים האלה הוא יצטרך להציג, לא אמרתי אם יש לו או אין לו".

 

שלח חזר על דברי המפלגה בעבר, ואמר כי לפיד וגנץ מנהלים שיחות על חיבורים אפשריים לקראת הבחירות, "כמו שכולם מדברים במערכת הפוליטית", לדבריו. "אני לא יכול להגיד שאני יודע בדיוק כל מילה ממה שנאמר, ההכרעות יתקבלו לקראת 20 בפברואר".

 

- אתה בעד חיבור לגנץ?

"אני אגיד לך מה שאני אומר ללפיד. בסופו של דבר, כשאתה מסתכל על המפה הפוליטית בישראל, לאורך ארבע השנים האחרונות וגם עכשיו, מרכז הכובד של האלטרנטיבה השלטונית, המערכת המסודרת ביותר - החל מהמועמד הטוב ביותר וכלה באנשים הטובים ביותר - נמצאת ביש עתיד ויש עתיד צריכה להוביל את האלטרנטיבה השלטונית הזאת וזה מה שצריך להיות על השולחן, גם במגעים עם גנץ".

 

- לפיד צריך להיות מספר 1?

"אני אומר לך מה אני אומר ללפיד, לא יודע מה קורה בשיחה בינו לבין גנץ. ומה שאני אומר לו, זה שיש עתיד בראשות לפיד מובילה את האלטרנטיבה השלטונית בישראל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ח"כ עפר שלח
צילום: ירון ברנר
מומלצים