שתף קטע נבחר

סקרים: גנץ מזנק ומשתווה לנתניהו ב"התאמה לראשות ממשלה"

הפער בין חוסן לישראל לליכוד מצטמצם לחד-ספרתי. איחוד עם יש עתיד יכול להפוך את מפלגת גנץ-לפיד לגדולה ביותר

 

 

יומיים לאחר ששבר שתיקה והתאחד עם מפלגתו של רמטכ"ל אחר , בני גנץ מזנק בסקרים ומשתווה לבנימין נתניהו בסעיף ההתאמה לראשות הממשלה: לפי הסקרים במהדורות הטלוויזיה ההפרש בין הליכוד לבין "חוסן לישראל" של גנץ ומשה (בוגי) יעלון מצטמצם לפער חד-ספרתי ולפי ערוץ 13 אם הבחירות היו נערכות היום ההפרש היה עומד על שישה מנדטים בלבד.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בתשובה לשאלה "מי מתאים יותר לראשות הממשלה", לפי סקר זה יש שוויון בין גנץ לנתניהו (42% לכל אחד). לפי חברת החדשות, 36% סבורים שנתניהו הוא המתאים ביותר לתפקיד לעומת 35% שבחרו בגנץ. ב"כאן" נתניהו מוביל - 47% לעומת 41%.

בני גנץ בנימין נתניהו (צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי)
בני גנץ ובנימין נתניהו. מקטין את הפער(צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי)

על פי סקר חברת החדשות, נתניהו והליכוד זוכים ל-30 מנדטים, לעומת 21 לגנץ וחוסן לישראל. אחריהם ברשימה: יש עתיד ויאיר לפיד עם 11 מנדטים, הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד (7 מנדטים), יהדות התורה (7), מפלגת העבודה בראשות אבי גבאי (6), הרשימה המשותפת הכוללת כעת את חד"ש ובל"ד (6 מנדטים), תע"ל של אחמד טיבי (6 מנדטים), ש"ס של אריה דרעי (5), כולנו של משה כחלון (5), גשר של אורלי לוי-אבקסיס (4), מרצ (4), הבית היהודי-האיחוד הלאומי (4) וישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, גם כן עם 4 מנדטים בלבד.

 

בסקר זה נבדקה גם האפשרות לאיחוד בין גנץ ללפיד, ולפי סקר זה מפלגה משותפת תקבל 35 מנדטים כשגנץ מוביל, לעומת 30 לליכוד.

 

גם סקר חדשות 13 מעניק 30 מנדטים לליכוד, אך לפי סקר זה גנץ וחוסן לישראל מקבלים 24 מנדטים. אחריהם: יש עתיד (9 מנדטים), תע"ל (8) העבודה (6), הרשימה המשותפת (6) הימין החדש (6), יהדות התורה (6), ש"ס (5), וישראל ביתנו, מרצ, כולנו, גשר והבית היהודי - כולן עם 4 מנדטים. יתר המפלגות לא עוברות את אחוז החסימה.

 

סקר "כאן" מעניק לליכוד 31 מנדטים, לעומת 23 לחוסן ישראל. בהמשך: יש עתיד (9 מנדטים) הימין החדש (8), העבודה (8), הרשימה המשותפת (6), יהדות התורה (6), מרצ (6), תע"ל (6), ישראל ביתנו (5), הבית היהודי (4), כולנו (4) וש"ס, גם כן עם 4 מנדטים.


פורסם לראשונה 30/01/2019 20:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי
גנץ ונתניהו
צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי
מומלצים