שתף קטע נבחר

חברת דיאטת ילנה מלישבה עצרה את אספקת המזון ללקוחות

ילנה מלישבה נמצאת בסכסוך כספי עם חברת מבושלת, יצרנית המנות שלה, לה היא חייבת כ-3 מיליון שקל. צרכנים שמשלמים כ-1,900-1,600 שקל בחודש לא קיבלו אספקה ממלישבה; הבעלים אילון זרמון טוען שהסיבה לסכסוך היא בעיות באיכות המזון: "לקוחות יקבלו החזר לכרטיס האשראי". מבושלת: "טענות כוזבות ומופרכות"

חברת דיאטת ילנה מלישבה בקשיים בישראל: החברה חייבת לספקית המנות שלה "מבושלת" סי.אי. פי מבוא חורון שלושה מיליון שקל ומבקשת להחזיר כ-1.5 מיליון שקל בלבד מהחוב, בטענה לבעיות באיכות המזון שסי.אי.פ סיפקה לה. לטענת סי.אי.פי, הצ'ק האחרון שחברת הדיאטה הגישה לה - על סך 183 אלף שקל - חזר ועקב כך היא צפויה לפנות להוצאה לפועל.

 

יש לכם תלונה? כיתבו לנו >>

 

 

מיום שני האחרון 28 בינואר, מבושלת לא סיפקה ארוחות לחברה בגלל החוב הכספי. החברה מספקת ערכות ל-800 ל-900 לקוחות בישראל מדי חודש. לקוחות החברה בישראל משלמים כ-1,600 שקל עד 1,900 שקל בחודש על שירות של מנות עד הבית, ומקווים כעת לראות את כספם.

ליהי גרינר בקמפיין של ילנה מלישבה ()
ליהי גרינר בקמפיין של ילנה מלישבה
  

"חברת מלישבה מחזירה את כל הכסף ללקוחות שלא קיבלו ארוחות, ביטול כספי כולל החזר לכרטיס האשראי", אמר ל-ynet הפרסומאי אילון זרמון, זכיין ילנה מלישבה בישראל. לטענתו הסיבה להפסקת אספקת המנות שמיוצרות בחברת מבושלת היא איכותן הירודה, אך במבושלת מתנערים מהטענות.

 

יצרנית המנות עובדת גם עם שטראוס ושופרסל

לטענת זרמון, הגיעו אליו 250 תלונות של לקוחות בחצי השנה האחרונה על תקלות במנות, אבל בעמוד הפייסבוק של החברה כלל אין ריבוי של תלונות כאלה, גם אם מתבוננים על תגובות לפוסטים מלפני מספר חודשים. בנוסף נודע ל-ynet שמנכ"ל החברה הרוסית (שמחזיקה בזכויות למותג אך לא בבעלות החברה שפועלת בישראל) שלח מכתב בעקבות הפרשה, שמופנה ישירות לזרמון.

 

במכתב כתב המנכ"ל כי "בשלושת הימים האחרונים קיבלנו תלונות מצרכנים ישראלים על השירות שלך. התלונות הללו לא היו על איכות המזון, אלא על תנאי המשלוח. לקוחות התלוננו על ביטול משלוחים והפסקת הייצור לתקופה בלתי מוגבלת. עבורנו זה מוזר כי לקחת את התשלומים מהלקוחות ויש לך כסף לשלם על הפקת המנות בזמן".

 

עוד כתב במכתב כי "מאז יוני 2018 הפרת בשיטתיות את תנאי התשלום ולא סיפקת לנו דוחות מכירות חודשיים... כפי שסוכם בחוזה... מר אילון אנחנו מנהלים את אותו העסק ברוסיה מאז 2012 ותמיד יש לנו מספיק כסף כדי לשלם את הוצאות הייצור , כך שהמצב הזה בישראל הוא מעבר להבנתנו".

 

לקוחות כתבו בעמוד הפייסבוק של החברה שהם ממתינים למנות שלא הגיעו ובשירות הלקוחות אמרו להם שההזמנות "יתעכבו". יש גם לקוחות שמתלוננים שגבו מהם דמי ביטול על ביטול העסקה למרות שהחברה היא זו שהפסיקה להם את אספקת המנות וכן כעסו על שנאמר להם שכספם יוחזר להם רק כעבור 28 ימי עסקים.

   ()
 

דורון כהן סמנכ"ל השיווק של סי.אי. פי מבוא חורון טוען שבחברה סיפקו לחברת מלישבה כאלף ערכות בחודש, כ-200 אלף פריטים בחצי שנה, כך שאם יש תלונות כאלה, מדובר בחלקיק מההזמנות. עוד אמר ל-ynet שזרמון הזמין מהחברה מנות ביום בו עצר את הפעילות, "מדובר בהמצאות", אמר.

 

סי.אי. פי מבוא חורון היא חברה ותיקה מאוד שמייצרת מנות גם למותג הפרטי של שופרסל וכן עבור חברת שטראוס ומשרד הביטחון. החברה קיימת 30 שנה יש לה שני מפעלי ייצור גדולים - אחד במבוא חורון ואחד בלוד עם למעלה מ-1,100 עובדים, ויש לה GMP, אספ ואיזו 9001. חברת ילנה מלישבה פועלת בישראל מ-2015.

   ()

   ()
 

אילון זרמון: "הכל מתועד על-ידי הלקוחות"

אילון אמר ל-ynet: "נתבע 15 מיליון שקל על הנזקים ונתבע גם על שווי החברה ועל נזק מצבר לשם הטוב של החברה. שילמנו להם מיליונים. התלונות הצטברו במשך שנה ארוכה וניסינו לתקן כל פעם. זה הגיע למצב של ברגים באוכל, אבנים, שיערות ובדלי סיגריות".

 

מבושלת מייצרת גם לשופרסל, איך זה יתכן שיש סיגריות במנות שהיא מספקת? נשמע לא הגיוני.

"כנראה שמספק קטן - לעובדים פחות אכפת. לקוחות התלוננו מולנו גם על מנות שהגיעו פתוחות ועל משקלים לא נכונים. לקוחות מצלמים ושולחים לי שמנה של 200 גרם משקלה בפועל 130 גרם. לא היתה פה תופעה בודדת. היו לנו ביטולים במיליונים.

 

"עקב כך, מבושלת קיבלה 15 עמודים של תביעה. הגענו לשוקת שבורה עם החברה. היא צריכה לשאת באחריות ולשאת בכל הנזקים הכספיים. הם החליטו לצאת איתנו למלחמה מסחרית ומשפטית וזאת הסיבה שהכל נעצר. ניפגש בבית-המשפט. יש לנו הרבה מאוד עדויות של לקוחות. הכל מתועד על ידי לקוחות מלישיבה".

 

גורם בשוק המזון שעבד בעבר עם מבושלת אמר: "החברה הסתנוורה מזרמון ועשתה טעות שהמשיכה לעבוד איתו. אני לא מאמין שהטענות שהוא משמיע על המנות נכונות".

 

דיאטת ילנה מלישבה היא חברה רוסית שנקראית על שם גורו התזונה מרוסיה. החברה הרוסית מחזיקה בזכויות למותג גם בארץ, אך זרמון הוא הבעלים של החברה בישראל מיוני 2018. ב-2017 קנה 50% מהחברה והשלים את הרכישה ב-2018. במוסקבה היא פועלת כתקנה.

אילון זרמון (צילום: יחצ)
אילון זרמון(צילום: יחצ)
 

היצרנית: "תלונות הלקוחות לא נכונות, החוזה עמנו חודש בספטמבר"

מחברת סי.אי.פי מבוא חורון בע"מ נמסר בתגובה: "החברה דוחה מכל וכל את הטענות שהועלו נגדה וצר לה כי חברת דיאטת ילנה מלישב ישראל בע"מ, ומר אילון זרמון באופן אישי, בוחרים להעלות טענות כוזבות ומופרכות, במטרה אחת – להתחמק מחיובים כספיים ברורים כלפי חברת ס.אי.פי, בהתאם להסכמים חתומים, ובהיקף של קרוב ל-3,000,000 שקל.

 

"לצערנו, במשך תקופה ארוכה, חברת דיאטת ילנה מלישב ישראל בע״מ ומר אילון זרמון באופן אישי, מתחמקים מהתחייבויותיהם הכספיות כלפי חברת סי.אי.פי בגין מוצרי מזון שסופקו לה. במהלך התקופה הלך החוב ותפח למימדי עתק. כתוצאה מכך, ולמרות הרצון הטוב להמשיך ולשתף פעולה, אין באפשרותנו לספק לחברת דיאטת ילנה מלישב ישראל בע"מ מוצרים עד להסדרת כלל החובות כלפינו, וכך הודענו לחברה מספר פעמים.

 

"הטענות לעניין איכות המזון וטיבו לא נכונות, שהועלו בניסיון נואש אחרון להתחמק מחיוביה הכספיים של החברה. לא בכדי הטענות הועלו בתגובה למכתבה של חברת סי.אי.פי והודעתה כי תפעל לצורך גביית החובות המאמירים כלפיה.

 

"למען הסר ספק: חברת סי.אי.פי מייצרת מזון איכותי, העומד בכל התקנים הרלוונטיים ונהלי העבודה המקובלים. חלק מהתלונות שהועלו בכתבה הינן תלונות לא נכונות של לקוחות אשר ביקשו לקבל פיצוי שלא כדין מחברת דיאטת ילנה מלישב ישראל בע"מ, והדברים ידועים לחברה. תלונות חריגות כנגד החברה, שנמצאו מוצדקות, טופלו על ידי חברת סי.אי.פי באופן מיידי ולשביעות רצונם המלאה של לקוחות הקצה וחברת דיאטת ילנה מלישב ישראל בע"מ.

 

"לא בכדי, רק לאחרונה – בחודש 9.2018 – חידשה חברת ילנה מלישב ישראל בע"מ את ההסכם לאספקת המוצרים עם חברת סי.אי.פי. זו אינה התנהלות מקובלת של חברה, אשר סבורה כי המוצרים המסופקים לה אינם משביעי רצון.

 

"צר לנו כי חברת דיאטת ילנה מלישבה ישראל בע"מ ומר אילון זרמון בחרו להפנות את מאמציהם להכפשת ספק המזון שעמד לצדם במשך שנים, חלף השקעת מאמץ בתשלום החובות הכבדים שנצברו כלפיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
הפרזנטורית של ילנה מלישבה - ליהי גרינר
מומלצים