שתף קטע נבחר

BE של שופרסל תפסיק לכבד תווי שי של ישראכרט

הסיבה: ישראכרט שותפה בהפעלת כרטיס לייף סטייל של סופר-פארם המתחרה. שופרסל וסופר-פארם נלחמות על לב הצרכן, כאשר תווי הקנייה מהווים אחת מזירות הקרב המרכזיות - במיוחד לפני פסח

התחרות מגיעה לתווי הקנייה: לקוחות רשת הפארם BE הופתעו לגלות הודעה בסניפים שלפיה "החל מ-1 באפריל, רשת BE לא תכבד תווי קנייה של ישראכרט, עמכם הסליחה".

 

סופר-פארם תאפשר לממש תווי קנייה של יינות ביתן

"נאפשר להזמין מצרכים ולקבל אותם תוך שעה"

לקוחה: סופר-פארם מכרה לנו מזון תינוקות פג תוקף

 

רשת BE, שבבעלות שופרסל, היא מתחרה של סופר-פארם - שלאחרונה החלה לכבד את "תו פלוס" של יינות ביתן. מעתה BE תכבד רק את תו הזהב של שופרסל. תווי הקנייה של שופרסל (רק אלו הפיזיים ולא באפליקציה) נסלקים כיום על ידי חברת לאומי קארד, שהייתה שותפה של שופרסל גם בכרטיס האשראי של חברי המועדון, עד שהאחרונה עברה לשתף פעולה עם חברת כאל. סליקת התווים צפויה לעבור בקרוב גם היא לחברת כאל.

 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה – הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

BE בי ניו פארם ניופארם החדשה שופרסל סניפים רגילים (צילום: מירב קריסטל)
(צילום: מירב קריסטל)
 

שופרסל נמצאת במלחמה מול סופר-פארם על צרכני הפארם, ותווי הקנייה הם אחת מזירות הקרב. ב-BE, ככל הנראה, רוצים לתת יתרון לתווים של שופרסל, ולכן הודיעו לישראכרט על הפסקת שיתוף הפעולה. ישראכרט מפעילה גם את כרטיס האשראי לייף סטייל של סופר-פארם, כך שנראה ששופרסל מפרידה כוחות במסגרת מלחמת הפארם שהיא מנהלת.

 

המהלך - בעת קניית התווים לפסח על ידי ועדי העובדים

המהלך של שופרסל מגיע כשהרשתות כבר מתכוננות לפסח, אחד ממועדי השיא של מכירות התווים. כרטיסי מתנה ותווי קנייה מחולקים לרוב בחגים וממומשים בדרך כלל סביב פסח וראש השנה, אם כי תוקפם פג אחרי חמש שנים כך שצרכנים יכולים להשתמש בהם במהלך כל השנה וכן כעבור מספר שנים.

 

קניית התווים על ידי ועדי עובדים לקראת פסח מתחילה בימים אלה, ועבור ועדי העובדים זו שנה רגישה בשל המשבר בקואופ - שהותיר צרכנים עם תווי קנייה שערכם נחתך ב-80%. רוב המימושים של התווים הם ברשתות מזון וברשתות האופנה, בעיקר משום שעד כה סופר-פארם לא כיבדה תווים.

 

שוק תווי הקנייה מגלגל יותר משלושה מיליארד שקל בשנה, ושופרסל היא השחקנית הגדולה בו. את תווי הקנייה של ישראכרט "מקסימום גיפט קארד" אפשר לממש ב-27 רשתות מזון, בהן ויקטורי, יינות ביתן, מחסני השוק ו-AM:PM (אך לא בשופרסל); וכן בחמש רשתות תמרוקים, כולל אפריל וסנטר פארם.

 

מישראכרט נמסר בתגובה: "בשל שיקולי בלעדיות, BE סיימה את ההתקשרות עימנו וישראכרט מכבדת את החלטתה".

 

משופרסל נמסר בתגובה: "BE תפסיק לכבד את תווי ישראכרט החל מ-30 ביוני 2019 (ולא כפי שנכתב במודעה - מ.ק). הלקוחות יוכלו להמשיך לממש את תו הזהב ברשת BE, בשופרסל וברשתות נוספות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים