שתף קטע נבחר

אלשיך נגד הפריימריז: "גורמים להידרדרות מוסרית"

המפכ"ל לשעבר דיבר על מנהיגות בימי התורה בכנס שנערך בשילה וקישר את הדברים לבחירות המתקרבות: "אם הייתי פוסק הלכה הייתי שואל אם לא הגיע הזמן לאסור מדאורייתא פריימריז"

 

 

אלשיך נגד הפריימריז: מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך דיבר הערב (יום ה') על מנהיגות בכנס להשקת ספר באתר שילה הקדומה, וטען כי הפריימריז משחיתים את הפוליטיקאים.

 

בין היתר דיבר אלשייך על היכולת של מנהיג לשלוט עם היצר הטוב ביצר הרע ועל הקושי שיש בשררה ובשכרון הכוח: "היאחזות בשררה ובאגו מביאים אנשים להידרדר מוסרית. אם הייתי פוסק הלכה הייתי שואל אם לא הגיע הזמן לאסור מדאורייתא פריימריז".  

 

המפכ
המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך באירוע השקה של ספרו של הרב אליעזר קשתיאל(צילום: אלישע בן קימון)

 

עוד אמר אלשיך כי "היצר הרע של המנהיג הוא להיבחר מחדש, ואבוי אם לא. אם אנחנו בוחרים פוליטיקאי שמה שיביאו להיבחר מחדש זה לא לשרת את הציבור אלא את מי שיבחר אותו, אנחנו מפרידים ומרחיקים את היצר הטוב מהרע במקום להביא אותם לנקודת התלכדות. זה ממש בפני עיוור לא תיתן מכשול".

 

בתחילת השבוע דיבר אלשיך בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב והתייחס להחלטה המתקרבת לגבי חקירות ראש הממשלה: "אני מתקשה לראות מצב שלא יגישו אישום על שוחד נגד נתניהו". 

 

 

הוא נשאל אם המשטרה תפרה תיק לנתניהו, והגיב: "חס וחלילה. אין לנו יכולת לתפור תיק. גם לא טכנית". הוא הוסיף כי: "למשטרה יש עצמאות רבה מאוד.

בנושא של אנשי ציבור ניטלת הסמכות מהמשטרה ועוברת לפרקליט המדינה והיועמ"ש, באופן כזה שלמשטרה אסור ליזום חקירה או לאסוף מידע. אם יש משהו - צריך אישור לבדוק את זה מפרקליט המדינה והיועמ"ש. מציגים הכל ומקבלים אישור. במובן הזה למשטרה אין עצמאות".

 

הערב פורסם כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לדחות את בקשת נתניהו שלא לקבל החלטה בתיקי החקירה נגדו טרם הבחירות. מנדלבליט צפוי להכריע בחודש הקרוב בעניין העמדתו לדין של ראש הממשלה לדין בכפוף לשימוע. נתניהו מצדו מסר תגובה חריפה לדברים, וציין בין היתר כי "נראה שהיועץ המשפטי לממשלה נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת. בהחלטה הגורלית ביותר בתולדות המשפט בישראל, דוחסים תהליך של שנה וחצי לכמה ימים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלישע בן קימון
המפכ"ל לשעבר בשילה
צילום: אלישע בן קימון
מומלצים