שתף קטע נבחר

גלעד שרון לא יתמודד: "אני או בליכוד או עם הכבשים"

הליכוד מנע מבנו של רה"מ לשעבר להתמודד במחוז וברשימה הארצית, והוא הודיע כי לא ירוץ: "מה כבר ביקשתי? זה חסר תקדים שמונעים ממישהו להתמודד בבחירות". לדבריו, "אני עדיין תומך בנתניהו, יכול להיות שהוא פחות תומך בי. הוא הצביע 4 פעמים בכנסת בעד ההתנתקות"

 

 

בקשתו להתמודד במחוז נדחתה, בקשתו להתמודד ברשימה הארצית נדחתה - וגלעד שרון בחר לוותר, לפחות הפעם. בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, שרצה להתמודד בפריימריז של הליכוד ונדחה פעם אחר פעם, הודיע היום (ו') כי לא ירוץ לכנסת. צפו בראיון עם גלעד שרון באולפן ynet.

 

בראיון חשף גלעד שרון כי פנו אליו גם ממפלגות אחרות: "אתם יודעים שאני דיסקרטי ולא אפגע בכבודו של איש. אני או בליכוד או עם הכבשים. אני מניח שיש לא מעט מועמדים שאם היו יודעים בביטחון שהם נכנסים לכנסת היו פחות מדקדקים באיזו רשימה הם נכנסים. אני לא אעשה דבר כזה".

גלעד שרון  ()
גלעד שרון בראיון

בקשתו של שרון להתמודד נדחתה לאחר שבית הדין החליט שלא לקצר את תקופת האכשרה (הזמן שעבר ממועד תחילת החברות בליכוד) הנדרשת לחבר ליכוד המבקש להודיע על התמודדות. לשרון הבן חסרים שלושה חודשים בלבד לסיים את תקופת האכשרה. לעומתו, השר יואב גלנט שעבר מכולנו קיבל "קיצור פז"מ". "לא רק גלנט", הזכיר שרון. "בזמנו נאוה בוקר, שרן השכל, מירי רגב, אלקין, הנגבי, דיכטר, טל ברודי, יובל שטייניץ בא משלום עכשיו וקיבל קיצור פז"ם. בסדר".

 

בתחילת השבוע החליט בית הדין של הליכוד שלא לאפשר לשרון להתמודד ברשימה הארצית של המפלגה לכנסת, לאחר שדחה בשבוע שעבר את בקשתו להתמודד בפריימריז במסגרת השריון שניתן במפלגה למחוזות. שרון רצה במקור להתמודד על משבצת השריון של מחוז הנגב. בית הדין הודיע לשרון כי עליו לפנות למזכירות הליכוד שהיא הגורם המוסמך לקיצור תקופת האכשרה. בסופו של דבר, בקשתו לא אושרה.

 

אבל שרון, לדבריו, "עדיין תומך בנתניהו, יכול להיות שהוא פחות תומך בי. עדיין כשאני מסתכל על טובת המדינה אני חושב שהכי טוב למדינה שהליכוד ייבחר שוב. מה ביקשתי? לא ביקשתי שיריון או מינוי, ביקשתי את האפשרות להתמודד באופן דמוקרטי כמו כל אחד אחר. וזה חסר תקדים לגמרי, מעולם לא היה דבר כזה בליכוד שמנעו ממישהו להתמודד בבחירות".

 

הוא אמר כי אינו סבור שההתנתקות מעזה שהוביל אביו היא המקור להחלטה: "אם הייתי בכנסת הייתי הולך אחרי אבא שלי, אבל בוא נראה מי היה בכנסת. אני רוצה להזכיר לכם שראש הממשלה נתניהו היה ממנסחי החלטת הממשלה, הוא הצביע בעדה בממשלה, הוא הצביע בעדה 4 פעמים בכנסת וב-26 באפריל 2004 הוא קרא לעבר אורי אריאל מעל בימת הכנסת - שלא תהיה לך טעות, במשאל אני אתמוך בתוכנית. אם למישהו יש בעיה עם היציאה מעזה יש לו בעיה קודם עם נתניהו, ישראל כץ, כל שרי הליכוד שהצביעו בעד ורוב חברי הכנסת של הליכוד. לכן אני לא חושב שהיציאה מעזה היא הנושא פה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים