שתף קטע נבחר

הרשימה שמפחידה את בכירי הליכוד: מומלצי "הליכודניקים החדשים" נחשפים

פרסום ראשון: יומיים לפני הפריימריז, השטח במפלגת השלטון גועש מרשימות המומלצים והחיסולים. קבוצת "הליכודניקים החדשים", שכמה מראשיה נפסלו מההתמודדות, ממליצה לחבריה לתמוך בין היתר בישראל כץ, יולי אדלשטיין, ניר ברקת וצחי הנגבי

 

 

יומיים לפריימריז בליכוד והשטח עסוק כולו ברשימות מומלצים וחיסולים. על רקע זה מפרסמת היום (א') קבוצת "הליכודניקים החדשים" את רשימת המומלצים מטעמם. מדובר בקבוצה גדולה בליכוד שחבריה הצטרפו בשנים האחרונות מתוך מטרה מוצהרת: לשנות את ערכי הליכוד ולהחזיר את התנועה לערכים הישנים, כדבריהם.

 

רשימת המומלצים שמתפרסמת כאן לראשונה גובשה על ידי מטה הליכודניקים החדשים המונה 47 פעילים מרכזיים של הקבוצה, אשר הצביעו על המועמדים השונים. את המומלצים לרשימה הארצית בליכוד מוביל ניר הירשמן, מועמד הקבוצה בפריימריז.

 

 
חברי ליכוד (צילום: אבי מועלם, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג, יובל חן, AP, עמית שאבי)
מומלצי הליכודניקים החדשים. שורה עליונה, מימין: שטייניץ, אדלשטיין, כץ. שורה שנייה: גליק, השכל, גמליאל. שורה שלישית: מולא, הנגבי, ברקת. שורה תחתונה: הירשמן, קורן, ברק (צילום: אבי מועלם, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג, יובל חן, AP, עמית שאבי)
 
רשימת שיריונים של מפלגת הליכוד ()
הרשימה כוללת פרט להירשמן עוד 11 שמות שלטענתם הם הראויים ביותר: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, השרים ישראל כץ, צחי הנגבי, יובל שטייניץ וגילה גמליאל, חברי הכנסת יהודה גליק, שרן השכל ונורית קורן, ראש העיר ירושלים לשעבר ניר ברקת, וכן קרן ברק ופטין מולא.

  

הליכודניקים החדשים מעוררים עניין רב במפלגת השלטון, בין היתר בשל ויכוחים ודיונים רבים בבית הדין של המפלגה על יכולתם להשתלב בתנועה. בליכוד היו שטענו כי מדובר ב"סוסים טרויאנים" שחלקם מצטרפים למפלגה למרות שהם מחזיקים בעמדות שמאל כדי לפגוע בתנועה. 

הפריימריז בליכוד ()

טופס ההצבעה לפריימריז של הליכוד ()
טופס ההצבעה לפריימריז של הליכוד

ניר הירשמן (צילום: אבי מועלם)
ניר הירשמן(צילום: אבי מועלם)

ראשי הליכודניקים החדשים טוענים שמדובר ב-7,000 בעלי זכות הצבעה, אולם במפלגה מעריכים שמדובר בכ-5,000. בכירים בליכוד שאינם נתמכים על ידי הליכודניקים החדשים חוששים ממספרם הרב, אך עם זאת כוחו של המפקד שערכו עדיין לא הוכח משום שהפריימריז הנוכחיים הם הראשונים שבהם ייקחו חלק באופן פעיל.

 

בסוף השבוע האחרון החליט בית הדין של הליכוד פסק כי מייסד "הליכודניקים החדשים", ליאור מאירי, לא יוכל להתמודד בפריימריז. מלבדו, הורחקו מהליכוד גם בכירים אחרים בקבוצה. הירשמן הוא היחיד מבין העותרים שיוכל להתמודד בבחירות המקדימות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג, יובל חן, AP, עמית שאבי
6 מ-12 המומלצים של הליכודניקים החדשים
צילום: אבי מועלם, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג, יובל חן, AP, עמית שאבי
מומלצים