שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מטיילים וגונבים: הישראלי המכוער פשט על פרדסים בדרום
  רבבות מטיילים ניצלו את השבת האביבית והגיעו לפסטיבל "דרום אדום". אך לצד הפיקניקים והסיורים המודרכים חלקם פשטו על הפרדסים של חקלאי הסביבה והעמיסו מכל הבא ליד תפוזים, לימונים וקלמנטינות – בלי רשות. "ניסיתי לדבר עם האנשים שחדרו לשטח שלי, אבל הם פשוט התעלמו"

  מטיילים קוטפים פירות מפרדס פרטי ללא רשות ()
  מטיילים קוטפים פירות מפרדס פרטי ללא רשות
    

  סוף השבוע החמים והנעים משך רבבות מטיילים לדרום, בהם גם אלה שבאו להשתתף באירועי פסטיבל "דרום אדום" ולהביע הזדהות עם תושבי האזור לאחר התקופה הקשה שעברו. אבל הנהירה דרומה עוררה אצל חלק מהם תופעות פחות רצויות. מאות מטיילים, מצוידים בשקיות, פשטו על הפרדסים של חקלאי המקום והעמיסו מכל הבא ליד – תפוזים, קלמנטינות, לימונים – כמובן, בלי לקבל רשות.

   

  כבר משעות הבוקר אתמול הבחינו החקלאים בתנועה ערה של מטיילים שעצרו את רכביהם בצידי הדרכים, החלו לשוטט בין שורות העצים בפרדסים, הצטיידו בפירות והעמיסו במכונית להמשך הטיול. החקלאים יצאו אל השטח וניסו לבלום את זרם הקוטפים הלא קרואים שהלך וגדל.

   

  כשהבינו שהדבר חסר סיכוי הם הזעיקו את המשטרה. שוטרים שהגיעו בהמשך למקום הצליחו באופן חלקי להרחיק את האנשים, שחלקם לא התביישו והעמיסו כמויות אדירות של פרי בתא המטען. רוב הגניבות התרחשו בפרדסים של המועצות האזוריות מרחבים ושער הנגב.

   

  החקלאים אומרים שנגרם להם נזק גדול מאוד, לא רק בגלל שהמטיילים קטפו תפוזים ולימונים בלי רשות, אלא גם כי הם גרמו לכך שפירות בשלים, שהיו מיועדים לקטיף בימים הקרובים, נפלו על הרצפה ולמעשה הלכו לאיבוד. המידע על גניבת הפירות הועבר לרשויות המקומיות בדרום, שהחליטו לדרוש מהמשטרה להפעיל יותר אכיפה בשבת הבאה, במטרה למנוע את הנזק הגדול.

   

  "התופעה גורמת לשבירת הענפים ולפגיעה בעצים" 

  "יצאתי אל הפרדס לאחר שדיווחו לי שיש הרבה אנשים לא מוכרים שמסתובבים שם, ופשוט נדהמתי מהמספר הגדול ומהחוצפה שלהם. ניסיתי לדבר איתם. ביקשתי שיעזבו את המקום, ואמרתי שמדובר בשטח פרטי ושאנחנו מתפרנסים מגידול הפירות האלה, אבל הרוב פשוט התעלמו ולא התייחסו והמשיכו לקטוף. בשיא חוצפתם, כמה אפילו אמרו לי שזה חלק מהבילוי שלהם בשבת. אנשים פשוט לא מבינים שמדובר בפרנסה שלנו".

   

  יוסי ישי, מנכ"ל מושבי הנגב, שחלק מהפרדסים שלהם נבזזו בסופ"ש, אמר: "אנחנו נמצאים בשיא הפריחה בדרום, ונהנים מהמטיילים שפוקדים את האזור. לצד זאת, חשוב להזכיר למטיילים שיש לשמור על השטחים החקלאיים ואין לקטוף את התוצרת. התופעה של כניסת המטיילים לשדות ולפרדסים, גם אם זה לקטוף תפוז אחד, גורמת לשבירת הענפים ולפגיעה בעצים. אנחנו סובלים גם מתופעה של דריסת השדות. מעבר לפגיעה בגידולים, יש פגיעה חמורה גם במערכות ההשקיה המונחות בשטח, מה שגורם לכך שכמויות אדירות של מים מתבזבזות לשווא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים