שתף קטע נבחר

עובדי רשות המיסים הכריזו על שביתה פתאומית

העובדים פתחו בהשבתת פתע של כל עבודות החקירות והמודיעין של הרשות, בעקבות קיצוץ משמעותי וביטול חד צדדי של השעות הנוספות והכוננויות

שביתה ברשות המיסים: עובדי רשות המיסים הכריזו על "נקיטה מיידית בצעדים ארגוניים", ופתחו בהשבתת פתע של כל עבודת החקירות והמודיעין של הרשות. כמו כן הופסק לחלוטין הטיפול באכיפת החוק להגבלת השימוש במזומנים, שנכנס לתוקף בראשית החודש שעבר.

 

אושר הסדר הנושים של רשת יפו תל אביב: תמשיך להעסיק לפחות 90% מהעובדים

הלמ"ס: האבטלה בדצמבר הגיעה לרמתה הגבוהה ביותר ב-2018 - 4.3%

התייעלות אגרסיבית בקבוצת בזק: תקצץ 750 משרות ב-3 השנים הקרובות

 

יו"ר ועד מס הכנסה, ואדים אבנשטיין, אמר ל-ynet, כי סיבת ההשבתה היא קיצוץ משמעותי וביטול חד צדדי של השעות הנוספות והכוננויות של עובדי הרשות.

רשות המיסים בירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
רשות המיסים בירושלים(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

באופן מיידי הודיע ועד עובדי רשות המיסים לכל עובדי החקירות והמודיעין ברשות לפתוח בעיצומים, לא לאסוף ידיעות מודיעיניות על חשודים בהעלמות מס ולא לקיים שום מבצעי שטח של פשיטות וחקירות בחנויות, בתי עסק ובשווקים.

 

כמו כן הופסק כל הטיפול באכיפת חוק המזומנים החדש והופסקו המעקב והחקירות בחשד לעבירות על החוק, המגביל את התשלום במזומנים לבתי עסק ל-11,000 שקל במזומן בלבד. כמו כן הופסקה העבודה בהקשר לחשד לעבירות של הלבנת הון.

 

"לא ניתן שיבטלו את השעות הנוספות והכוננויות"

"בשום פנים לא ניתן לזה לקרות שיבטלו לנו את השעות הנוספות והכוננויות. הרי זאת בדיוק העבודה של חוקרי מס הכנסה בשעות לא מקובלות ובאופן לא צפוי. לכן משולמים השעות הנוספות והכוננויות לעובדים", אמר ל"ידיעות אחרונות" יו"ר ועד עובדי מס הכנסה.

 

לדברי ואדים אבנשטיין, "נכון שיש החלטה של הממשלה על קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה של השעות הנוספות והכוננויות, אולם בעבר תמיד החריגו את עובדי רשות המיסים מקיצוצים כאלה, בשל אופי העבודה ברשויות המס. הפעם הוחרגו גופים מסוימים, אבל אנחנו לא הוחרגנו. נשבות עד שתתקבל החלטה אחרת. התחלנו עם השבתת עבודת החקירות וההמשך יהיה השבתת האגפים האחרים. זה יגרום נזק כבד דווקא בעת הזאת שלאחר סיום שנת המס".

 

יצוין, שהקיצוץ והביטול של שעות נוספות וכוננויות עלול לגרום להפחתת שכר חודשית של 1,000 עד 2,000 שקל משכרם של עובדים רבים ברשות המיסים, בהתאם לדרגת העובדים.

 

בתגובה אמרה דוברת רשות המיסים, עדית זרחיה, כי "מדובר ביישום של החלטת הממשלה, לקראת תקציב שנת 2019, על קיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה, הכולל הפחתה של 30% בשעות הנוספות ובכוננויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
רשות המיסים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים