שתף קטע נבחר

נתניהו פועל נגד גדעון סער, שמגיב: "לא אגרר למלחמה פנימית"

יומיים לפני הפריימריז בליכוד, אומרים בסביבתו של נתניהו כי ראש הממשלה פועל על מנת שגדעון סער לא יוביל את רשימת הליכוד. הערב אמר נתניהו: "לא המצאתי. אנשים בליכוד סיפרו שפנה אליהם". סער מגיב: "ערב בחירות קריטיות לליכוד ולמדינה אנהג כמבוגר האחראי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פועל בגלוי לסיכול בחירתו של השר לשעבר גדעון סער בצמרת רשימת הליכוד בפריימריז שיתקיימו בעוד יומיים. כך הודו הערב (יום א') גורמים בסביבת נתניהו. ראש הממשלה שב ותקף את השר לשעבר גדעון סער: "אני לא המצאתי את זה. באו אליי יותר מ-3-2 אנשים בליכוד ואמרו לי שגדעון פנה אליהם ואמר להם: אחרי הבחירות לא יטילו את ההרכבה על נתניהו, יגידו שהוא בשימוע ואני מבקש את התמיכה שלכם". סער הגיב לנתניהו וכתב: "ראש הממשלה בחר למחזר את עלילת הכזב שהשמיע לפני כמה חודשים כדי לפגוע בי בפריימריז".

בנימין נתניהו גדעון סער (צילום: EPA)
הקרב בין השניים נמשך. בנימין נתניהו גדעון סער(צילום: EPA)
  

המתקפה הנוכחית של נתניהו מגיעה בעיתוי רגיש במיוחד - יומיים לפני הפריימריז בליכוד שיתקיימו ביום שלישי. בליכוד שם מעריכים כי אמירותיו של נתניהו בתזמון כזה נועדו על מנת להזיק לסער ולפגוע בסיכוייו להיבחר גבוה. בסביבת נתניהו אומרים כי ראש הממשלה פועל על מנת שגדעון סער לא יוביל את רשימת הליכוד. מעבר לכך הוא לא מתערב בדירוג השרים וחברי הכנסת.

 

השר לשעבר סער הגיב לדברי נתניהו ואמר כי "‏למרבה הצער, יומיים לפני הפריימריז בחר ראש הממשלה לנסות ולמחזר את עלילת הכזב שאותה השמיע לראשונה לפני כמה חודשים. המטרה שקופה: ניסיון לפגוע בי בפריימריז. חברי הליכוד חכמים ויודעים היטב שלדברים אין שחר. ערב בחירות קריטיות לליכוד ולמדינה אנהג כמבוגר האחראי: לא אגרר למלחמה פנימית בתוך הבית".

 

השרה לשעבר לימור לבנת הגיבה: "כה מצער שראש הממשלה מנסה לעשות סיכול ממוקד לסער. לא מתאים ולא ראוי. ‏אני מכירה כתובות טובות יותר לסיכולים כאלה. והן לא בליכוד".

  

  

לפני כחודשיים האשים נתניהו את סער ב"מזימה חתרנית" שרקם עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שבמסגרתה סער יהיה המועמד המומלץ להרכבת הממשלה על ידי הנשיא עם זכיית הליכוד ברוב המנדטים בבחירות הבאות.

 

בשל כך ניסה נתניהו גם לתקן את חוק יסוד הממשלה בחוק שזכה לכינוי "חוק גדעון סער", שנבלם לבסוף אך אמור היה לשנות את החוק כך שיצומצמו סמכויות הנשיא והוא יוכל להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה רק על ראש מפלגה ולא על חבר כנסת מן המניין כפי שקורה היום.

 

בכירים בליכוד טוענים שהסיכוי לכך שנתניהו יתערב לרעתו של סער, יפעיל ראשי ערים שמקורבים לו ויבקש להסיר אותו מהרשימות גם ביום הפריימריז, הוא גבוה. "בלימת סער" נעשית גם במעגלים רחבים יותר, וחזית דומה מתנהלת גם בין תומכיו של השר ישראל כץ לבין תומכיו של סער. השניים לא תומכים אחד בשני, ואנשי שטח בולטים מספרים כי פעילים משני המטות "עובדים" כדי לפגוע האחד בסיכוייו של האחר. השר גלעד ארדן לעומת זאת, זוכה לתמיכה מסביבתו של כץ וההערכה היא שבאזורים מסוימים השניים עובדים בשיתוף פעולה ושומרים על יחסים טובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים