שתף קטע נבחר

הסמן הימני של גנץ: יעלון ערך כנס בשומרון

במסגרת הבנות בין בני גנץ למשה (בוגי) יעלון, פתח האחרון בסדרת כנסים לקהל ימני וינסה לשנות את מפת הגושים. בכנס ביישוב לשם נפגש עם אהרון קרוב שנפצע אנושות ב"עופרת יצוקה"

לאחר החיבור הדרמטי בין בני גנץ למשה (בוגי) יעלון - צפוי יעלון לחזק בשבועות הקרובים את "האגף הימני" במפלגתו של גנץ ויקיים אירועים וכנסים לקהל ימני יותר. האירוע הראשון במסגרת ההבנות בין גנץ ליעלון התקיים הערב (יום א') ביישוב לשם שבמערב השומרון, תחת הכותרת "ערב שכולו אחריות". לאירוע הגיע גם אהרון קרוב, תושב המקום שנפצע אנושות במבצע "עופרת יצוקה".

 

גורמים פוליטיים טוענים, כי המהלך הזה מועיל לא רק ליעלון עצמו, הנחשב איש ימין מובהק, אלא גם למועמד הטרי בני גנץ, שמנסה להתרחק מתדמית "השמאלן" שמנסים להדביק לו בליכוד. 

 

 

משה בוגי יעלון התנחלות ישוב לשם שומרון אהרון קרוב פצוע אנוש מבצע עופרת יצוקה עזה ()
משה (בוגי) יעלון ואהרון קרוב בשולי הכנס בלשם שבשומרון

משה בוגי יעלון ובני גנץ חוסן לישראל בחירות 2019 (Photo: AFP)
אירועים לקהל ימני יותר. גנץ ויעלון(Photo: AFP)

לאחר ההסכם בין יעלון לגנץ ערב השקת קמפיין הבחירות של מפלגת "חוסן לישראל" וגנץ לראשות הממשלה, התברר כי ליעלון שמורה האופציה להתנגד למהלכים מדיניים וביטחוניים הנוגדים את השקפת עולמו. לדברי גורמים במפלגה, גנץ היה מוכן לשלם את המחיר הזה כדי לשמור על תדמית של מפלגת מרכז או אפילו ימין-מרכז רך שיכול להביא קולות ומצביעים מהימין.

 

באופן לא רשמי הוחלט במטה הבחירות של גנץ, כי יעלון ימשיך לשמור על האלקטורט הימני שהוא מחובר אליו וינסה לשנות את מפת הגושים, בין היתר באמצעות חוגי בית, כנסים ואירועים שעשה בקרב קהל ימני עוד לפני החיבור עם גנץ, וסנונית ראשונה כבר נראתה בכנס בשומרון. 

 

יעלון סיפר לאהרון קרוב כי הגיע לבקר אותו בבית החולים עוד כשהיה מחוסר הכרה מיד לאחר הפציעה הקשה במבצע "עופרת יצוקה". לאחר מיכן סיפר לתושבי היישוב, מתנחלים ודתיים, שימשיך לפעול לגידולה ולביסוסה של ההתיישבות ביהודה ושומרון.

 

"אני שמח לראות את ההתרחבות והגידול של היישוב", אמר יעלון. "כשמסתכלים לאחור לכיוון מערב ורואים את האורות של גוש דן ניתן להבין את חשיבותו הביטחונית-אסטרטגית של היישוב כאן בפרט ושל ההתיישבות ביו"ש בפרט, מעבר למימוש זכותנו להתיישבות בחלקי ארץ ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעלון ואהרון קרוב שנפצע אנושות ב"עופרת יצוקה"
מומלצים