שתף קטע נבחר

הישראלים שהשתלטו על צמרת אינטל

מספר הישראלים שמכהנים כסגני נשיא בענקית השבבים עלה ל-20 בעקבות סבב מינויים בחברה. הבכיר ביותר: שגיא בן-משה, שיכהן כסגן נשיא תאגידי

אינטל הודיעה בסוף השבוע על מינויים של שמונה ישראלים לבכירים בארגון - מה שמעלה את מספר סגני הנשיא הישראלים בחברה ל-20 מתוך 150.

 

שגיא בן-משה (צילום: יח
שגיא בן-משה(צילום: יח"צ, shutterstock)

 

את המינוי הכי בכיר קיבל שגיא בן-משה, מייסד אינוויז'ן ודיג'יסקרין, וסגן נשיא באינטל בשנתיים האחרונות. הוא שודרג לסגן נשיא תאגידי. בן-משה התחיל את הקריירה באינטל, עזב אותה ב-2008 ושב אליה ב-2012, כשרכשה את אינוויז'ן. הוא שימש גם כסגן נשיא בחברת מובילאיי, שנמכרה לאינטל ב-2017.

 

יתר המינויים: זיווית כ"ץ-צמרת מונתה לסגנית נשיא לנושאי ייצור ותפעול, קובי קשפיצקי לסגן נשיא האחראי לקבוצת הנדסת סיליקון, אוהד זסלבסקי מונה לסגן נשיא למשאבי אנוש וגיוס טאלנטים גלובלי, איתי בר-חן מונה לסגן נשיא לפתרונות תשתית ופלטפורמות, ליז כהן-ירושלמי ויוסי קריינין מונו לסגני נשיא במובילאיי, ואפי רותם מונה ל"חבר" (fellow) בקבוצת הנדסת הסיליקון.

  

בסוף השבוע, אחרי חרושת שמועות ומסע חיפושים נרחב, הודיעה אינטל גם כי המנכ"ל הזמני, רוברט (בוב) סוואן, ימונה למנכ"ל החברה. סוואן (58) שימש כמנכ"ל זמני במשך שבעה חודשים מאז פיטורי המנכ"ל הקודם, בריאן קרזניץ', בעקבות רומן שניהל עם עובדת החברה. לפני כן היה מנהל הכספים הראשי של אינטל מאז 2016. הוא ביקר בישראל באחרונה עם בכירים נוספים מצמרת החברה, וחתום על החלטתה מהשבוע שעבר להקים בארץ מפעל ייצור נוסף בהשקעה של 40 מיליארד שקל.

 


בחודשים שחלפו חיפש דירקטוריון החברה נמרצות מחליף לקרזניץ'. בין יתר המועמדים, הוזכרו

גם ג'וני סרוג'י הישראלי, סגן נשיא אפל; ומנכ"ל מוטורולה לשעבר סנג'אי ג'ה.

 

אינטל היא אחד המעסיקים הפרטיים הגדולים בארץ: עובדים בה 11,700 איש, בהם 7,300 עובדי מחקר ופיתוח ו-4,400 עובדי ייצור (במפעל בקריית גת). זאת בנוסף ל-1,100 עובדי מובילאיי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ, shutterstock
שגיא בן-משה
צילום: יח"צ, shutterstock
מומלצים