שתף קטע נבחר

דודי אמסלם: "גנץ לא ידע על 600 אלף שקל למסיבה? הוא אוטיסט?"

יו"ר הקואליציה האשים כי הרמטכ"ל לשעבר "עשה לעצמו מסיבת סיום ב-600 אלף שקלים מכספי המיסים" ותהה אם הוא "איזה אוטיסט". לפיד הגיב: "תיזהר ממני, דבר יפה על הילדה שלי". השרה גמליאל: "אמירה מיותרת"

 

 

יו"ר הקואליציה דודי אמסלם האשים הבוקר (שני) בריאיון ל"רדיו דרום" את הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפלגת חוסן לישראל, בני גנץ, בכך ש"עשה לעצמו מסיבת סיום ב-600 אלף שקלים מכספי המיסים". כשנאמר לו שגנץ לא היה מודע לעלויות המסיבה, הוא השיב: "כאילו הרמטכ"ל הוא איזה אוטיסט שלא מבין כלום".

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

 דוד אמסלם בני גנץ (צילום: אלכס קולומויסקי, gettyimages)
"הוא אוטיסט?". דודי אמסלם ובני גנץ(צילום: אלכס קולומויסקי, gettyimages)

בריאיון התייחס אמסלם לנאום הבכורה של גנץ: "ראיתי גם את הפרצוף המתחסד והצדקן וגם חלק מהמילים שהוא אמר. כשהוא השתחרר מצה"ל הוא עשה לעצמו מסיבת סיום ב-600 אלף שקל מכספי הציבור והמיסים. אמרתי לעצמי שאם ראש הממשלה היה עושה מסיבה ב-6,000 שקל, כבר היו שולחים כמה אנשים לחקור אותו".

 

כשהמראיין מנדי ריזל אמר לאמסלם בתגובה: "אבל הרמטכ"ל לא הלך וארגן הכל. יש לו לשכה, יש אנשים שהולכים ומארגנים. הוא לא אמור לדעת מה העלויות", אמסלם השיב: "בוודאי. תראה לאן אתה הולך, כאילו הרמטכ"ל הוא כאילו איזה בן אדם שהוא אוטיסט, לא מעניין אותו כלום, לא מבין כלום. 600 אלף שקל מסיבת סיום".

 

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, אב לבת אוטיסטית, הגיב לדבריו של אמסלם בחשבון הפייסבוק שלו: "דודי אמסלם אמר עכשיו ברדיו על בני גנץ שהוא אוטיסט. כי להיות הילדה שלי זו קללה בעיניו. כי בעולם של אמסלם הולכים תמיד על הראש של החלשים".

 

לפיד הוסיף: "בני גנץ הוא לא אוטיסט מר אמסלם. לא צריך לעצור את האוטו בצד כשהוא משתולל ונושך את אמא שלו. הוא לא גונב אוכל משולחנות של אחרים במסעדה. הוא לא עובר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. ההורים שלו לא ערים בלילות ומנסים להבין מי יטפל בו כשהם יהיו זקנים. אני פוליטיקאי, אני אמור תמיד לדבר יפה. לא הפעם. תיזהר ממני דודי, דבר יפה על הילדה שלי".

 

בעקבות דבריו הקשים של לפיד מסר ח"כ אמסלם: "יאיר לפיד כהרגלו בקודש הוא ציני בכל דבר ועניין. לא הייתה לי שום כוונה לפגוע בבת שלו ובטח לא בשום אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. מר לפיד, אני רוצה לחדש לך שגם עם אחותי הקטנה אנחנו מתמודדים בכאב רב במשך שנים רבות עם מה שאתה מתאר ולכן זו בטח לא הייתה כוונתי. מעציב אותי שאתה מנסה לקושש קולות על נושא כל כך כאוב ורגיש. בכל מקרה אם מישהו נפגע מדבריי אני מתנצל מעומק ליבי על כך.

 

ביקורת על דבריו של אמסלם הגיעה גם מצידה של חברת מפלגתו, השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל. בריאיון לאולפן ynet נשאלה גמליאל על ההתבטאות, ואמרה כי מדובר ב"אמירה מיותרת".

 

יאיר לפיד (צילום: שאול גולן)
"להיות הילדה שלי זו קללה בעיניו של אמסלם". לפיד(צילום: שאול גולן)

אלכס פרידמן, מייסד ויו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם", מסר כי הוא "מגנה בתוקף" את אמירתו של אמסלם. "הגיע הזמן שבליכוד יבינו שאנשים עם מוגבלות הם לא אנשים פסולים ובטח לא מטרה לגנאי. אמירה עלובה שאין לה מקום", אמר.

 

תגובתו של לפיד מגיעה ברקע מגעים שמתקיימים בימים האחרונים מאחורי הקלעים בינו לבין גנץ, בדבר האפשרות לאיחוד או שיתוף פעולה בין יש עתיד לחוסן לישראל. השניים ניהלו בשבוע שעבר שיחות בארבע עיניים ושמרו על ערוץ דיסקרטי.

 

השאלה המרכזית שבמחלוקת היא מי יעמוד בראש. שני האישים אמרו בשיחות פוליטיות כי אין להם כוונה לוותר על ראשות המפלגה. "אין בן אדם אחד סביב לפיד שלא חושב שאסור לו לוותר על המקום הראשון ועל שבע שנות עבודה ומלחמה במערכת הפוליטית", אמר גורם ביש עתיד.

 

יחד עם זאת, גורם אחר שנחשף למגעים בין השניים אמר: "גנץ ולפיד חושבים שאיחוד כזה אפשרי. מדובר במגעים שקטים המתנהלים בין גנץ ללפיד. המשא ומתן ביניהם יימשך בשקט עד הרגע האחרון, כלומר עד סמוך למועד סגירת הרשימות ב-21 בפברואר".

 

גורמים המעורים במגעים בין גנץ ללפיד, טוענים כי במפלגת חוסן לישראל מורידים פרופיל בכל הקשור לאיחוד עם לפיד - בין היתר משום שהסקרים האחרונים הראו כי ניתן יהיה להגיע לבחירות "ראש בראש" מול נתניהו גם בלי איחוד עם לפיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, gettyimages
דודי אמסלם ובני גנץ
צילום: אלכס קולומויסקי, gettyimages
מומלצים