שתף קטע נבחר

השרה גמליאל לקראת הפריימריז: "חברים עלולים ללכת הביתה"

יום לפני שמתפקדי הליכוד יקבעו את הרשימה לכנסת הבאה, סיפרה השרה לשוויון חברתי בריאיון לאולפן ynet כי היא "רוצה להיכנס לחמישייה הראשונה". גמליאל מחתה מדוע התקשורת לא מתעקשת לראיין את בני גנץ, אך השיבה כשנשאלה מדוע נתניהו לא עושה זאת: "הוא מתראיין ב'ליכוד TV'"

  

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל אמרה הבוקר (יום ב') לקראת הפריימריז של הליכוד שייערכו מחר כי המטרה שלה היא להשתלב בצמרת. "השאיפה שלי היא להיות כמה שיותר גבוה בתוך החמישייה, מה זה משנה מי אחריי או לפניי. אין לי מטרה להיות 'האישה הראשונה'. הלוואי והיו כמה שיותר נשים ברשימה, זה יכול לפרגן לתנועה", אמרה השרה גמליאל בריאיון לאולפן ynet.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

גמליאל אמרה עוד לקראת הבחירות המקדימות בליכוד כי "התנועה שלי תמיד מייצרת התחדשות, גם בחמישייה, גם בעשירייה, גם דם חדש מגיע ולצערי גם חברים עלולים ללכת הביתה למרות שעשו עבודה טובה. לצערי, העבודה הטובה לא תמיד מקבלת את המשקל בתקשורת, אבל אני מקווה שהם ימשיכו את העשייה הציבורית שלהם מחוץ לכנסת".

השרה לשיוויון חברתי, גילה גמליאל, בראיון לאולפן ynet (צילום: יאיר שגיא)
"איך זה שאתן שותקות?" השרה גמליאל באולפן ynet(צילום: יאיר שגיא)

בנוגע לעימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר לשעבר גדעון סער, אמרה גמליאל: "בעיקרון, בשורות הליכוד בעבר תמיד היו מחנות, זה לא עשה כזה רע. אני לא נכנסת למלחמות של אחרים, אני שקועה בבחירה שלי. גדעון לא דיבר איתי על שום דבר שקשור למה שראש הממשלה הזכיר. צריך לזכור שיום אחרי אנחנו כולנו מתייחסים למען הליכוד והצלחתו, ולפי מה שאני רואה בשטח גדעון ייבחר. הוא איש ראוי.

 

השרה ציינה כי מוקדם לדבר על קרבות ירושה בליכוד: "ראש הממשלה נתניהו לא הולך לשום מקום. יש הרבה פוטנציאל אצלנו, אבל המועמדים צריכים להמתין. אני לא רואה את נתניהו עוזב, בטח לא בחמש השנים הקרובות ומי יודע אם הוא יתמודד שוב".

 

-ההמלצה עלייך מ"הליכודניקים החדשים" מזיקה או מועילה?

"כל מי שחבר בתנועתי ותומך בי אין לי אלא להודות על כך. התמיכה היא גורפת להרבה מאוד מהקולגות שלי".

 

-השר יריב לוין שמח שהוא לא ברשימה.

"בעבר היה את זה עם פייגלין. מי שהוא חבר התנועה במגבלות הפריימריז ומוסדות התנועה מכירים בו כחבר - אני קוראת לו מכאן להצביע לי".

 

במהלך הריאיון הביעה השרה גמליאל מורת רוח על כך שהתקשורת לא דורשת מיו"ר חוסן ישראל בני גנץ להתראיין: "איך זה שאתן שותקות? הוא הדביק אתכן ב'שששש'... אתן נותנות לו אפשרות לדבר בסיסמאות, איפה הזעקה שלכן לקרוא לו להתראיין, לשמוע אותו עונה לשאלות פרונטליות".

תמונה מחולקת גדעון סער בנימין  נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, AP)
השר לשעבר סער וראש הממשלה נתניהו. "תמיד היו מחנות בליכוד"(צילום: אלכס קולומויסקי, AP)

-גם ראש הממשלה לא מתראיין.

"את יודעת מה ראש הממשלה עשה או לא עשה, את יודעת מה ההישגים שלו בתחום המדיני, ביטחוני, כלכלי. את יודעת מי זה נתניהו".

 

-אנחנו רוצות לדעת מה התוכניות שלו לארבע השנים הקרובות.

"לכל מי שרוצה לשמוע את ראש הממשלה מתראיין יש את הליכוד TV. אין ספק שגנץ, שאף אחד לא יודע בדיוק מה החתול בשק, מציג מבחינה פוליטית עמדה של שמאל. אולי הוא לא מתכוון אבל אלה המסרים".

 

-אז הוא לא יכול להיות שר ביטחון בממשלת נתניהו?

"אני לא פוסלת אף אחד, 'שמאל' זאת לא מילת גנאי, 'שמאל' זו עמדה. אני לא נכנסת לתפירת חליפות לאף אחד, המצביעים והמצביעות צריכים לדעת למי הם מצביעים. אם הם רוצים ימין - שיצביעו לליכוד, ואם הם רוצים שמאל - שיצביעו גנץ".

 

"להתייחס למורים כמו אל טייסים" 

גמליאל שבה ואמרה כי לאחר הבחירות היא בונה על מעבר למשרד החינוך: "זה היעד. חלום חיי זה לשנות את מה שקורה היום במערכת החינוך, לתת לילדים שלנו לממש את הפוטנציאל, צריך להתאים את המערכת למאה ה-21 ולהתייחס למורים שלנו כמו שאנחנו מתייחסים לטייסים".

 

-זה תיק שאתם מחלקים החוצה.

"הוא ברירת מחדל. מי שלא קיבל את תיק הביטחון - תיק החינוך פרס תנחומים".

 

-זה לא שהתעקשתם.

"התעקשנו, בעבר הוא היה אצל גדעון סער ולימור לבנת. אפשר וחובה להחזיר את זה. המערכת מידרדרת, כל פעם נזעק ליבי. ראיתי את הילד האומלל  שכבר שנים מכים אותו בבית הספר. חרמות, הטרדות מיניות, זה דבר נוראי ובעיניי צריך לשנות את הכול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
השרה גמליאל
צילום: יאיר שגיא
מומלצים