שתף קטע נבחר

סער תוקף: "ראש הממשלה ומקורביו במסע רדיפה אחריי"

ערב הפריימריז בליכוד, שר הפנים לשעבר גדעון סער אומר כי ימליץ על נתניהו להרכבת הממשלה, אך לא יאפשר המשך פגיעה בשמו הטוב "כחלק ממסע הרדיפה", לדבריו, שמנהלים מולו נתניהו ומקורביו. "מצפה ממי שמרגיש נרדף שלא לרדוף אחרים", אמר. על המתקפה של יאיר נתניהו: "עצוב לי על אדם צעיר"

בנימין נתניהו גדעון סער (צילום: EPA)
קרבות בליכוד ערב הפריימריז: נתניהו וסער(צילום: EPA)

 

 

ערב הבחירות הפנימיות לליכוד, שר הפנים לשעבר גדעון סער אמר הערב (ב') בערוצי הטלוויזיה כי ימליץ לנשיא המדינה להטיל רק על נתניהו את הרכבת הממשלה. סער, שחוזר להתמודד בפריימריז לאחר ארבע שנים, הגיב על מתקפת נתניהו נגדו, ימים ספורים לפני הפריימריז, ואמר כי לא ייתן יד ל"פגיעה בזכותו של אדם להליך הוגן". הוא הוסיף כי "ראש הממשלה ומקורביו ראש הממשלה מנהלים מסע רדיפה נגדי; אני מצפה ממי שמרגיש נרדף שלא ירדוף אחרים" ותקף את בנו של נתניהו, יאיר: "עצוב לי על אדם צעיר".

 

"ההתערבות הברוטלית של ראש הממשלה שעות ספורות לפני פתיחת הקלפיות בדרכים שונות, גם דרך הפרחת עלילות כזב וגם דרך לחץ על השטח, הוא דבר בעיני לא ראוי, לא מכבד את יו"ר התנועה ובעיקר לא הגון וישר כלפיי" אמר סער. "ראש הממשלה, עובדים שלו ובני משפחתו, כולם מפעילים לחצים על פעילי שטח, על ראשי רשויות ועל חברי כנסת שמעזים להגיע לכנסים שלנו. על כל אלו הבלגתי כי יש לי אחריות" הוסיף שר הפנים לשעבר. כשנשאל האם דיבר עם נתניהו, ענה סער כי "לא כל כך הצלחתי. לא אכנס לזה כי בכל זאת יש ערוצים שהם דיסקרטיים".

 

בתגובה לדברי יאיר נתניהו מוקדם יותר היום, בהם טען כי הנשיא ריבלין וסער חברו כדי "להיפטר" מאביו, אמר סער: "עצוב לי על אדם צעיר, לא אנהל פולמוס עם בנו של ראש הממשלה. אני סומך על חברי הליכוד שלא יצביעו לפי תכתיבים, אני סומך על שיקול דעתם מחר".

 

"מדובר בעלילות כזב באופן חד משמעי", אמר סער בנוגע להאשמות שנשמעו כלפיו בחודשים האחרונים. "זה התחיל מסיפורי בדים על קונספירציה עם הנשיא, עבר במסיבת יום ההולדת באוקטובר בטענה כאילו עשיתי זאת בפני גורמים בקואליציה, ועכשיו יש סיפור שלישי שכביכול עשיתי זאת מול גורמים בליכוד. אגב, כולם אנונימיים. עוד לא ראינו אף אחד אף שאני כבר חודשים אומר - תנו לי להתעמת עם אותם אנשים".

גדעון סער ראובן ריבלין יאיר נתניהו ()
"עצוב לי על יאיר; הקונספירציה עם הנשיא - סיפור בדים". סער, ריבלין ויאיר נתניהו

כשנשאל האם בכוונתו לרשת את נתניהו, אמר סער כי "ראש הממשלה הוא מועמד הליכוד בבחירות הקרובות. אני תומך בראש הממשלה, אין מחלוקת בסוגייה הזאת. אני מתמודד לא מול נתניהו, הפריימריז הוקדמו אלא על מקום ברשימת הליכוד לכנסת. כול ההתערבות הברוטלית של ראש הממשלה, שעות ספורות לפני פתיחת הקלפיות, דרך הפרחת עלילות כזב וגם דרך לחץ על השטח, הוא דבר לא ראוי בעיני, לא מכבד את יו"ר התנועה, ובעיקר לא הגון וישר כלפיי". 

 

בנוגע לפרשיות נתניהו, סער הגן על זכות ראש הממשלה להליך הוגן ואיחל כי כתב האישום לא יוגש. עם זאת, לגבי חומרי החקירה, אמר סער: "אני שומע את הטיעונים של ראש הממשלה, אני חושב שיש פה דברים, אך איני מכיר את החומר ולא ראיתי את הריאיות". סער הוסיף: "חושב שיש פה טיעונים משמעותיים, אך אין שום סיבה בעולם לשום מסקנה פוליטית נגד רה"מ על בסיס התשתית העובדתית הקיימת". סער התייחס לשימוע עתידי שעשוי להיערך לנתניהו, ואמר: "ראש הממשלה דיבר אתמול על השימוע, אבל בחודש אוקטובר במסיבת יום הולדתו לא היה שום שימוע".

 

גורמים בליכוד הודו אמש כי ראש הממשלה פועל בגלוי לסיכול בחירתו של סער בצמרת רשימת הליכוד. נתניהו אמר: "אני לא המצאתי את זה. באו אליי יותר מ-3-2 אנשים בליכוד ואמרו לי שגדעון פנה אליהם ואמר להם: אחרי הבחירות לא יטילו את ההרכבה על נתניהו, יגידו שהוא בשימוע ואני מבקש את התמיכה שלכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים