שתף קטע נבחר

למרות ההצבעה החוזרת: באריאל בטוחים שהפקולטה לרפואה תיפתח

מחרתיים תתקיים הצבעה מחודשת על אישור הקמת פקולטה לרפואה באוניברסיטה שבשומרון, לאחר שהקודמת נפסלה בשל ניגוד עניינים של חברת המל"ג. למרות הסיכון לקיום הרוב הנדרש בהצבעה, במקום נערכים לפתיחת שנת הלימודים הבאה כמתוכנן

 (צילום: קיריל אלנברג) (צילום: קיריל אלנברג)
(צילום: קיריל אלנברג)
  

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלביט הורה על הצבעה מחודשת בנוגע לאישור הקמת הפקולטה לרפואה באריאל, זאת בשל ניגוד עניינים שהתגלה של אחת מחברות המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). במכתב שנשלח אתמול (שני) מטעם המשנים ליועמ"ש, דינה זילבר ורז נזרי, הורו השניים על ההצבעה שתתקיים מחרתיים בוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת).

 

בהחלטתם של נזרי וזילבר נקבע כי ד"ר רבקה ודמני, אחת מחברות המל"ג שהצביעה בעד הקמת הפקולטה בהצבעה שנערכה בחודש יולי האחרון, לא דיווחה על כך שבמקביל מתקיים הליך למינויה לפרופסורית באוניברסיטה.

 

בהיעדר השתתפותה של ודמני בהצבעה הקרובה ובהיעדר השתתפותו של צבי האוזר, אף הוא חבר ות"ת, שהודיע לאחרונה על הצטרפותו למפלגתו של בני גנץ "חוסן לישראל", ותמך בהקמת הפקולטה - הרוב הדרוש לאישור הפקולטה נמצא בסכנה.

 

מנגד, באוניברסיטה מבהירים כי הם בטוחים שהפקולטה תיפתח בסופו של דבר, כפי שהובטח בטקס הפתיחה של הפקולטה שנערך בחודש אוגוסט האחרון, במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר החינוך נפתלי בנט וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

 

 

"כידוע, הימצאותו של גורם המעורב בהחלטה במצב של ניגוד עניינים מהווה פגם בהליך המנהלי", כתבו המשנים בהחלטתם, והוסיפו כי רק לאחר ההצבעה הציגה ד"ר ודמני את המסמכים. "ניתן להניח שדיון מסוג זה מתקיים שעה שהאוניברסיטה רואה במועמד כמועמד פוטנציאלי לתפקיד חבר סגל, ונוקטת צעדים ממשיים לצורך הבאתו בדרגת פרופסור".

 

למרות זאת, באוניברסיטה נערכים לפתיחת הפקולטה כמתוכנן. פרופ' שי אשכנזי, שמיועד להיות דיקן הפקולטה, אמר כי "כל שנה כ-500 סטודנטים נוסעים ללמוד רפואה בחו"ל במדינות עם רמת הוראה מאוד נמוכה, ואנחנו רוצים לתקן את זה. בנינו תוכנית לימודים חדשנית. ההתנגדות היא עקרונית מצד האוניברסיטאות האחרות, כדי שלא יהיה עוד בית ספר לרפואה, למרות שיש צורך ברופאים. אני לא מאמין שלא נפתח את הפקולטה".

 

דניאל ויזנבליט, שנרשמה ללימודים בפקולטה בשנה הבאה, אמרה כי "אם הפקולטה לא תיפתח זה יהיה מאוד מאכזב. אני כבר לומדת ביולוגיה מולקולרית, ומאוד הייתי רוצה להמשיך את הלימודים שלי באוניברסיטה. זה לא כל כך מטריד אותי כי אני רואה איך נערכים לפתיחה. במוקדם או במאוחר, בית הספר הזה ייפתח".

 

אושריאל בן עמרם, ראש חטיבת תקשורת באגודת הסטודנטים, מסר: "אנחנו מאמינים שכל הגורמים יידעו למצוא את הדרך להוביל לכך שבית הספר ייפתח בזמן, לטובת הרפואה ולטובת הסטודנטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קיריל אלנברג
ארכיון
צילום: קיריל אלנברג
מומלצים