שתף קטע נבחר

מהומה בוועדת הבחירות בליכוד: מבקר המפלגה נותר בחוץ

מבקר הפנים של הליכוד, עו"ד שי גלילי, וחברים בוועדת הבחירות לא הורשו להיכנס לחמ"ל הבחירות בכפר המכביה בתום הפריימריז במפלגה. לאחר שהתפתחה מהומה במתחם, הודיעו אנשי המינהלה בליכוד שיאפשרו לכל הגורמים להיכנס, אך לא יאפשרו גישה למחשבים הנמצאים בקומה נפרדת

 

 

מהומה פרצה הערב (יום ג') לזמן קצר ליד אולם חמ"ל הבחירות בליכוד בכפר המכביה ברמת גן לאחר שאנשי מינהלה סירבו לאפשר לחברי ועדת הבחירות ולמבקר המפלגה, עו"ד שי גלילי, להיכנס לחמ"ל. כעבור זמן לא רב הודיעו אנשי המינהלה בליכוד שיאפשרו לכל הגורמים להיכנס, אך לא יאפשרו גישה למחשבים הנמצאים בקומה נפרדת.

 

הח"כים והמועמדים לרשימת הליכוד אחרי הפריימריז: "הקלה גדולה"

 

בעקבות הפארסה שהייתה בפריימריז הקודמים שבהם נמצאו פערים בין הספירה במקומות ההצבעה לבין החמ"ל המרכזי, פנה בימים האחרונים גדעון סער ליו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, ובפיו שתי בקשות: שנציג מטעמו שיישב בחמ"ל לאורך כל הספירה והשנייה - לצלם את כל ההצבעה כדי שלא יהיו טעויות אנוש או תופעות פסולות אחרות. שתי הבקשות נענות בשלילה.

 

טפט פריימריז ליכוד בחירות (צילום: מוטי קמחי)
הקלפי בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

פריימריז ליכוד  (צילום: אוהד צויגנברג)
מחוץ לקלפיות בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

סער פנה שלושה ימים לפני הפריימריז והיה ניסיון מצד אנשיו לחדש את הפנייה. פעמיים הוא נענה בשלילה. בבחירות הקודמות היו פערים עצומים שדרדרו למשל את יריב לוין כמה מקומות אחורה ברשימה.

 

המחשבים שסופרים את תוצאות האמת הועברו לחדר אחר, ומנכ"ל הליכוד צורי סיסו אמר כי הסיבה לכך היא מחסור במקום, וכי מי שמפקח על כך הוא שופט בדימוס. מבקר הליכוד, עורך הדין שי גלילי, אמר כי הוא "מקווה שהנושא ייפתר".

 

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, התייחס בריאיון לאולפן ynet למהומה בחמ"ל: "היו כמה דקות מוזרות כשלקחו את המחשבים. אחרי שחבר ועדת הבחירות מטעמנו וחברי ועדה אחרים אמרו שזה לא תקין הודיעו להם שהם יוכלו להיות. אני מקווה שזו אי הבנה. נראה שזה נרגע. אני בטוח שבתנועת הליכוד בהנהגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הסדר וההגינות ישמרו".

 

דגן הסביר כי חברי ועדת הבחירות נבחרו במרכז הליכוד ותפקידם לפקח על טוהר הבחירות בפריימריז. "לקראת הבוקר התוצאות יתקבלו. בטוח שתהיה תוצאה טובה".

 

- אתה עומד בראש קבוצה מאוד משמעותית, של יהודה ושומרון. על מי המלצתם?

"יש לנו יותר מ-12 מומלצים. בשונה מהליכוד שבתקופת שרון, המפלגה היום מורכבת ברובה מאנשים טובים, ראויים ואידיאולוגים לאומיים שלא רודפים כיסאות וג'ובים כמו אלה שערקו ל'קדימה'".

- מה השמות?

"אנשים שקיבלו תמיכה גדולה מאוד הם יריב לוין, יולי אדלשטיין, גדעון סער, גלעד ארדן, ציפי חוטובלי, זאב אקלין, חיים כץ, ישראל כץ, אורן חזן  ומיקי זוהר. גם מירי רגב, אופיר אקוניס, יואב קיש ואמיר אוחנה קיבלו תמיכה רחבה מאוד".

 

בשעה 22:00 הקלפיות ברחבי הארץ ננעלו - ו-69,874 הקולות שמהווים כ-58% מכלל בעלי זכות ההצבעה במפלגה החלו להיספר. מנהלי הקלפיות סופרים את המעטפות במקום ומעבירים את התוצאות לחמ"ל המרכזי בכפר המכביה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
קלפיות בגני התערוכה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים