שתף קטע נבחר

הפריימריז נגמר, הזבל נשאר: צפו בערימות הלכלוך

כמו בכל מערכת בחירות, גם הפעם נותרו באזורי הקלפיות והכנסים ערימות אשפה, כולל פתקי הצבעה, שלטי תמיכה וסטיקרים. הליכוד: "נדאג לנקות כל אתר שבו יתעורר צורך". המשרד להגנת הסביבה: "תפקיד העיריות לנקות"

 


סערת הפריימריז תמה, הלכלוך נשאר: כמו בתמונות ממקומות מוכי הרס שאנו רואים לעיתים בטלוויזיה, כך נראו לפרקים הרחובות שסבבו את מקומות ההצבעה בפריימריז של הליכוד.

 

כמו בכל מערכת בחירות בשנים האחרונות, את עשרות אלפי מתפקדי הליכוד שיצאו להצביע פגשו בקלפיות תומכים נלהבים של המועמדים השונים שעשו כל שביכולתם לשכנע אותם, רגע לפני הכניסה לקלפי, להצביע נכון לפי שיטתם. הקרנבל היה צבעוני וכלל שלטים, פתקי הצבעה, סטיקרים ועוד ועוד. הכול כשר בשביל להזכיר לבוחר בעד מי להצביע.

לכלוך בקלפיות בתל אביב אחרי הפריימריז של מפלגת הליכוד אמש (צילום: מוטי קמחי)
לכלוך סמוך לקלפיות בת"א אחרי הפריימריז אמש (צילום: מוטי קמחי)

לכלוך בקלפיות בתל אביב אחרי הפריימריז של מפלגת הליכוד אמש (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

לכלוך בקלפיות בתל אביב אחרי הפריימריז של מפלגת הליכוד אמש (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

אלא שכמו סינדרלה, בשעה עשר בערב שלשום (יום ג'), ה"חצות" של יום הפריימריז וסגירת הקלפיות, אותם תומכים נעלמו כשם שבאו והותירו את הלכלוך מאחוריהם. נדמה שאיש מהתומכים לא חשב להישאר עוד דקה בשטח ולנקות אחריו את ערימות הלכלוך שנשאר וזיהם את הרחובות.

 

צלמי ynet וכן קוראים מרחבי הארץ שלחו לנו במהלך הלילה תמונות במייל האדום שמראות את הלכלוך שנותר על המדרכות ובאזורי הקלפיות. כך למשל אפשר לראות כיצד בשכונת המדע בעיר רחובות התערבבו להם על המדרכות תמונותיהם של ישראל כץ ויולי אדלשטיין ועוד אלפי ניירות שאיש לא השליך לפח. בגני התערוכה (אקספו תל אביב), לשם הגיעו אלפי תומכים, נותרו עשרות פתקי הצבעה פזורים על השולחנות שעליהם התנוסס שם המפלגה וכיסאות נותרו ריקים והפוכים. מישהו שכח שבסוף המסיבה יש לסדר.

לכלוך אחרי פריימריז ברחובות  (צילום: אפי דבש )
לכלוך אחרי הפריימריז ברחובות (צילום: אפי דבש )

לכלוך בקלפיות בתל אביב אחרי הפריימריז של מפלגת הליכוד אמש (צילום: מוטי קמחי)
הקלפיות בת"א, אמש (צילום: מוטי קמחי)

מבדיקה שערכנו עולה כי מלבד המלכלכים עצמם, הסמכות לנקות נופלת על הרשות המקומית. כל רשות בשטחה צריכה לבצע את עבודות הניקיון כחלק ממערך איסוף הזבל.

 

בוריס מבת ים אמר אתמול ל-ynet: "תשמע, זה לא נעים, אבל מול הבעיות שיש לנו בארץ כמעט ולא רואים את זה. למזלנו אין פריימריז כל יום ואין לכלוך כזה פה כל יום. אבל אם זה טוב לליכוד ויעזור להם לנצח בבחירות אז זה בסדר". אגב, השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, הממונה על העניין, הגיע ככל הנראה למקום ה-11 ברשימת המפלגה לכנסת.

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "מאז שעות הבוקר שילמנו וניקינו ארבעה אתרי הצבעה שפנו למפלגה ודיווחו על צורך בניקיון. כך נטפל בכל אתר הצבעה בפריימריז, בלי יוצא מן הכלל".

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "בהתאם לפקודת העיריות (סעיף 242) מחויבות הרשויות לנקוט אמצעים 'להסרת כל מטרד או למניעתו' וכן לדאוג 'לטאטואם וניקויים של רחובות שאינם רכוש הפרט' ובכלל זה גם לכלוך שמקורו בתעמולת בחירות. ראוי שיבצעו פעולות אלה למען רווחת הציבור.

 

יצוין, כי בימים אלה פועל המשרד לקידום אסטרטגיה לשיפור ניקיון המרחב הציבורי בישראל, הנמצאת בשלבי גיבוש ראשונים. במסגרת אסטרטגיה זו, יתמקד המשרד בגורמי הזיהום במרחב הציבורי ובהתנהלותו של האדם במרחב זה".


פורסם לראשונה 06/02/2019 21:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לכלוך אחרי הפריימריז בליכוד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים