שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עד מדינה בפרשת חיסולים בעולם התחתון: "עשיתי כיפה אדומה"
  פרשה 1131: ב.ב מסר עדות והתייחס לשיטות הפעולה ("אומרים לקורבן שאנחנו חברים"), לטענות על תיאומי גרסאות בין עדי המדינה ("אין לדעת מה מישהו אומר בחדר אחר"), ולמעצר ("באמצע החיים, חודש לפני חתונה"). עד כה, קשר את עצמו לשלושה מקרי רצח

  עד המדינה ב.ב מסר אתמול (ד') עדות נוספת במסגרת פרשת החיסולים בעולם התחתון המכונה "פרשה 1131". לטענת הפרקליטות, ב.ב והנאשמים בתיק היו חלק מחבורת "ראשון מערב", שהתפצלה לשתי חבורות יריבות שניהלו סכסוכים עקובים מדם. בעדות קודמת הוא קשר את עצמו לשלושה מקרי רצח.

   

  הנאשמים בפרשה בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק)

  הנאשמים בפרשה בבית המשפט    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כתב האישום בפרשה מתאר חבורה עבריינית אלימה שפעלה בראשון לציון, עד שהתפצלה ב-2008 לשתי חבורות נפרדות. בין החבורות פרץ סכסוך מדמם שנמשך כמה שנים וגבה מספר רב של קורבנות - לעיתים בין הכנופיות היריבות ולעיתים בתוך החבורות.

   

  נאשמים בפרשה 1131 ()
  נאשמים בפרשה 1131

  ב.ב סיפר על חייו באותה התקופה ועל יחסי החבורה: "היינו שבעה, לאט לאט אנשים נרצחו וזה הידלדל. בתקופה שג'ורדן אזולאי או בר כהן היו בחיים ונכנסו לבית סוהר, דאגנו להם לכסף לקנטינה אבל לא למשכורת כמו השבעה. בשבעה יש שותפות והם מקבלים שכר גם בבית סוהר, לא יוצאים מהשותפות".

   

  הוא סיפר כי "לא הייתה היררכיה, כל אחד היה חופשי לעשות מה שבא לו". הוא ציין כי לא עמד בראש החבורה אלא היה שווה בין שווים, מול טענות הסנגור, בנצי קבלר, שכינה אותו בחקירתו הנגדית "המנהיג הבלתי מעורער". ב.ב הדגיש כי לא היה "מנהיג" אלא ניהל הלוואות: "פועל שחור, גובה כספים, נותן לכל אחד את חלקו השווה, כמו החלק שלי. גם באמל"ח וגם בהלוואות הכול היה של כולם ושימש את כולם". 

  שלומי ניאמציק נאשם בבית משפט המחוזי תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  נאשם: שלומי ניאמצ'יק בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  מוטי חסין בבית משפט המחוזי בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  נאשם: מוטי חסין(צילום: מוטי קמחי)

  שמעון עקא, הורשע בהסדר טיעון בפרשה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  שמעון עקא, הורשע בהסדר טיעון בפרשה(צילום: אלכס קולומויסקי)

  על הנאשם ברצח בפרשה, ומי שהגדיר כחברו, עמית פוגל, סיפר: "התחננתי בפני השוטרים שלא להפליל אותו, ביקשתי לתת לו חסינות. אבל הם לא הסכימו". הסנגור תקף: "אתה חיה טורפת כי אתה מתחפש לסבתא, שוכב במיטה ומפתה את החברים שלך, הקורבנות. היית סבתא מוצלחת". ב.ב השיב: "מסכים איתך שעשיתי כיפה אדומה".

   

  "מרבית הרציחות נעשו בשיטת 'כיפה אדומה'. אנחנו אומרים לקורבן שהכול בסדר, שאנחנו עדיין חברים", סיפר בעדות שמסר ביום שני האחרון.

   

  על הטענות לתיאום גרסאות עם עד המדינה השני בתיק, א.א אמר: "אני לא מנסה ליישר קו עם עד המדינה - אין דרך לשבת בחדר ולדמיין מה אומר מישהו אחר בחדר אחר".

   

  כשנשאל אם חשב על הדברים שאמר העד א.א בחקירתו (וחתם לפניו על הסכם עד מדינה), השיב: "אם זה העסיק אותי? נעצרתי באמצע החיים, חודש לפני החתונה, אחד מחבריי הטובים יצא עד מדינה. ברור שזה העסיק אותי. בכל התקופה הזו אני חושב מה עשיתי עם א.א ומה לא. אם הוא יספר להם את האמת או לא". בהמשך אמר גם כי עבריינים "תמיד יודעים לשקר" אבל התעקש שעדותו היא אמת.

   

  הנאשמים בפרשה 1131 מכחישים את המיוחס להם. לטענת סנגוריהם, שני עדי המדינה בתיק משקרים וקושרים אותם למעשים כדי להציל את עורם מאימת הדין מאחר שגם הם קשורים למעשים.

   

  בראש הרכב השופטים בתיק עומד השופט גלעד נויטל. את הנאשמים בתיק מייצגים בין השאר עורכי הדין רצון דרחי, שחר חצרוני, יקי קהן, תמיר סננס, גלעד מנשה, אליקה לוין וניר זאנו. את האישום בפרשה הגישה פרקליטות מחוז תל אביב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים