שתף קטע נבחר

שיר הפרידה של הרב אקשטיין: "צריכים שיקום אמיתי בדו-שיח בינינו"

איש מהנוכחים בערב ההתרמה של בית החולים הדסה לא תיאר לעצמו שמדובר בסוג של אירוע פרידה; בימיו האחרונים של הרב יחיאל אקשטיין, שהלך לעולמו בפתאומיות. הרב לקח את הגיטרה והחל לשיר את "מעל פסגת הר הצופים", ואז ביקש: "שכולנו נדע לשתף פעולה לא רק כדי לבנות מרכז שיקום". צפו בתיעוד

 

יומיים לפני שנפטר תועד הרב יחיאל אקשטיין באירוע התרמה לבית החולים הדסה – דבר שבשגרה אצל נשיא "הקרן לידידות", מי שגייס מיליארדים למען מדינת ישראל. הרב אקשטיין היה מוכר במסדרונות בית החולים. הוא היה מעורב בתרומות למוסד - החל מחדרי טיפול נמרץ ועד למערכת רובוטית שיקומית שנחנכה בחודש האחרון. איש מהנוכחים לא תיאר לעצמו שמדובר באירוע פרידה; בימיו האחרונים של הרב, שהלך לעולמו אתמול (יום ד') בשעות הבוקר, ככל הנראה מדום לב.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

במהלך הערב נטל הרב - מוזיקאי בעברו שהוציא מספר אלבומים חסידיים - גיטרה לידיו, והחל לנגן את השיר "מעל פסגת הר הצופים", כשהנוכחים מצטרפים. "ירושלים היא עיר שחוברה לה יחדיו", אמר. "המרכז שאנחנו חונכים כאן כחלק מבית החולים הדסה, הוא אחד המקומות היחידים בארץ בכלל ובירושלים בפרט שבו מתאספים אנשים מאוכלוסיות שונות - וכולם נמצאים יחד: ערבים, יהודים, נוצרים ומוסלמים. כאן אפשר להגיד באמת את המילים 'הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד'".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

הוא הוסיף תקווה – ויש מי שרואה בה סוג של צוואה: "שכולנו נדע לא רק לשתף פעולה כדי לבנות מרכז שיקום, אנחנו זקוקים גם לשיקום אמיתי בדו-השיח בינינו, בהבנה אחד את השני ולהושיט יד לזולת. אני מאמין שצריך ללכת בדרך שלך, כל עוד אתה מאמין שזה נכון".

 

ציוני בלי ציניות

מנכ"ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין, כינה את הרב "ידיד קרוב של אנשי הדסה". הוא סיפר כי "לאורך השנים פעל הרב יחיאל היקר למען מטופלי בית החולים, תוך שהוא מעניק מרוחב ליבו למחלקות השונות, ומדגיש כי רפואה והצלת חיים הן בלבו".

 

שיר פרידה. הרב יחיאל אקשטיין ()
הרב יחיאל אקשטיין באירוע

 

הוא סיפר כי "לפני כחודש, חנכנו איתו את המערכת הרובוטית לשיקום ההליכה שתרמה 'הקרן לידידות' שבראשה עמד, עבור מטופלי השיקום בהדסה הר הצופים. איבדנו חבר קרוב ויקר - ומדינת ישראל איבדה את אחד ממובילי הפיוס, קירוב הלבבות והתמיכה בחלשים אשר פעלו למענה".

 

"אני אדם עם נשמה טובה, שרוצה לעשות טוב", אמר על עצמו בריאיון לאביהו קדוש ב-ynet, בשנת 2011. "כל בוקר אני קם, אומר 'מודה אני' ובאמת מודה לאלוהים על כך שהוא מאמין בי שאני יכול לעזור לעם היהודי ולישראל. זה עוזר לי להמשיך הלאה.

 

הרב יחיאל אקשטיין ז
הרב יחיאל אקשטיין ז"ל(צילום: יוסי צבקר)

 

"אני מקווה שריבונו של עולם עדיין לא סיים איתי, למרות ששוב, אני פחות נזקק כיום ואני יכול לנוח על ראש ההר בו אני נמצא. מספיק לי שהגשמתי את חלום חיי: לעלות לישראל. וגם יש לי אישה טובה וילדים טובים. אספר לך משהו: אני עדיין בוכה ב'התקווה'. נכון, אחרי הרבה שנים בישראל אני יותר ציני, אבל עדיין עם דמעות. מה שנקרא 'אף על פי כן ולמרות הכול'".

 

הרב, בן 67 בפטירתו, הרב היה גם סופר ופעיל ציבור, ציוני בכל רמ"ח אבריו שהקים בשנת 1983 את "הקרן לידידות", ואף זכה בפרסים רבים בגין פעילותו. הוא הותיר אחריו אישה, ילדים ונכדים. הלווייתו תתקיים היום (ה') בשעה 13:00 בבית העלמין "ארץ החיים" בבית שמש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים