שתף קטע נבחר

נמשכת השביתה בעיריית חיפה: גם היום אין לימודים בגנים

מחריף סכסוך העבודה בין עובדי העירייה לראש העיר עינת קליש רותם. העובדים ממשיכים לשבות, וגם היום לא ניתן לפתוח את גני הילדים. במוסדות החינוך האחרים לומדים כרגיל

הלימודים בגני הילדים בחיפה מושבתים גם היום (ה') - זה היום השני ברציפות. ועד עובדי עיריית חיפה הודיע הבוקר כי גם היום העירייה תושבת לאחר שלא הושגה התקדמות במגעים עם ראש העיר עינת קליש רותם. ההשבתה מלאה, למעט מוסדות החינוך המיוחד ובית החולים העירוני, בני ציון. עיריית חיפה: "בעקבות הודעת הוועד, אנו נאלצים להודיע על המשך שביתת שירותי העירייה".

עיריית חיפה שביתה משאיות אשפה חסמו את הכניסה (צילום: אלעד גרשגורן)
גם היום: עיריית חיפה תושבת(צילום: אלעד גרשגורן)

אשפה ברחובות חיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
אשפה ברחובות חיפה(צילום: אלעד גרשגורן)

אשפה ברחובות חיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
"עובדי הזבל פוטרו בלי התראה"(צילום: אלעד גרשגורן)

בהודעת העירייה נמסר הבוקר כי "בעקבות הודעת ועד העובדים על המשך השביתה, אנו נאלצים להודיע על המשך שביתת שירותי העירייה. גני הילדים לא ייפתחו, להוציא את גני הילדים של החינוך המיוחד. בתי הספר היסודיים והתיכוניים יפעלו כסדרם, ובחינת הבגרות בהיסטוריה תיערך כמתוכנן. גן החיות והמוזיאונים יהיו פתוחים ללא עלות לתושבי חיפה בהצגת תעודת זהות".

 

בתוך כך, הצהרונים בגני הילדים בחיפה והמועדוניות בבתי הספר היסודיים יפעלו כרגיל. להוציא את המועדוניות המופעלות על ידי עובדי עירייה בבתי הספר היסודיים: שלווה, דרור, יבניאלי, חופית, גורדון וליאו בק.

 

אורית גרוסמן, אם לארבעה, נשארה בבית זה היום השני בשל השביתה. גרוסמן סיפרה: "יש לי שני ילדים בבית ספר וילדה בגן פרטי. לילד בן החמש, בגן חובה, אין סידור. לצערי אין סבא וסבתא שיהיו איתו, אז הפסדתי כבר יומיים בעבודה. אני ממש לא מצדיקה את השביתה, בשורה התחתונה - אנחנו אלה שסובלים. אני מבינה שהמפתח לפתרון הבעיה נמצא אצל ראש העיר עינת קליש רותם".

ראש העיר, עינת קליש רותם (צילום: צחי אוסטרובסקי ) (צילום: צחי אוסטרובסקי )
ראש העיר, עינת קליש רותם(צילום: צחי אוסטרובסקי )

פוסטים פוסט עינת קליש רותם עיריית חיפה שביתה ()

פוסטים פוסט עינת קליש רותם עיריית חיפה שביתה ()

פוסטים פוסט עינת קליש רותם עיריית חיפה שביתה ()
אתמול: עינת קליש רותם על השביתה

עיריית חיפה שביתה משאיות אשפה חסמו את הכניסה (צילום: אלעד גרשגורן)
משאיות אשפה חסמו את הכניסה לעירייה(צילום: אלעד גרשגורן)

עיריית חיפה שביתה משאיות אשפה חסמו את הכניסה (צילום: אלעד גרשגורן)
(צילום: אלעד גרשגורן)

שלשום הכריז הוועד על שביתת אזהרה למשך יממה בעקבות סכסוך ממושך בינו לבין ראש העיר עינת קליש רותם, בגין שורה של נושאים ובהם פיטוריהם של 24 עובדי תברואה זמניים וללא הודעה מוקדמת.

 

בהודעה שפרסם וקנין שלשום נכתב: "עובדי עיריית חיפה שובתים, חוץ מעובדי החינוך המיוחד ועובדי בית החולים בני ציון שיפעלו כרגיל". הוא ציין כי העובדים חוו "התקפה חסרת רסן מצד ראש העיר נגד עובדי העירייה, דבר שלא הותיר לנו כל ברירה אלא לפעול בכל הכוח כדי לשמור על כבודנו ועל ביתנו".

 

עוד אמר ראש הוועד: "חשוב לנו להבהיר שכל מה שאנחנו מבקשים זה לשמור על הקיים ללא פגיעה בציבור העובדים ותנאי העסקתם". בוועד ציינו כי הם דורשים מראש העיר לטפל בנושאי הקביעות של עובדים זמניים בתום חמש שנות עבודה, מילוי מחסור ותגבור בסייעות, מלוות, עובדי תברואה ועובדים בתפקידים נוספים שלא מאוישים. כמו כן הם דורשים קידום עובדים ופרסום מכרזים תקופתיים שבהם יוכלו עובדים להשתתף ולהתקדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
האשפה נערמת. ארכיון
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים