שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שופט בכיר דיבר בסלולרי בנהיגה ונתפס. נחשו במה הורשע
  נשיא בית משפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, נתפס על ידי שוטר תנועה כשהוא משתמש בטלפון הנייד בזמן נהיגה - עבירה המוגדרת כמסכנת חיים. לאחר שכתב האישום תוקן לעבירה קלה יותר, הודה השופט והורשע

  נתפסתם לאחרונה מדברים או משתמשים בסלולרי תוך כדי נהיגה? כנראה קיבלתם בעקבות זאת דו"ח יקר, נקודות עונשין ואולי אפילו הזמנה למשפט. מה שלא ידעתם, הוא שההתייחסות לעבירה הזו תלויה לעיתים לא רק בסלחנות השוטר התופס, אלא גם במשרה שבה אתם מחזיקים. רמז: עדיף להיות שופט בכיר.

   

  השופט איתן אורנשטיין נשיא בית המשפט המחוזי תל אביב (צילום: יאיר שגיא)
  השופט איתן אורנשטיין - דיבר בסלולרי, הורשע באי אחיזת ההגה(צילום: יאיר שגיא)

   

  חשיפת ynet לפני שנה: נשיא המחוזי מואשם כי שוחח בסלולרי בלי דיבורית

   

  שימוש בטלפון נייד תוך כדי נהיגה נחשב לאחת העבירות השכיחות על הכביש, ולכזו שאחראית למספר רב של תאונות. לא במקרה הוחלט במשטרה להגביר באופן דרסטי את פעולות האכיפה בכבישים ראשיים דוגמת נתיבי איילון - בין היתר על ידי שוטרים רכובים על אופנועים. במקביל הוחמרה הענישה, והקנס על עבירה שכזו עומד כיום על 1,000 שקלים, שמונה נקודות עונשין או בחירה לעמוד לדין. במשטרה אומרים כי מדובר בעבירת היסח דעת הגורמת לתאונות דרכים.

   

  בחודש אוקטובר 2017, במהלך פעילות של שוטרי אגף התנועה בכביש איילון, הבחין שוטר סיירת האופנועים - המפטרלת באורח קבע בכביש כאשר הרוכבים מתרים אחר נהגים עבריינים (ומצלמים אותם) - ברכב שנהגו משתמש בטלפון הנייד שלא באמצעות דיבורית כנדרש בחוק. יש להזכיר בהקשר זה כי גם שיחה באמצעות דיבורית נחשבת על ידי מומחים להסחת דעת מסוכנת, על אחת כמה וכמה במקרה של אחיזת הטלפון ביד.

   

  הנהג העבריין במקרה זה היה השופט איתן אורנשטיין, נשיא בית משפט המחוזי בתל אביב שלחובתו לא פחות מ-17 עבירות נוספות אותן צבר מאז שנת 1974. בעקבות תפיסתו הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט לתעבורה בתל אביב. אלא שעקב מעמדו, כתב האישום הועבר לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה.

   

  לאחר מספר דחיות בתחילת המשפט, שמטרתן הייתה לאפשר לסנגורו להגיע לעסקה עם התביעה המשטרתית, הגיעו הצדדים להסכם שלפיו כתב האישום שהוגש נגד אורנשטיין יתוקן. העבירה מסכנת החיים המיוחסת לו "תוקנה" לעבירה קלה של אי אחיזת ההגה בשתי ידיים במהלך נהיגה.

   

  בדיון בבית משפט לתעבורה בפתח תקווה הציגה התביעה המשטרתית את תיקון כתב האישום, אורנשטיין הודה במיוחס לו והורשע. הקנס על אי אחיזת ההגה

  בשתי ידיים עומד על 250 שקלים ללא נקודות עונשין, בעוד שהקנס על דיבור בסלולרי בזמן נהיגה עומד על 1,000 שקלים ו-8 נקודות עונשין או הזמנה לדין. במסגרת ההסכם עם התביעה הוחלט על קנס של 1,500 שקלים עקב מה שבמשטרה מכנים "כשלים בחומר הראיות" - כך הובא לידיעת ynet לאחר פרסום הכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  אתם רואים דיבור בסלולרי, אני רואה אי אחיזת הגה
  צילום: מוטי קמחי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים