שתף קטע נבחר

הכלים שישפרו את האנגלית שלכם

לגלות אילו מילים בכותרת המסמך שלכם צריכות להתחיל עם אות גדולה, למצוא מילים נרדפות ואפילו לבחון באיזו רמה הטקסט שלכם. ארבעה שירותים שישפרו את היכולות שלכם

רשת האינטרנט מלאה בשירותים ללימוד שפות: חברות כמו Duolingo ו-Babbel מתהדרות בעשרות מיליוני משתמשים ומנסות להפוך את תהליך הלימוד לקל ונעים יותר. אך לרמת הידע שאותו השירותים האלה יכולים לספק יש גבול. אחריו, נמצא עולם של כלים ממוקדים יותר, שמטרתם אינו ללמד אתכם שפה אלא לוודא כי אתם עושים בה שימוש נכון.

 

שיעור אנגלית (צילום: shutterstock)
מנין האנגלית שלי? מהאינטרנט(צילום: shutterstock)

 

הכוונה אינה רק לבודקי איות. לפעמים טקסט יכול לכלול מילים נכונות, אך אלה לא המילים הטובות ביותר. לפעמים אוצר המילים שלכם לא נרחב מספיק כדי לייצר טקסט עם עושר לשוני. אלה בעיות שבהן אנחנו נתקלים גם בשפת האם שלנו, ובטח ובטח שבשפות שבהן אחנו פחות מתמצאים.

 

אספנו עבורכם מספר כלים שיכולים לעזור לכם בהתמודדות עם חלק מהקשיים האלה באחת השפות הזרות הפופולריות ביותר עבור ישראלים - אנגלית. רובם חינמיים, מקצתם כוללים גרסה שגם עולה כסף.

לימוד אנגלית ()
נו, תעשה לי כותרת

 

הכותרות הנכונות - CapitalizeMyTitle.com (חינם)

כתבתם פעם כותרת באנגלית ולא הייתם בטוחים אילו מילים צריכות להתחיל עם אות גדולה ואילו לא? אתם לא לבד. גם אנשים שאנגלית היא שפתם הראשונה מתבלבלים בכותרות, בין השאר כי אין חוקים אחידים. אפשר לומר שהמילה הראשונה והאחרונה תמיד יתחילו עם אות גדולה, וכך גם שמות עצם, פעלים, שמות תואר, שמות פועל וכינויי שם.

 

מעבר לזה, יש כמה שיטות. אפשר ללמוד את כולן בעל פה, ואפשר פשוט ללכת ל-CapitalizeMyTitle, להכניס את הכותרת, לבחור סגנון ולקבל את התוצאה.

 

המילים הנכונות - Thesaurus.com (חינם)

Thesaurus.com, אחיו של Dictionary.com, הוא אתר לחיפוש מילים נרדפות ומילים הפוכות (סינונימים ואנטונימים). הקישו מילה, ותוכלו לקבל רשימה של מילים הקשורות אליה. אלה לאו דווקא תהיינה מילים עם משמעות זהה, אלא לפעמים עם משמעות דומה. הגוון שבו המילה צבועה מסמל עד כמה היא דומה לזו שהקשתם.

 

לימוד אנגלית ()
אז אילו מילים דומות ל-Happy?

 

מדובר בכלי מצויין אם אתם מגלים כי בטקסט שכתבתם השתמשתם יותר מדי פעמים באותה המילה, או אם אתם פשוט רוצים לגוון. הוא יכול לעזור לכם גם לוודא כי המילים שבהן אתם משתמשים הן הטובות ביותר לתיאור הדבר שעליו אתם מדברים. בנוסף, הוא כולל משפטי דוגמה והסברים לגבי המוצא של המלה.

 

המשפטים הנכונים - Readable.io (גרסת ניסוי בחינם, אחר-כך בתשלום)

מטרתו של Readable.io אינה להגיד לכם אם הטקסט שלכם נכון לשונית, אלא כמה קל לקרוא אותו וכמה הוא איכותי. האתר משתמש בכמה נוסחאות כדי להעריך את רמת הקושי של הטקסט, ומדרג אותו בהתאם. כך, יצביע השירות הזה על משפטים ארוכים מדי, מילים גבוהות במיוחד, משפטים סבילים וכו'. הוא גם יגיד לכם באיזו רמת הבנה של אנגלית צריך להיות הקורא כדי להבין היטב את הטקסט שלכם.

 

בנוסף, Readable יודע לנתח את הטון והסנטימנט של הטקסט, למצוא ניסוחים קלישאתיים, להראות על אילו מילים אתם חוזרים הכי הרבה ולגלות אם הטקסט שלכם כולל מילים לא נפוצות. כל זה נהיה מאוד רלוונטי אם אתם מנסים לכתוב טקסט ארוך יחסית, ואין לכם עורך מקצועי.

 

הכל נכון, אבל יש לזה מחיר - Grammarly (גרסה בסיסית בחינם, גרסה מתקדמת בתשלום)

גרמרלי הוא יישום שכולל כמעט את כל מה ששאר השירותים שהוזכרו פה נותנים, אך באריזה נוחה יותר - ובמחיר משמעותית יותר גבוה. מדובר בשירות שכולל יישום משלו, מעבד תמלילים מקוון, תוסף לדפדפן ותוסף למיקרוסופט אופיס.

 


השירות כולל בדיקת איות, הצעות למילים נרדפות, הערות על משפטים בעייתיים, וכן בדיקת התאמה בין

הטקסט לבין המטרה שלשמה נוצר. זהו מנגנון במסגרתו אתם אומרים אם הטקסט אמור לשכנע, לספר, ליידע; מגדירים את רמת ההיכרות של הקהל; אומרים אם הטקסט פורמלי או לא; אם מידת הרגש אמורה להיות גבוהה או נמוכה. לבסוף השירות אומר אם הטקסט תואם לפרמטרים האלה.

 

ל-Grammarly יש גם שתי בעיות לא קטנות. לעיתים רחוקות קורה שהעצות שלו פשוט לא נכונות מבחינה לשונית, ובלי לדעת אנגלית בצורה טובה מספיק תתקשו להבין האם זה המקרה או לא. הבעיה השנייה היא המחיר: הגרסה החינמית של גרמרלי כוללת חלק קטן מהיכולות שלו, והגרסה בתשלום יקרה - 12-20 דולר בחודש, תלוי בחבילה שאתם קונים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כלים לשיפר האנגלית
צילום: shutterstock
מומלצים