שתף קטע נבחר

אורי בת ה-19 נרצחה בירושלים: "יצאה נסערת ממקום עבודתה"

אורי אנסבכר בת ה-19 מתקוע היא הצעירה שנרצחה אמש בירושלים. היא הייתה בת שירות לאומי במרכז טיפול בנוער, הסמוך למקום הרצח, והתנדבה כמדריכת ילדים. הלווייתה תיערך ב-13:30 בבית העלמין ביישוב. לפי עדויות שונות, היא יצאה ממקום עבודתה נסערת והלכה להתבודד בטבע

 

אורי אנסבכר (צילום: אלכס קולומויסקי)
אורי אנסבכר על רקע האזור שבו נמצאה הגופה(צילום: אלכס קולומויסקי)

אורי אנסבכר, בת שירות לאומי מההתנחלות תקוע שבגוש עציון, היא הצעירה שנרצחה אמש (ה') באזור ירושלים. גופתה של אורי בת ה-19 נמצאה בעין יעל, ליד גן החיות התנ"כי בעיר, לאחר שבאזור השעה 11:00 דיווחו קרובי משפחתה על היעדרותה.  הלווייתה תיערך בשעה 13:30 בבית העלמין ביישוב. לפי עדויות שונות, היא יצאה ממקום עבודתה נסערת. חברה של הנרצחת סיפרה שאמרה לה לפני שנעלמה שהיא הולכת להתבודד בטבע.

 

אורי היא בתו של הרב גדי אנסבכר המשמש כרב מחנך בישיבה בתקוע. אביה איש חינוך מוכר ביישוב. מאז היוודע האסון פוקדים את המשפחה צוותי חירום של היישוב תקוע ובהם גם ראש המועצה שלמה נאמן.

  

נעאה וגדי אנסבכר, הוריה של אורי, אמרו כי "אורי שירתה במרכז לטיפול בנוער ביער בעין יעל שבירושלים. נשמה קדושה מבקשת משמעות בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב". לאורי היו ארבעה אחים ואחיות.

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד לאורי ומסר: "אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על מותה ללא עת של אורי. הלב נשבר מול אובדן החיים בשיא ליבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורהּ הגדול כבה".

 

שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית גוש עציון, אמר כי "אורי אנסבכר ז"ל, נשמה טהורה, בת תקוע, בת גוש עציון. ילדה תמימה ממשפחה יקרה. בת שירות לאומי שהקדישה את שנותיה הצעירים והיפים לטיפול בנוער במרכז יעלים, שם יצקה משמעות ותוכן לעולמה. תנחומינו למשפחה, לישוב תקוע ולגוש עציון כולו. אין מילים שיוכלו לנחמם אחרי רצח כה מחריד. אנו פונים אל המשטרה, כוחות הבטחון וכל מקבלי ההחלטות ודורשים למצות את הדין עם אותם רוצחים בני עוולה". 

 

הוא אמר בנוסף כי "אנחנו נמצאים תחת צו איסור פרסום ואננחו יודעים כל מה שאתם יודעים אבל ברור שהיה כאן רצח מזעזע ואנחנו לא נעבור על זה לסדר היום. הקהילה מכונסת כאן בלי אורי, שהיא מלאה אור, בחורה מיוחדת במינה ואנחנו בלב דומם".

 

 
זירת הרצח (צילום: אלכס קולומויסקי)
כוחות משטרה רבים פועלים במקום מציאת הגופה(צילום: אלכס קולומויסקי)

זירת הרצח (צילום: אלכס קולומויסקי)
זירת הרצח(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

זירת הרצח בירושלים (צילום: ענבר טויזר )
(צילום: ענבר טויזר )

זירת הרצח ()

שכנה של אורי סיפרה כי "היא הייתה ילדה חיננית ומאוד דומיננטית ביישוב. אתמול הייתה לה שיחה עם חברים שלה על כך שקשה לה ואמרה להם שהיא הולכת להתאוורר ולא חזרה יותר. המחשבה כי מישהי מסתובבת בתוך ירושלים ונרצחת באכזריות כזו הוא משהו שמפחיד לחשוב עליו. בבית הספר וביישוב הילדים בוכים ומתפללים, לא מצליחים לעכל שהיא איננה".

 

בשירות הלאומי הגיבו להירצחה של אורי אנסבכר ומסרו: "אנו מרכינים ראש וכואבים את הרצח הטראגי והנפשע של בת השירות, אורי אנסבכר שהתנדבה במסירות במסגרת שירותה. זו הייתה שנת ההתנדבות השנייה של אורי, שבמסגרתה ליוותה וחנכה באופן צמוד נערים ונערות עם מוגבלויות בחברה ושימשה גורם דומיננטי ואהוב בקרב הנוער שעמו עבדה ובקרב הממונים עליה".

 

העובדת סוציאלית של מועדונית שבה התנדבה אורי בשעת אחר הצהריים הוציאה הודעה להורי הילדים ובה כתבה: "כפי ששמעתם בחדשות דבר נורא ואיום קרה לאורי אנסבכר בת השירות. חשוב לי קודם להסביר כי אורי לא הייתה במועדונית כל יום, אלא פעם בשבוע. ומתוך החודש שהמועדונית פועלת, היא הייתה שלוש פעמים. יחד עם זאת הילדים מכירים אותה, וראו אותה במרחב של עין יעל. הם שמעו שהיא נעדרת וחזרו הביתה מפוחדים ומודאגים".

 

"הרווחה דאגה לפסיכולוגים מהשרות הפסיכולוגי שיגיעו לכל בתי הספר של הילדים בבוקר לדבר איתם על מה שקרה ולהרגיע אותם. אך בבוקר שיתעוררו ויבקשו תגובה אני רואה לנכון לומר להם: 'קרה מקרה נורא ואיום, ואורי בת השירות מתה. זה עצוב וזה נורא ובטח יש לכם הרבה שאלות ואתה רוצה לדעת מה קרה שם. המשטרה כרגע חוקרת את המקרה'".

 יחידת הכלבנים בירושלים (צילום: ענבר טויזר)
אזור זירת הרצח בירושלים(צילום: ענבר טויזר)
 
זירת הרצח בירושלים (צילום: ענבר טויזר)
(צילום: ענבר טויזר)

במקום מגוריה של אורי קיבלו את הבשורה בתדהמה. מכרים ושכנים מסייעים למשפחה, שנחשבת למוכרת באזור. המורה שלימדה בתיכון את אורי סיפרה: "היא הייתה בחורה חכמה וכנה ובעלת פתיחות מחשבתית מקורית ויצירתית. היא הייתה אהובה מאוד על הסביבה והייתה בה רגישות לזולת".

 

אתמול, סמוך ל-11:00 בבוקר התקבל דיווח במשטרת מחוז ש"י על היעדרותה של אורי. כשמונה שעות לאחר מכן, בסביבות 19:00, היא נמצאה ללא רוח חיים וללא מסמכים. על הגופה נמצאו סימני אלימות. כוחות משטרה פעלו במקום אמש והמשיכו לפעול לאורך הלילה והבוקר בניסיון לאתר עוד ראיות. מעבדה זיהוי פלילי נמצאת במקום וכן יחידות כלבנים ופרשים. 

 

 

 

 

 

איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים