שתף קטע נבחר

מאיר כהן: "בוגי עשה מסע שופינג מביך אצל כל המפלגות"

חבר הכנסת מ"יש עתיד" תקף את הצטרפותו של יעלון לגנץ לקראת הבחירות. "אם היה מקבל את מה שרצה, היה הולך אחרי לפיד לכל מקום. ברגע שסורב - תקף אותו". בחוסן ישראל-תל"ם תקפו בחזרה: "אין עתיד בשקרים"

 

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) תקף היום (שבת) את שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון בעקבות הצטרפותו למפלגתו של בני גנץ, חוסן ישראל. "בוגי יעלון עשה מסע שופינג מביך של פוליטיקאי דרגה ח' אצל כל המפלגות, כולל יש עתיד".

 

כהן אמר במסגרת אירוע "שבת תרבות" בבאר שבע כי המגעים עם יש עתיד נערכו לאחרונה, והוסיף: "אם היה מקבל כל מה שרצה, היה הולך אחרי יאיר לפיד לכל מקום. ברגע שאמרנו לו לא - הוא תקף את לפיד. שיתבייש לו".

 

לפיד ויעלון ()
לפיד ויעלון

ח"כ מאיר כהן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ מאיר כהן(צילום: גיל יוחנן)

בעקבות נאומו של בני גנץ ולאחר הצגתם של חלק מחברי הרשימה המתגבשת, כהן המשיך את הקו המפלגתי שתוקף את המסרים של גנץ. כהן אמר כי הוא "רוצה לשמוע מ'חוסן לישראל' יותר מהות" לקראת סגירת הרשימות לבחירות והוסיף:"גנץ הוא אדם ראוי וערכי. יש עוד שבועיים, שזה הרבה זמן בפוליטיקה.

 

מעבר לשאלות על מי יהיה במקום הראשון ובשני, אנחנו צריכים לשמוע ממנו על מהות. מתוך היכרות עם הנבחרת הטובה ביותר, יאיר לפיד צריך להוביל את הגוש הזה. יש לי את הניסיון כשר רווחה, וליעל גרמן כשרת הבריאות. אנחנו יודעים להיכנס לתפקידים וישר להתחיל לעבוד".

 
מרשימת "חוסן ישראל-תל"ם" נמסר בתגובה כי "חבל שיש כאלה ב'יש עתיד' שנלחצים ומפיצים כזבים. יעלון לא ביקש להצטרף ליש עתיד, השיח עסק אך ורק בבחינת אפשרות לחיבורים בין מפלגות. נקווה שמאיר כהן יפנים: יש עתיד בחיבורים, אין עתיד בשקרים".

 

גם חברת הכנסת ציפי לבני (התנועה) התייחסה לבחירות המתקרבות ואמרה: "הביטחון לא שייך לגנרלים או לגברים בלבד. כדי לקבל החלטות ביטחוניות צריך מבט על ומדינאות. להתחיל מבצע זה החלק הקל,

לדעת איך לסיים ולייצר שינוי מציאות זה החלק הקשה - ואת זה אני יודעת לעשות".

 

לבני התייחסה לסוגיית החיבורים בתוך הגושים ואמרה: "חייבים להסכים על דרך משותפת ועל הנכונות של כולל להבין שהחיבור עדיף. זה מה שאמרתי בעבר וזה מה שאני אומרת היום. את הדרך שלי אני לא משנה. חשוב שבבחירות האלה נכריע מה אנחנו רוצים, ואנחנו רוצים רוב יהודי במדינה יהודית, דמוקרטית ובטוחה. מצער אותי שמנהיגים ששותפים לדרך שלי לא אומרים את הדברים האלה מחשש שמא מה יגידו".

 

היא התייחסה גם לדשדוש של מפלגת העבודה בסקרים ואמרה: "אם מפלגת העבודה החליטה לקפל את הדגל המדיני, אז זו כבר לא אותה מפלגה. רבין ייצג בהכרח דגל מדיני-ביטחוני מעבר לדגלים החברתיים".

 

אילנה קוריאל השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ מאיר כהן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים