שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אם הנרצחת: "בא רוע כזה ולקח נשמה אצילה מאיתנו"

  נעאה אנסבכר, אמה של אורי, מסרה הצהרה מול בית המשפחה בתקוע לאחר שהותרו לפרסום פרטי החשוד הפלסטיני: "אורי הייתה יפהפייה מבחוץ ומבפנים. השירות הלאומי שלה חיבר בין אהבותיה לאדם ולאדמה. דווקא כשהלכה על האדמה בביטחון, רוע כזה לקח אותה מאיתנו"

   

  אמה של אורי: "היא הייתה נשמה אצילה"    (צילום: משה מזרחי)

  אמה של אורי: "היא הייתה נשמה אצילה"    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "דווקא כשאורי הלכה על האדמה בביטחון, באמון בעולם - בא רוע כזה ולקח אותה איתנו". כך אמרה בכאב אמה של נעאה אנסבכר, אמה של אורי בת ה-19 שנרצחה בעין יעל בירושלים. בהצהרה שמסרה האם מול בית המשפחה ביישוב תקוע, היא סיפרה על "נשמה אצילה, יפהפייה מבפנים ומבחוץ". דבריה נאמרו לאחר שהותרה לפרסום זהותו של החשוד - פלסטיני בן 29 מחברון, שצעד עם סכין ורצח את הצעירה ליד מרכז יעלים, שם עשתה שירות לאומי.

   

  "חשוב לנו שהעולם יידע מה הוא הרוויח", אמרה האם בתחילת דבריה. "מי זאת אורי שלנו. אורי הייתה ילדה של אור, הוסיפה המון אור בעולם. היא ריפאה לבבות שבורים בכל מקום שהיא הגיעה אליו - גם עם החברות שלה, גם עם הנערים והנערות שהיא עבדה איתם בשירות לאומי, אפילו עם אנשים שהיא לא הכירה. גם כאבים שלנו היא ריפאה. הייתה לה התבוננות עמוקה, מאוד ומדויקת ופנימית על העולם. לפעמים כשהייתי מדברת איתה הרגשתי שזה לא שיחה של אמא ובת, אלא שהיא מורה שלי".

  נעאה אנסבכר (צילום: אלכס קולומויסקי)
  נעאה אנסבכר(צילום: אלכס קולומויסקי)

  חיפוש אחר הרוצח של אורי אנסבכר ז
  (צילום: AP)

  "אורי הייתה יפיפיה מבחוץ ומבפנים", הוסיפה האמא. "נשמה אצילה, עדינה כל כך. ובתוך העדינות הסתתרה עוצמה גדולה. אורי הייתה ילדה של אדמה ושל מילים. היא כל כך אהבה את האדמה הזאת, היא כל כך הרבה הסתובבה עליה. היא יצאה ללכת, לנשום, לשבת, לעבוד באדמה הזאת. בדרך כלל היא הייתה יוצאת עם דפים. היא הייתה ילדה של מילים. מהרגע שבו הייתה ילדה קטנה היא הייתה כותבת שירים. שירים שהביאו לידי ביטוי את מי שהיא בעולם, מילים מדויקות ופנימיות כל כך".

   

  לדברי נעאה אנסבכר, אורי "לימדה אותנו להתפעל מהזריחה, מהשקיעה, מהפריחה, מהשמש, מהגשם, ממה שיש בעולם. לראות את האור שיש בעולם. היא הייתה ילדה של אמת פנימית. חיפשה כל הזמן לתקן את העולם, אבל בטוב - בלתת, בלאהוב. כמה אהבה היא הייתה, כמה אהבה היא נתנה".

   

  הדלקת נרות לזכרה של אורי בכיכר רבין    (צילום: מוטי קמחי, משי בן עמי ואלכס גמבורג )

  הדלקת נרות לזכרה של אורי בכיכר רבין    (צילום: מוטי קמחי, משי בן עמי ואלכס גמבורג )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "בתקופה האחרונה היא דיברה הרבה על חמלה, על זה שהיא רוצה להיות חומלת עם מציאות שקשה לה, עם אנשים שקשה לה. היא הייתה חומלת", אמרה האמא וסיפרה על השירות הלאומי של בתה. "היא אהבה מאוד את השירות שלה ביעלים. זה חיבר בין שתי האהבות הגדולות שלה - האהבה לאדם והאהבה לאדמה. דווקא כשהיא הלכה שם על האדמה הזאת בביטחון, באמון בעולם, בא רוע כזה ולקח אותה מאיתנו".

   

  "אני מתפללת שאורי תיתן לנו כוח להמשיך את החיים בטוב, ושתיתן לנו אור להוסיף ולהאיר פנים", סיימה האם והוסיפה תחינה: "אני מבקשת ממי ששומע אותנו ושהדברים נכנסים לליבו שכל אחד יעשה משהו אחד קטן של להוסיף אור בעולם, מעשה אחד של טוב, ואולי ינכיח את אורי בעולם ואולי תהיה לנו קצת נחמה להוסיף אור בעולם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים